Skip to content

Jak stworzyć lub zrobić moje domowe karaoke za pomocą programu PowerPoint — samouczek krok po kroku

5 de maj de 2023

Karaoke jest jedna z najzabawniejszych czynności podzielić się z przyjaciółmi i rodziną lub jeśli chcesz poćwiczyć swoje techniki śpiewania. Dlatego chcemy, abyś wiedział, że nie powinieneś ograniczać się opcjami, które znajdziesz na YouTube, ale możesz zabrać się do pracy na własną rękę.

Będziesz wiedział, jak zrobić swoje karaoke poprzez interaktywną prezentację; bez konieczności bycia ekspertem w dziedzinie projektowania, a tym bardziej wiedzy o muzyce. Możesz wygenerować całkiem profesjonalny wynik za pomocą komputera, PowerPoint i te wskazówki.

Kluczowe czynniki do stworzenia domowego karaoke za pomocą programu PowerPoint

  1. Ścieżka: Będziesz musiał dźwięk instrumentalny, które można pobrać w aplikacjach do pobierania muzyki; lub przez Vocals Remover, bezpłatną stronę internetową, która umożliwia usunięcie głosu wokalisty, uzyskując tylko ścieżkę. Możesz także stworzyć i zmasterować własny utwór, jeśli chodzi o wcześniej niepublikowane utwory.
  2. Litera: Umieszczając w wyszukiwarce Google możesz łatwo znaleźć potrzebne litery. Jeśli jednak czujesz, że jest to niedokładne, nie wiesz, jak nadążyć, lub po prostu tego nie rozumiesz; platformy muzyczne, takie jak Spotify, oferują autorytatywne teksty piosenek.
  3. Obrazy: Tło slajdów to kolejny element, który musisz wcześniej przygotować. Radzimy używać raczej obrazów z niewielką liczbą elementów rozpraszających uwagę i bez tekstów, które to zrobią rozproszyć uwagę listu które chcemy podkreślić.

Samouczek, jak łatwo i szybko zrobić karaoke w domu za pomocą programu PowerPoint

1- Projekt i treść

Dół

Aby to dodać, możesz zdecydować się na trzy opcje: Dostęp do pierwszego uzyskujesz, klikając prawym przyciskiem myszy biały slajd; następnie Formatuj tło > Wypełnij (pełne, z gradientem lub obrazem i teksturą) > Plik (jeśli wybierzesz to drugie). Na koniec wybierz obraz, klikając „Wstaw”, aby go umieścić; a następnie „Zastosuj do wszystkich”, jeśli chcesz, aby był na wszystkich slajdach.

W przypadku drugiej opcji wystarczy Wybierz sekcja „Projektowanie” spośród alternatyw oferowanych przez program PowerPoint, wybierając spośród wielu istniejących motywów i palet kolorów. Ostatni z nich jest dostępny poprzez sekcję „Wstaw”, wybierając ikonę „Obraz”, wybierając potrzebny plik i dostosowując go do swoich preferencji.

Litera

Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami: Wstaw > Nowy slajd > Dwa obiekty. Tutaj możesz dołączyć ten format do wszystkich potrzebnych arkuszy i dostosować zarówno czcionkę, jak i rozmiar. Następnie będziesz mieć możliwość uporządkowania utworu, umieszczenia tytułu w początkowym polu tekstowym i równomiernego rozłożenia treści w polach; w zależności od tego, jak powinno być śpiewane.

2- Muzyka i efekty

Wróć do sekcji „Wstaw” i zastosuj zalecenia: Multimedia> Audio> Dźwięk na moim komputerze lub Androidzie> Wybierz ścieżkę> Enter> Narzędzia audio> Odtwarzanie> Odtwarzaj w tle. Przy tej konfiguracji powinny pojawić się zaznaczone pola, które o tym informują muzyka będzie na wszystkich slajdach i będzie grał do końca.

Dostosuj go, jak chcesz poprzez sekcję „Animacje”., aby utworzyć efekt podświetlenia fragmentów utworu na podstawie muzyki. Możesz to zrobić w panelu Animacja > Opcje efektów > Po animacji > Animuj tekst > Literami; Tutaj musisz wybrać procent pojawiania się między frazami. Powtórz powyższe czynności na wszystkich arkuszach, aż do zakończenia, powielając slajdy refrenu lub tam, gdzie teksty są takie same.

jak śpiewać karaoke za pomocą programu powerpoint

3- Ostatnie nagranie

To jest najważniejsza część: PowerPoint umożliwia nagrywanie prezentacji podczas synchronizacji tekstów i muzyki. To, co powinieneś zrobić, to ocenić sekundę, w której wokalista zaczyna śpiewać iw tym momencie w utworze (kiedy nagrywanie już się rozpoczęło) kliknij, aby pojawił się animowany tekst.

Możesz znaleźć ten wybór w sekcji „Pokaz slajdów”; następnie naciśnij: Nagraj pokaz slajdów > Rozpocznij nagrywanie od początku > Narracje i wskazywanie laserowe > Rozpocznij nagrywanie. Następną rzeczą będzie pilnowanie każdego slajdu, podawanie go, gdy nadejdzie czas zgodnie z muzyką; a kiedy skończysz, musisz nacisnąć klawisz „esc” i zapisać nagranie z interwałami.

dołącz do naszego kanału telegram