Skip to content

Najlepsze darmowe edytory PDF na PC, które musisz pobrać

24 de styczeń de 2022

Jeśli musiałeś pracować w szkole, na uniwersytecie lub w biurze, jest więcej niż prawdopodobne, że w pewnym momencie natknąłeś się na klasyczne pliki typu PDF, które wyglądają tak pięknie, gdy je otwieramy lub drukujemy. Rzeczywiście, pliki PDF w ostatnim czasie imponująco zyskują na popularności, zmieniając to Program Adobe w jednym z najbardziej pożądanych przez użytkowników. Czasami więc będziesz musiał znaleźć dobry edytor PDF, który jest również bezpłatny.

Nie idąc dalej, wielu z nas spotkało się z różnymi sytuacjami, w których musimy wysłać plik, a osoba, która go otrzymuje, nie akceptuje innego formatu, który nie jest dokładnie PDF. Jedną z zalet tych dokumentów jest to, że pozwalają na umieszczanie w nich wszelkiego rodzaju treści, wśród których możemy wymienić np. teksty, ale także inne takie jak obrazy, przestrzenie do edycji i inne, z możliwością ich kompresji tak, aby zajmowały znacznie mniej miejsca niż zwykle.

Teraz, do wszystkich pozytywnych aspektów plików PDF, nie możemy nie dodać później kilku negatywnych punktów, takich jak fakt, że czytnik PDF Adobe jest dość irytujące dla przeciętnych użytkowników którzy chcą nad tym pracować. Abyś nie musiał cierpieć z tego powodu, teraz chcemy pokazać Ci jedne z najlepszych edytorów PDF opracowanych przez strony trzecie, abyś pozostał przy tym, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Najlepsze edytory PDF

Prawdą jest, że niejednokrotnie będziemy musieli edytować, modyfikować lub repozycjonować zawartość plików PDF. Najlepiej więc znaleźć program, który pozwoli nam to zrobić bez większego wysiłku. Programy z wygodnymi i łatwymi w zarządzaniu platformami do edycji są ulubieńcami publiczności, więc pokażemy Ci to, co najlepsze w sieci.

  1. słowo zdolne: Oprócz przetwarzania plików PDF działa również z normalnymi tekstami Word. Jest to prosta i szybka w użyciu platforma, z wieloma opcjami i funkcjami, dzięki której edycja plików PDF będzie łatwa.
  2. Czytnik Foxit: To nie jest edytor, ale jego funkcje przeglądania, udostępniania i komentowania treści są wyjątkowe, a jedną z najlepszych cech jest to, że chroni dokumenty, zapobiegając zobaczeniu poufnych informacji przez inne ciekawskie osoby.
  3. Wolne biuro 6: Mamy opcję, którą Office oferuje nam bezpłatnie. Ma imponującą zdolność do przetwarzania dużych plików PDF, jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest to darmowy program. Jedynym problemem, na który możemy zwrócić uwagę, jest to, że wiersze tekstu są zamknięte w ramkach, więc edytowanie długich plików może być dość żmudne.
  4. Darmowy edytor PDF: Kolejny dobry edytor, bezpieczny i szybki z platformą spełniającą oczekiwania. Ponadto ich oprogramowanie jest łatwe w użyciu, więc nauka wprowadzania zmian w plikach nie będzie dużo kosztować.

Każdy z tych programów Ci pomoże szybko modyfikuj swoje pliki PDF, od małych zmian, które każdy może wprowadzić, po znaczące zmiany, których wprowadzenie wymaga nieco więcej doświadczenia. Pamiętajmy, że są to narzędzia, które służą do zadań i zadań, a nie należy ich używać do fałszowania lub niszczenia dokumentów.

mężczyzna piszący na swoim komputerze

Jak korzystać z edytora PDF?

Na początek musimy dobrze określić, jakie zmiany chcemy wprowadzić w edytowanym pliku, czy jest to czyszczenie go, zmiana czegoś w tekście czy dodanie i naprawienie niektórych informacji. Dla każdego z nich istnieje narzędzie we wspomnianych przez nas edytorach. Możesz potrzebować przewodnika, jeśli to ty pierwszy raz z którymkolwiek z tych programów.

Nawet jeśli nie masz doświadczenia w edytowaniu dokumentów, nie powinieneś się martwić, istnieje wiele różnych przewodniki i samouczki online które możesz wykorzystać, aby brak doświadczenia nie był przeszkodą w Twojej pracy.

Ale jeśli jesteś jednym z samoukami, którzy nie szukają przewodników, zalecamy nauczenie się korzystania z edytorów z dokumentami, które nie są bardzo ważne lub których już nie będziesz używać. W ten sposób nie będziesz miał problemów, jeśli dokonasz niekorzystnej zmiany w tekście. Innym zaleceniem jest poświęcenie czasu na poznanie wszystkiego o programie, im więcej wiesz o programie i jego działaniu, tym lepsze będą wyniki edycji.

Teraz, gdy znasz już programy i wskazówki, które Ci podaliśmy, nie zajmie Ci dużo czasu, aby stać się dobrym edytorem PDF. Ćwicz i ulepszaj osiągnąć najlepsze możliwe wyniki.

dołącz do naszego kanału telegram