Skip to content

Jak zsynchronizować moje usługi w chmurze za pomocą Rclone w Ubuntu?

4 de luty de 2021

Dla tych, którzy potrzebują niezawodnej alternatywy dla przechowywania i synchronizacji plików i katalogów z komputera w chmurze, dostępny jest Rclone. W tym ciekawym artykule pokażemy, jak synchronizować usługi w chmurach za pomocą Rclone w Ubuntu.

W istocie Rclone to aplikacja darmowy kod w Rsync opracowany przez Nick Craig, w języku Go, którego celem jest synchronizacja katalogów i plików.

Zarówno w systemie lokalnym, jak iz wielość platformy hostowane w chmurze, wśród których możemy wymienić: Amazon Drive, S3, Dropbox, Google Drive, Yandex Files, One Drive, Hubic, Cloudfiles, Google Cloud Storage, Swift.

Innym bezpiecznym sposobem zapisywania dokumentów są pendrive’y USB. Jeśli masz jeden i jest uszkodzony lub nieczytelny, możesz użyć programu Gparted i Ubuntu.

Rclone niezawodną opcję

Zarządzanie ogromnymi ilościami pliki i katalogiZarówno w systemie lokalnym, z komputera, jak iw przestrzeniach oferowanych przez chmurę stało się tematem codziennym.

Jeśli nie wiesz, że Ubuntu ma własny pakiet biurowy, tak jak Windows ma Microsoft Office, system operacyjny Ubuntu ma FreeOffice.

Osoby, profesjonaliści i coraz więcej organizacji sprawia, że ​​zarządzanie tego typu plikami jest a kluczowy aspekt zarządzania organizacją. Dlatego możliwości zarządzania tego typu zasobami, czyli ich synchronizacja, aby były zawsze pod ręką, gdy są potrzebne, z każdym dniem są coraz większe.

Doskonałą alternatywą dla tego typu zadań jest Rclone, który można znaleźć na rynku za darmo i oferuje wiele funkcji oraz niezawodność. Tutaj pokazujemy, jak zsynchronizować usługi w chmurze za pomocą Rclone w Ubuntu.

Rclone to aplikacja oparta na funkcjach poleceń, która ulepsza udostępnianie plików i katalogów między różnymi platformami obecny w chmurze.

Możesz mieć wszystkie aplikacje potrzebne do systemu Ubuntu, aplikacje te można pobrać z Internetu, a po pobraniu wystarczy je zainstalować.

Prosty i praktyczny: jak synchronizować usługi w chmurach przy użyciu Rclone w Ubuntu

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest skonfigurowanie Rclone. Osiąga się to: wygenerowanie nowego pliku konfiguracyjnego za pomocą terminala z funkcją: „Konfiguracja Rclone

Poprzez zdalne połączenie obsługujemy Rclone. Aby wykonać to nowe zdalne połączenie, użytkownik musi nacisnąć przycisk «n„I dać „Intro”. Następnym krokiem jest oznaczenie tego połączenia nazwą.

Aby kontynuować konfigurację, wprowadź liczbę, którą wybrałeś dla nowego wyboru i wpisz ponownie „Intro”. Jak tylko połączenie Rclone zostanie zakończone, napisz list «Y»Co oznacza, że ​​konfiguracja działa dobrze i kliknij „Intro”.

Następnie pokażemy Ci polecenia kopiowania danych w głównym katalogu Twojego połączenia: „Rclone
skopiuj / ścieżkę / do / do / folder / plik / nazwa połączenia: folder zdalny

Jeśli chcesz zsynchronizować dane przez połączenie zdalne, uruchom następujące polecenie: rclone sync / path / to / folder / to / sync / connectionname: remotefolder

W ten sposób pokażemy Ci prosty sposób konfiguracji Rclone i synchronizacji usług w chmurze za pomocą Rclone w Ubuntu i innych systemach operacyjnych.

Rclone oferuje wiele opcji

To, co sprawia, że ​​Rclone jest wyjątkowy, to to oferuje wsparcie dla różnych platform, łącznie ponad 40, do hostowania plików i katalogów dostępnych w chmurze. Następnie pokażemy Ci ich listę:

koło pomarańczowy biały ubuntu

  • Amazon Drive, Amazon S3, Backblaze B2, Box, Ceph, DigitalOcean Spaces, Dreamhost, Dropbox, FTP, Google Cloud Storage, Google Drive, Hubic, IBM COS S3.
  • Memset Memstore, Mega, Microsoft Azure Blob Storage, Microsoft OneDrive, Minio, Nextcloud, OVH, OpenDrive, Openstack Swift. Oracle Cloud Storage, ownCloud, pCloud, put.io, QingStor, Rackspace Cloud Files, SFTP, Wasabi, WebDAV, Yandex Disk.

Szyfrowanie lub selektywna synchronizacja

Rclone, oferty na swojej oficjalnej stronie szczegółowe informacje na temat wyżej wymienionych aplikacji, a także innych bardziej zaawansowanych aplikacji, takich jak selektywna synchronizacja plików i katalogów oraz szyfrowanie.

Nie bez powodu ci, którzy zanurzyli się w świecie Rclone, nazywają go „szwajcarskim scyzorykiem” zarządzaj plikami w chmurze i zarządzaj nimi, najwyraźniej zasłużona sława. Dziś tutaj pokażemy Ci jego użyteczność i jak synchronizować usługi w chmurach za pomocą Rclone w Ubuntu i innych systemach operacyjnych.

Innym sposobem ochrony dokumentów jest utworzenie kopii zapasowej plików Ubuntu.

dołącz do naszego kanału telegram