Skip to content

Jak zrobić zaawansowany wykres liniowy w Excelu – krzywa, linia trendu, równanie linii (przykład)

23 de luty de 2021

Jedno z narzędzi pakietu Microsoft, które nazywa się Excel daje nam możliwość wykonania zaawansowanej grafiki w tym programie i tym samym wykorzystania jej w naszych codziennych projektach, pozwala tworzyć grafiki na krzywej, z dynamicznymi tabelami, na linii trendu, aby zaznaczyć przyrost lub równanie linii na wykresie.

W kilku krokach nauczysz się, jak wykonać je w swoim projekcie w programie Excel, aby móc wykonać dowolne wykres procentowy, równania i przyrosty w tekście, aby profesjonalnie go nosić. Powinieneś również wiedzieć, że w Excelu możesz również tworzyć wykresy prędkościomierza i wstawiać wykresy za pomocą funkcji powtarzania.

Jak zrobić zaawansowany wykres zakrzywionych linii w programie Excel?

 1. Najpierw musimy wejść do Excela i stamtąd możemy stworzyć ten zaawansowany wykres na procentach lub różnych liczbach.
 2. Jeśli mamy już figury umieszczone w różnych komórkach programu Excel, wejdziemy do zakładki „Wstaw” i poszukamy opcji „Wykres liniowy”.
 3. Tam zostanie wyświetlona opcja, w której widzimy różne opcje tworzenia wykresu liniowego, w tym przypadku użyjemy Liniowy 2D.
 4. Kiedy klikniemy na opcję wykresu liniowego 2D, wykres automatycznie pojawi się w naszym projekcie, aby zmienić linie i nadać im zakrzywiony ruch, musimy skonfigurować linie.
 5. Aby skonfigurować linie, musimy kliknąć prawym przyciskiem myszy linię wykresu, wyświetli się menu, które daje nam opcję „Formatuj serie danych …”.
 6. W programie Excel jest wyświetlane boczne menu, które daje nam opcje modyfikacji, musimy kliknąć opcję „Wypełnij i wiersz”, która pojawia się jako ikona „wiadra z farbą”, a po kliknięciu zostaną wyświetlone różne opcje do modyfikacji.
 7. Musimy zaznaczyć opcję „Wygładzona linia” który dostarczy nam krzywe na liniach na niedawno utworzonym wykresie, a tym samym będzie w stanie dać zakrzywiony wygląd na wykresie.
 8. W tym menu możemy zmienić nie tylko linię i jej format, możliwy jest również jej rozmiar i szerokość jako domyślny kolor naszego wykresu w Excelu.skale programu Excel

Jak zrobić równanie linii i dodać linię trendu w programie Excel?

 1. Aby to zrobić, musimy stworzyć nowy dokument w Excelu, następnie utworzyć dwie kolumny i w jednym miejscu „X” aw następnej kolumnie umieścić „Y”, aby móc tworzyć wykresy umieszczając rysunek równania w każdym punkcie pod każdą kolumną .
 2. Z tych liczb utworzymy wykres w równaniu, musimy przejść do opcji „Wstaw” i przeszukać w niej „Graficzny” i tam otworzy się dla nas nowe okno.
 3. Tam w nowym oknie, w którym wybierzemy jakiego typu wykresu użyjemy, w tym przypadku sprawdzimy opcję „XY (punkt)” i możemy sobie wyobrazić, że mamy nie tylko tę opcję grafiki, ale pozwala nam ona również wykonać m.in.kolumnę, słupek i okręgi.
 4. Oznaczymy punkty i linie, które posłużą nam do wykresu, a następnie zaznaczymy „Zakończ”.
 5. W ten sposób od razu będziemy mieć wykres w naszym arkuszu kalkulacyjnym.
 6. Aby edytować ten wykres, musimy dwukrotnie kliknąć ten sam wykres, a wewnątrz linii klikamy prawym przyciskiem myszy, gdzie wyświetlane jest menu.
 7. I umieszczą opcję „Wstaw linię trendu”.
 8. Otworzy się nowe okno, w którym będzie można dokonać modyfikacji tej nowej linii, przejdziemy do zakładki „Typ” i tam wybieramy funkcję liniową, zaznaczamy opcję „Pokaż równanie”.
 9. Klikając „Akceptuj” zobaczymy, że nasz wykres się zmieni i zostanie dodana nowa linia, w ten sposób możesz modyfikować i dodawać linie trendu, które chcesz pokazać na wykresie swojego projektu.

niebieska krzywa excel pc

Dzięki tym technikom wyjaśnionym krok po kroku możesz nadać profesjonalny i wygodniejszy format swoich projektów pracy, tworzyć zaawansowane wykresy w programie Excel to nigdy nie było takie proste. Nie przegap żadnych pełniejszych przewodników po programie Excel na jaktosie.pl

dołącz do naszego kanału telegram