Skip to content

Jak zweryfikować lub sprawdzić autentyczność strony internetowej mojego banku i czy jest prawdziwa i bezpieczna

26 de marzec de 2022

Dziś wiele starych systemów, które były używane stały się przestarzałe wraz z pojawieniem się komputerów. Cała istniejąca papierkowa robota spadła na strony internetowe banków, gdzie wszystko stało się w większości samoukiem. Chociaż bezpieczeństwo tych stron internetowych jest oczywiste, cyberprzestępcom zawsze udaje się stworzyć nowe oszustwa, które mają wpływ na użytkowników. Wiedza o tym, jak sprawdzić autentyczność odwiedzanych witryn, jest niezwykle ważna dla ochrony Twoich interesów.

Nie możemy pomóc, ale pamiętaj, że niektóre z cyberprzestępstw, są znacznie bardziej powszechne niż inne, takie jak kradzież informacji. Chodzi o to, aby atakować użytkowników za każdym razem, gdy wprowadzają oni poufne informacje na swoich komputerach. Kiedy wchodzimy na stronę naszego banku, jest to dobry moment na wykradanie informacji. Ważne jest również, aby wiedzieć, jakie są oznaki, że jesteś zhakowany.

Właśnie z tego powodu w tym artykule chcemy przekazać kilka informacji, które z pewnością będą dla Ciebie niezwykle przydatne. W szczególności, aby wiedzieć, jak sprawdzić, czy strona banku jest bezpieczna lub stanowi zagrożenie dla twoich informacji.

Co najlepsze, dzięki małej i prostej sztuczce, z której każdy może skorzystać, unikniesz oszustw, które wszyscy znamy Oszustwo lub phishing. Oszustwa polegające na podrabianiu stron internetowych w celu nakłonienia użytkowników do omyłkowego umieszczenia na nich swoich danych.

Dlaczego powinienem sprawdzać autentyczność strony mojego banku?

Informacje, które podajesz zarówno w banku, jak i w Twojej bankowości cyfrowej są niezbędne na co dzień, więc znajomość zagrożeń bezpieczeństwa w bankowości cyfrowej staje się kluczowa. Musisz być świadomy ilości informacji, które są przetwarzane w tych obszarach społeczeństwa i Twoim obowiązkiem jest dbać o te informacje w sposób odpowiedzialny.

Istnieje wiele sposobów ochrony przed osobami, które chcą wykorzystać te informacje dla własnej korzyści. Po prostu musisz być trochę bardziej ostrożny na co dzień aby uniknąć niektórych działań. Na przykład staraj się nie otwierać strony swojego banku z nieznanego komputera, ponieważ informacje, które wprowadzisz za pomocą klawiatury, zostaną na nim zapisane. W skrajnym przypadku, gdy nie możesz tego uniknąć, użyj wirtualnej klawiatury do wykonania tej operacji. W ten sposób możesz dodać swoje informacje, nie pozostawiając możliwości włamania.

połącz bankowość cyfrową

Jak sprawdzić, czy strona banku jest prawdziwa?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak sprawdzić autentyczność strony bankowej i jeśli jest to bezpieczny sposób przeprowadzenia procesu, musisz w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę różne możliwości w tym zakresie. służy do wykrywać, kiedy w rzeczywistości jest to tylko kopia kto tylko chce ukraść nasze dane bankowe.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to sprawdzić link, który prowadzi do witryny. Powinieneś zobaczyć, że jest taki sam jak zawsze lub ten sam e-mail, którego zawsze używamy, i nie z alternatywnej karty lub okna spamu który został później otwarty.

Gdy to potwierdzisz, musisz sprawdź czy strona posiada certyfikat SSL, który jest podawany na wszystkie strony internetowe banków, z reguły sprzedaż. Witryny obsługujące poufne informacje muszą mieć ten certyfikat, aby uniknąć roszczeń prawnych. W przeciwnym razie linki te zwykle zaczynają się od części w kolorze zielonym, która jest również wyróżniana kłódką przed uruchomieniem danego adresu internetowego. Jeśli tak się stanie, możesz być całkowicie pewien, że witryna, na którą chcesz wejść, jest godna zaufania.

Jeśli nie jest to dla Ciebie jasne, musisz sprawdź w przestrzeni swojej przeglądarki, gdzie znajduje się adres strony internetowej Twojego banku. Musisz sprawdzić, czy jako prefiks pojawia się https:// w kolorze zielonym, a nie https:// w kolorze czarnym. W niektórych przypadkach sama przeglądarka informuje nas, że witryna nie jest bezpieczna, malując dużą część łącza na czerwono, dlatego należy zwracać szczególną uwagę na te ostrzeżenia.

Czy te informacje były przydatne? Jeśli masz jakieś pytania lub sugestieZostaw to w komentarzach, bardzo chcielibyśmy to przeczytać!