Od pierwszego uruchomienia w 1985 roku Excel stał się najlepszym przyjacielem firmfirm lub kogokolwiek, kto chce lepiej zarządzać swoimi finansami. Dzięki swoim narzędziom do wykonywania obliczeń, wykresów, tabel obliczeniowych m.in. czas sporządzenia zestawienia wydatków na budżet rodzinny nie będzie już przyprawiać o ból głowy.
Oczywiście, że tu jesteś, ponieważ znasz niesamowite funkcje programu Excel i chcesz nauczyć się obsługi jednego z jego najpopularniejszych narzędzi, jakim jest „RANDOM.INTER”. Co to jest i jakie są jego zastosowania? Jakiej składni mogę użyć, aby to obsłużyć? Tutaj, jak zawsze, łatwo Ci wszystko wyjaśnimy.
Co to jest i jakie są zastosowania funkcji RANDOM.BETWEEN?
Jest to narzędzie programu kalkulacyjnego Excel, która zwraca losową liczbę między liczbami określonymi we wzorze dowolnej komórki, aby lepiej to zrozumieć, podamy przykład.
Załóżmy, że masz listę z nazwiskami swoich krewnych i każdemu, któremu chcesz przypisać losową liczbę do gry losowej, ale muszą to być liczby od 20 do 60 to, co robi RANDOM.ENTRE, to losowe liczby, ale ze specyfikacjami, które umieścisz we wzorze (liczby od 20 do 60).
Ta cecha charakterystyczna funkcji RANDOM.INTER sprawia, że różni się od swojego odpowiednika RANDOM który również zwraca liczby losowe, ale ze szczegółami, że są one większe lub równe 0 i mniejsze niż 1.
Dzięki tej funkcji ma wiele zastosowań, Warto wspomnieć: tworzenie statystyk prawdopodobieństw, gier losowych, przypisywanie różnych liczb do listy nazwisk, między innymi wszystko zależy od tego, co chcemy zrobić z tym narzędziem.
Po przeczytaniu unikalnych cech tej funkcji Jakiej składni możesz użyć, aby sobie z tym poradzić? Tutaj nie tylko odpowiemy na to pytanie, ale nauczymy Cię kilku sposobów korzystania z tego narzędzia, dodając inną funkcję do liczb w naszych specyfikacjach.
Jakiej składni mogę użyć do obsługi RANDOM.BETWEEN?
Tak jak w przypadku generowania liczb losowych za pomocą funkcji RANDOM, zaczniemy od utworzenia formuły w dowolnej komórce naszego arkusza Excela, czyli mamy zamiar umieścić = LOSOWO MIĘDZY, to będzie podstawa do wygenerowania wszystkich danych, których potrzebujemy do naszej pracy, teraz umieścisz obok tej składni w nawiasach specyfikacje, które najlepiej nam odpowiadają, czyli wstawimy = RANDOM.INTER (DOLNY; GÓRNY)
Jako dowód, umieść następującą składnię w jednej z komórek naszego arkusza Excel = RANDOM.ENTER (20; 26), a następnie naciśnij „Enter” i jak zobaczysz, użycie RANDOM.ENTER jest tak proste, jak wykonanie autosumowania w Excelu, ale nie tylko znasz podstawy.
Możesz również uzyskać losowe dane, nawet jeśli wpisane liczby są na przykład ujemne; wstaw następującą składnię = LOSOWO.BETWEEN (-20; 26) Jak zobaczysz w arkuszu Excela, będziesz mieć liczby z odpowiadającym im symbolem ujemnym.
Oczywiście zauważysz, że za każdym razem, gdy zmieniasz dane w dowolnej komórce arkusza Excela liczby, które przyniosła ci funkcja RANDOM, BETWEEN zmieniają się, Dla niektórych może to być trochę denerwujące, więc poniżej podamy wskazówkę.
W momencie umieszczenia składni w naszej komórce zamiast wciskać „Enter” aby uzyskać numer klikniemy klawisz F9, dzięki temu liczby, które przynosi ta funkcja, nie będą się już zmieniać.
Mamy nadzieję, że ten artykuł Ci pomógł, teraz możesz spokojnie posługiwać się tym narzędziem programu Excel. Czytaj dalej na naszej stronie, aby uzyskać więcej informacji na temat programu Excel, jego najnowszych wiadomości i nowych narzędzi, dzięki czemu możesz obsługiwać je wszystkie jak profesjonalista.