Skip to content

Jakie wskazówki należy wziąć pod uwagę przed zakupem używanych telefonów? Wartość?

3 de lipiec de 2021

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co wziąć pod uwagę, kiedy? kup używany telefon? Musisz więc wziąć pod uwagę, że jest to jedno z głównych pytań, które zadaje nam większość naszych czytelników. Z tego powodu w tym artykule przeanalizujemy niektóre kwestie, które naszym zdaniem należy poważnie przeanalizować w takich przypadkach, kupując używany terminal.

Jest wiele osób, które są zmuszane do kupowania używanego telefonu komórkowego, ponieważ oczywiście mają one niższy koszt niż ten, który byłby nowy. Wiele razy kup telefon komórkowy z drugiej ręki Na przykład Samsung S8 może być znacznie tańszy niż kupowanie go nowego, zwłaszcza jeśli znajduje się na przykład w krajach Ameryki Łacińskiej, szczegółem jest uniknięcie oszustwa przy zakupie używanego telefonu komórkowego.

Problem polega na tym, że musisz wiedzieć, gdzie dokładnie szukać, kupując wspomniany telefon, ponieważ możemy w końcu kupić taki, który okaże się droższy, niż sobie wyobrażasz ponieważ ma jakiś szczegół, którego nie zauważyłeś Przed zakupem, dlatego w tym artykule chcemy Cię dokładnie nauczyć, co musisz zobaczyć lub wziąć pod uwagę przed zakupem używanego telefonu.

Co warto wiedzieć przy zakupie używanego telefonu komórkowego

To, na co musisz patrzeć przede wszystkim, to złącza, spróbuj podłączyć ładowarkę i zobacz, czy się ładuje, przetestuj słuchawki, czy brzmią tak, jak muszą. Krótko mówiąc, są to jedne z niewielu rzeczy, które mogą przyprawiać o ból głowy, ponieważ na przykład naprawienie PIN-u ładowania może być drogie.

Poza tym zalecamy, aby dobrze przyjrzeć się ekranowi zarówno przy wyłączonym, jak i włączonym i spróbować go przesunąć, naciskając wszystkie sektory ekranu, o których mowa, w wielu przypadkach określony może nie działać, a ponieważ nie jest obszar, w którym naciskamy zbyt mocno, nie zdajemy sobie sprawy, musisz być pewien niż 100% funkcjonalny dotyk.

Zalecamy również dokładne przyjrzenie się krawędziom, ramkom telefonu i tyłowi, jeśli możesz zdjąć tylną pokrywę, aby sprawdzić stan baterii i miejsce umieszczenia karty SIM, zrób to.

Klucze do zakupu używanego telefonu komórkowego

Podkreślanie tego w tym miejscu może wydawać się nieco głupie, ale zawsze musisz zacząć od sprawdzenia stanu telefonu. Prawda jest taka, że ​​w ten sposób możesz potwierdzić, że nie ma wad. Radzimy zasadniczo sprawdzasz, czy ekran jest w dobrym stanie, czy jest kompletny, że włącza się i wyłącza prawidłowo, gdy mu to polecisz.

Bateria jest więc jednym z elementów, w których uważamy, że w tego typu sytuacji zawsze trzeba się zatrzymać. Prawda jest taka, że ​​musisz sprawdź czas użytkowania, jego status, jeśli można go usunąć, oraz oferowaną przez niego autonomię. W ten sam sposób radzimy zapytać, czy telefon komórkowy jest wolny od operatora, ponieważ w ten sposób możesz bez problemu dostosować go do swojej zaufanej firmy.

Wtedy prawdopodobnie będziesz wiedział, że każdy telefon komórkowy ma limit możliwych aktualizacji, zwykle wszystkie te, które pojawią się na rynku w ciągu dwóch lat po jego premierze, więc weź ten szczegół pod uwagę. W ten sam sposób, jeśli szczególnie interesuje Cię dział fotograficzny lub wideo, Zalecamy wykonanie testu własnego doświadczenia przed zamknięciem przejęcia.

W ten sam sposób zalecamy podjęcie trudu w takich przypadkach śledzić kod IMEI, który działa jak DNI istot ludzkich, unikalny kod, który odróżnia go od wszystkich innych. Jeśli IMEI telefonu zostanie zgłoszony jako skradziony, to nie kupuj go, ponieważ wszystkie Twoje treści zostały zablokowane i nie będziesz mógł w żaden sposób z nich skorzystać.

W ten sam sposób musisz być bardzo ostrożny z podróbkami, a wiemy, że w ostatnim czasie zakochała się w nich ogromna liczba użytkowników i nie chcemy, aby to samo spotkało Ciebie. Za pomocą kodu IMEI możesz również zweryfikować, czy kupujesz oryginalny telefoni możesz szybko wykluczyć, że to podróbka.

Jeśli kupujesz na platformie używanej rzeczy, takiej jak Mercado Libre, Amazon lub eBay, zalecamy również analizę reputację sprzedawcy, ponieważ w ten sposób możesz wiedzieć, czy jest to ktoś, komu ufasz, czy nie. Oczywiście zaleca się, aby dana osoba otrzymała dobre recenzje od tych, którzy już się nią zajmowali. Idealnie, twoje pozytywne oceny przeważają nad negatywnymi lub neutralnymi.

Na koniec, ostatnia rada, którą możemy Ci dać, to to, że zawsze stawiasz na bezpieczne metody płatności, takich jak PayPal, które mają systemy płatności przed zwrotem, aby w takich przypadkach uniknąć oszustwa.

co zrobić przed zakupem telefonu używanego hand

Dowiedz się, czy używany telefon jest w dobrym stanie

Wypróbuj grę lub coś, co zużywa dużo zasobów, aby zobaczyć, ile zużywa baterii i kiedy się nagrzewa, na wypadek, gdyby zrobiło się bardzo gorąco, jest problemPamiętaj tylko, że granie czegoś na pewno to podgrzeje. Nawet jeśli bateria zużywa się zbyt szybko, dzieje się tak dlatego, że jest często używana i prawdopodobnie wymaga wymiany, jeśli można ją wyjąć, nie ma problemu, ale jeśli nie jest, wymiana może być dość kosztowna.

Krótko mówiąc, to jedyne szczegóły, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o kup używany telefon komórkowy z drugiej ręki.