Skip to content

Jakie są najlepsze odtwarzacze filmów 3D na mój komputer?

30 de styczeń de 2021

Plik technologia audiowizualna W naszych czasach przeszło długą drogę od białych, czarno-białych filmów bez dźwięku z przeszłości. Dziś mamy dźwięk stereo, rozdzielczość 8K i oczywiście 3D, jeden z najczęściej używanych wynalazków w przemyśle filmowym.

Na pewno pamiętasz, kiedy pierwszy raz zobaczyłeś w kinie film w tym formacie i byłeś pod wrażeniem jego realizmu. Co byś powiedział, gdybyśmy powiedzieli Ci, że możesz cieszyć się swoim ulubione filmy w 3D w zaciszu własnego domu?

To nie jest gra i obecnie są gracze, którzy dają Ci możliwość oglądania filmów w tym formacie. Przygotowaliśmy artykuł, w którym dowiesz się, jakie są obecnie najlepsze odtwarzacze filmów 3D na Twój komputer.

Jak działa technologia 3D?

Technologia 3D działa w oparciu o „Stereopsis” czyli zdolność ludzkiego mózgu do ponownego komponowania obrazów uchwyconych przez oczy. Mówiąc najprościej, nasze oczy odbierają 2 różne obrazy z filmu dzięki okularom wirtualnej rzeczywistości.

Następnie nasz mózg rekonstruuje je tak, jakby były pojedynczym obrazem, dzięki czemu wyglądają Trójwymiarowy. Teraz, gdy wiesz już trochę o tej technologii, zacznijmy od listy najlepszych odtwarzaczy do filmów 3D.

Jakiego odtwarzacza należy używać do oglądania filmów 3D?

Okno konfiguracji wideo 3D

Obecnie istnieje już kilka programów do odtwarzania tego typu plików, jednak nie wszystkie z nich dobrze spełniają swoją funkcję lub popełniają błędy. Być może zdarzyło ci się, że testowanie programu nie odtwarza poprawnie twojego wideo lub nawet nie otwiera pliku.

Musisz wiedzieć wybierz program, którego chcesz użyć abyś nie miał żadnych problemów z oglądaniem filmów i seriali. A jeśli śledzisz naszą listę graczy 3D Gwarantujemy, że już nigdy nie będziesz mieć problemu z oglądaniem swoich filmów.

Vlc media player

Ten odtwarzacz jest bardzo popularny, ponieważ umożliwia odtwarzanie wielu typów plików, a filmy 3D nie są wyjątkiem. Ten fajny gracz pliki multimedialne Jest bardzo potężny, ponieważ umożliwia również przeglądanie plików multimedialnych w 4K i jest całkowicie darmowy

Wystarczy wejść na jego oficjalną stronę, aby pobrać go na swój komputer lub przeczytać poniższy link, który szczegółowo wyjaśnia Jak pobrać najnowszą wersję VLC Media Player, z pewnością ten program rozwiąże wszystkie Twoje problemy z plikami 3D.

ArcSoft Total Media Theater 6

Ten odtwarzacz to kolejna dobra opcja, ArcSoft Total Media Theater 6 Jest bardzo łatwy w użyciu, wystarczy uruchomić plik tym odtwarzaczem i to wszystko. Jego oprogramowanie jest bardzo intuicyjne i ma możliwość konwersji plików 2D do plików 3D, co czyni go doskonałym narzędziem.

Należy zauważyć, że ten gracz to nie jest darmowe, musisz zapłacić za licencję, co może Cię zniechęcić. Ale ma bardzo dobre opcje i narzędzia, jeśli możesz sobie na to pozwolić, nie pożałujesz tego wspaniałego programu.

PowerDVD 14 Ultra

Kolejny świetny program do konwersji i przeglądania plików Pliki 3D jest bez wątpienia to, PowerDVD 14 Ultra to bardzo profesjonalne centrum multimedialne. Dzięki niemu możesz bez problemu wyszukiwać pliki, edytować je, a nawet oglądać transmisje strumieniowe za pośrednictwem konta YouTube lub vimeo.

Ten program również To jest Zapłata i nieco droższy niż poprzedni, jednak oferuje o wiele więcej opcji i jest mocniejszy.

Odtwarzacz wideo 3D

Na koniec oferujemy tę inną opcję, 3D Video Player to program, który w swoim darmowa wersja umożliwia przeglądanie plików w 3D. Jest bardzo łatwy w użyciu, po zainstalowaniu wystarczy odtwarzać filmy w 3D za pomocą tego programu i to wszystko. Poza tym jego płatna wersja na to pozwoli konwertować filmy 2D na 3D podobnie jak pozostałe dwie poprzednie opcje na wypadek, gdybyś tego potrzebował.

W ten sposób dochodzimy do końca listy, mamy nadzieję, że była dla Ciebie przydatna i że możesz ciesz się swoimi filmami 3D.

Zapraszamy również do zapoznania się z najlepszymi wysokiej jakości odtwarzaczami wideo 4K na komputer z systemem Windows.

Czy wiesz, że montaż wideo to bardzo przydatny zawód? A dzięki najlepszym programom możesz robić świetne projekty. Jeśli interesuje Cię świat edycji i chcesz wiedzieć, jakie są najlepsze programy do edycji filmów, zostawiamy Ci artykuł, który o tym mówi.