Skip to content

Jakie funkcje spełniają klawisze F1 do F12 w systemie Windows?

12 de marzec de 2021

Dzisiejsi twórcy komputerów chcą zapewnić tym, którzy używają komputerów, funkcje przyspieszające wykonywanie niektórych zadań. Jak na przykład wiedza Jakie funkcje pełnią klawisze od F1 do F12 w systemie Windows? A przede wszystkim, kiedy będziesz mógł z nich korzystać, więc przeczytaj ten post, aby dowiedzieć się, co możesz zrobić za pomocą klawiszy F1 do F12.

Chociaż służą one jako skróty do wykonywania niektórych zadań, możesz osobiście dostosować własne skróty klawiaturowe systemu Windows i dostosować je do własnych potrzeb.

Funkcja klawiszy F1 do F6

Czas to jeden z zasobów, z których korzystamy najbardziej i skutecznie oszczędzamy. Nawet jeśli używamy naszej klawiatury do drobnych rzeczy, takich jak minimalizowanie lub zmniejszanie rozmiaru okna za pomocą klawiatury. Ale następnie porozmawiamy o tym, jak używać klawiszy od F1 do F12.

Zacznijmy mówić o kluczu F1; ma bardzo specjalną funkcję, ponieważ po aktywacji Otworzy się zakładka pomocy używanego programu w tym czasie.

Teraz następny klucz to F2 a to ma za swoją funkcję rodzaj skrótu lub „sztuczka”. Działa to tylko wtedy, gdy wybierzesz plik lub folder i na to pozwala łatwiej zmienić jego nazwę.

Z drugiej strony klucz F3 spełnia funkcję, która po naciśnięciu to otwórz pasek wyszukiwania który umożliwia wyszukiwanie określonych słów na stronie lub w witrynie, na której się znajdujesz. Może być również używany do znajdowania rzeczy w eksploratorze plików i panelu sterowania komputera.

F4 Jest to klucz, który pozwoli ci otworzyć pasek adresu dowolnego menu w twoim komputerze. Przykładem może być wpisanie ścieżki D: Documents Example w tym pasku, a po kliknięciu klawisza Enter bezpośrednio wprowadzisz tę ścieżkę. Również naciśnięcie klawisza F4 + Alt program, który oglądasz w tym momencie, zostanie zamknięty.

Plik F5 po naciśnięciu, zaktualizuj widok plików zawarte w określonym folderze automatycznie. Drugim praktycznym zastosowaniem tego klawisza jest ponowne załadowanie strony w przeglądarce, w której się znajdujesz.

Klucz F6, od tego czasu ma bardzo szczególny cel działa jako selektor adresu URL strony, na której się znajdujesz. Oznacza to, że gdy przeglądasz witrynę lub stronę na komputerze z systemem Windows i chcesz wybrać jej adres URL, wystarczy nacisnąć klawisz F6. Jeśli potrzebujesz użyć innych kombinacji, możesz skonfigurować klawiaturę systemu Windows 10 do swoich potrzeb i działać znacznie lepiej.

Funkcje klawiszy F7 do F12

Teraz klucz F7 Wiele razy jest uważany za bezużyteczną literę, ale w Windows 10 ten klucz ma już zastosowanie. Ten klucz w aktywacja wyłącza mysz, to znaczy, aktywuje tryb kursora, sprawiając, że tę rolę myszy pełni teraz klawiatura.

Klucz F8 Będzie to dla ciebie bardzo przydatne, więc gdy komputer się włącza i ikona Windows jest widoczna po uruchomieniu, naciśnij ten klawisz, a następnie wejdź w tryb awaryjny. Minimalizuje to margines błędów oprogramowania na komputerze, co jest dla Ciebie czymś więcej niż korzystnym.

Klucz F9 jest to kolejny z tych kluczy, o których wielu uważa, że ​​nie ma znaczącego zastosowania. Ale w rzeczywistości jest to jeden z najczęściej używanych kluczy programiści do wykonania określonego skompilowanego kodu.

F10 Przydaje się również, gdy chcesz odwiedź menu dowolnego programu w systemie Windows a kiedy jest aktywowany, zostaniesz przekierowany do menu głównego.

Plik F11 jest odpowiedni, gdy jesteś w folderze, jest wyświetlany na pełnym ekranie. W przeglądarce wpisanie F11 oznaczałoby wykonanie lub wykonanie tej funkcji, a następnie wyjście z niej na aktualnie uruchomionej karcie.

funkcje klawiatury

Chociaż klucz F12 nie ma specjalnej funkcji w systemie Windows, w przeglądarkach jest przydatna otwórz konsolę opcji programisty.

Teraz, gdy znasz już funkcje klawiszy od F1 do F12, na co czekasz, aby ich używać częściej! Nie trzeba dodawać, że istnieją kombinacje i skróty klawiaturowe Windows i Mac OS, które są super funkcjonalne. Nie przegap każdej okazji, aby uprościć swoje zadania.

dołącz do naszego kanału telegram