Skip to content

Mój pulpit systemu Windows 10 się nie pojawia – jak sprawić, by się pojawił (przykład)

28 de luty de 2021

Z pewnością podczas korzystania z komputera z systemem Windows 10 napotkałeś problem polegający na tym, że pulpit systemu Windows 10 nie pojawia się i nie wiesz, jak go wyświetlić. Jest to problem, który nie będzie wymagał wydania pieniędzy na technika do wykonania odpowiednich rozwiązań, ponieważ możesz to zrobić samodzielnie.

Jak samodzielnie rozwiązać problem? Cóż, wykonując kroki, które wskażemy w następującym artykule: Mój pulpit systemu Windows 10 nie pojawia się – jak wyświetlić system Windows 10.

Powody, dla których Twój pulpit systemu Windows 10 może się nie pojawiać

Zanim przejdziemy bezpośrednio do kroków, musimy zatrzymać się, aby wykryć, na czym polega problem, tak jak mogą rózne powody które powodują ten problem na twoim komputerze. Niektóre z tych problemów mogą być:

  • Przypadkowa aktywacja trybu tabletu.
  • Wyłączenie opcji „Pokaż ikony pulpitu”.
  • Przypadkowa aktywacja trybu pełnoekranowego na komputerze

Oto niektóre z głównych przyczyn, dla których nie widać folderów i innych oraz dlaczego nie pojawia się pulpit systemu Windows 10.

Teraz, jeśli znamy niektóre problemy, możemy przejść bezpośrednio do rozwiązań każdego z nich i innych dodatkowych sposobów, które również pomogą likwidacja problemu.

Problem 1: Przypadkowa aktywacja trybu tabletu

Tryb „Tablet” jest obecny w systemie Windows 10 i umożliwia korzystanie z komputera bez konieczności używania klawiatury lub myszy, co ułatwia pracę. Aby to zrobić, musisz aktywować tryb tabletu dotykowego w systemie Windows 10. Ale jednocześnie ten tryb ma skutki odwrotne do zamierzonych, ponieważ może sprawić, że pulpit systemu Windows 10 nie będzie wyglądał tak, jak potrzebujesz i chcesz.

Rozwiązanie tego jest bardzo proste, wystarczy przejść na komputerze do sekcji Strona główna⇾Ustawienia⇾System. Tam poszukaj pola „Tryb tabletu” i kliknij je. Następnie otrzymasz rodzaj przełączników, w których musisz sprawdzić, czy ten tryb jest włączony, jeśli tak, wyłącz go.

Jest też przełącznik zatytułowany „Ukryj ikony aplikacji na pasku zadań w trybie tabletu”, który należy upewnić się, że jest wyłączony. Jeśli to jest problem, upewnij się, że opcje są wyłączone lub wyłączyć je, problem powinien zostać naprawiony.

Z drugiej strony, jeśli problem będzie się powtarzał, może to oznaczać, że opcja „Pokaż ikony pulpitu” jest wyłączona na komputerze.

Problem 2: Wyłączanie opcji „Pokaż ikony pulpitu”

Być może i nie zdając sobie z tego sprawy, być może wyłączyłeś opcję „Pokaż ikony pulpitu” i dlatego pulpit systemu Windows 10 nie pojawia się. Co robić w takim przypadku? Cóż, wystarczy kliknąć lewym przyciskiem myszy na wolne miejsce na pulpicie.

Następnie zobaczysz małe rozwijane okno z kilkoma opcjami, stań na pierwszej opcji, zatytułowanej „Zegarek” a otrzymasz kilka opcji podrzędnych.

W tych drugorzędnych opcjach musisz szukać konkretnego połączenia „Pokaż ikony pulpitu”. Sprawdź, czy jest dezaktywowany i aktywuj go, aby problem został rozwiązany. Jeśli problem nie ustąpi, należy to sprawdzić, czy przypadkowo nie aktywowałeś trybu „Pełny ekran” na swoim komputerze.

Jak wyświetlać ikony

Problem 3: Przypadkowa aktywacja trybu „Pełny ekran” na komputerze

Chodzi o to, że chociaż nie stanowi to problemu, jeśli sam go uruchomiłeś przy konkretnej okazji, to może być, utrudniające lub ograniczające widok pulpitu i ikon.

Rozwiązanie tego problemu nie jest trudne, wystarczy dezaktywować tryb pełnoekranowy, w tym celu przejdź do Start⇾Ustawienia⇾Personalizacja⇾Ekran. Gdy już tam będziemy, wystarczy sprawdzić, czy jest włączony tryb „Pełny ekran”. W tym wypadku, wyłącz to a ekran powróci do normalnego rozmiaru i będziesz mógł zobaczyć swój pulpit.

Jeśli pulpit systemu Windows 10 nadal się nie pojawia, wypróbuj inne metody

Możesz wypróbować inne metody, takie jak aktywacja pracy z kilkoma monitorami w tym samym czasie lub dezaktywacja dodatkowych monitorów, ponieważ mogą one z jednej chwili ukrywać ikony pulpitu i być przyczyną, dla której pulpit systemu Windows 10 nie pojawia się. Aby przetestować tę teorię, po prostu wyłącz drugi monitor i włącz go ponownie. To powinno rozwiązać problem.

Jeśli problem nie został rozwiązany, spróbuj użyć tworzyć nowe foldery lub pliki lub posortuj pliki według nazwy. Twój problem na pewno zostanie rozwiązany i nie będziesz już mówić: „Mój pulpit Windows 10 nie pojawia się”.