Skip to content

Kto stworzył aplikację Private Messenger i dlaczego warto z niej korzystać?

30 de styczeń de 2021

Z pewnością w ciągu ostatnich kilku dni słyszałeś o aplikacji Signal Private Messengerktóry jest znany z wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Oczywiście, ponieważ jest to aplikacja, która stała się sławna bardzo niedawno, ciekawość jest czymś normalnym. Przy tej okazji wyjaśnimy Ci, co jest związane z tym, kto stworzył aplikację Private Messenger i dlaczego warto z niej korzystać?

Kto stworzył aplikację Signal Private Messenger? – Historia aplikacji

Aplikacja Signal Private Messenger została stworzona i uruchomiona przez północnoamerykańskiego specjalistę ds. Bezpieczeństwa komputerowego lub hakera znanego pod jego pseudonimem Moxie Marlinspike, w maju 2010.

Historia Signal zaczęła się rozwijać i nabierać kształtu, gdy w 2010 roku Moxie Marlinspike we współpracy z ekspertem od robotyki Stuartem Andersonem założył Whisper Systems, a później w maju tego samego roku uruchomił Signal, który początkowo nazywał się TextSecure.

Początkowo TextSecure był dość prostą aplikacją do przesyłania wiadomości, ale miał już całkiem niezły algorytm szyfrowania, który z czasem się poprawiał i jest tak bardzo, że Whisper Systems został przejęty przez Twittera 28 listopada 2011 r.

Po tym Marlisnpike zdecydował się założyć nowe Open Whispers Systems, które stanowią istotę jej aplikacji, ponieważ wszystkie są open source dostępne dla programistów.

Od tego momentu Moxie Marlinspike i jej współpracownicy skupił się na ulepszaniu aplikacji i do 2015 roku, Nie była to prosta aplikacja do przesyłania wiadomości, ale wprowadzono również możliwość wysyłania wiadomości głosowych i zaszyfrowanych załączników.

W tym czasie TextSecure zmienia swoją nazwę na Signal Private Messenger i jest znacznie bliżej świetnej i bezpiecznej aplikacji, którą znamy dzisiaj, która nawet dzisiaj jest nadal uważana za silniejsze szyfrowanie od końca do końca.

Jest tak bardzo, że nawet WhatsApp zastosował to samo szyfrowanie od końca do końca zaimplementowane w Signal, aw 2016 roku zaczął współpracować z Open Whispers Systems przy niektórych projektach.

Dlaczego należy używać Signal Private Messenger?

Celem Moxie Marlinspike podczas tworzenia Signal Private Messenger było stworzenie platformy, na której ludzie mogą się komunikować bez obawy, że inni przechwycą Twoje wiadomości i / lub połączeniaWięc Marlinspike z Signal właśnie to zrobili, zapobiegając naruszaniu naszej prywatności.

I to na tyle, że aby skorzystać z Signal wystarczy podać swój numer telefonu, co chroni dane użytkownika nawet z poziomu aplikacji, ponieważ ogranicza ilość danych użytkownika do minimum przechowywane przez aplikację.

Dla tych, którzy wciąż zastanawiają się, czym jest Signal, na pierwszy rzut oka jest to zwykła aplikacja do przesyłania wiadomości: ma okna czatu, możesz dzwonić, wysyłać załączniki i emoji.

Ale, jakkolwiek może się to wydawać proste, za tym wszystkim stoi technologia wysoki poziom bezpieczeństwa, gdzie szyfrowanie chroni nie tylko wiadomości przed hakerami, ale także samą aplikację, gwarantując, że zobaczy ją tylko nadawca i odbiorca wiadomości.

Ciekawostką jest to, że tak zaawansowane ustawienia Oprócz szyfrowania, dostępne dla użytkowników, w których mogą ustawiać hasła do rozmów, konfigurować ochronę przed zrzutami ekranu, wiadomościami autodestrukcyjnymi i innymi funkcjami bezpieczeństwa.

Czy to nie wszystkie ważne powody, dla których warto używać Signal, szczególnie dla miłośników i zwolenników bezpieczeństwa technologii i prywatności?

ikona sygnału aplikacji na telefonie

Cóż, jeśli chcesz uzyskać więcej powodów, dla których powinieneś używać Signal, to wiele uznanych osób i podmiotów o tym wspomniało używają go, a nawet zalecają jego ciągłe stosowanie.

Na przykład znany północnoamerykański konsultant ds. Technologii Edward Snowden oświadczył na Twitterze, że jest to aplikacja, której używa na co dzień, a także polecają ją znani kryptolodzy, tacy jak Bruce Schneier i Matthew D. Green, i Signal to tak naprawdę aplikacja używana przez pracowników Unii Europejskiej i niektórzy członkowie Amerykańskiej Partii Demokratycznej.

Prawda jest taka, że ​​wiele osób szuka alternatywy dla WhatsApp lub chce wiedzieć między Signal, Telegram i WhatsApp, co jest lepsze, ale muszą sami dowiedzieć się, który z nich najbardziej im się podoba i który jest bezpieczniejszy.

dołącz do naszego kanału telegram