Skip to content

Jak zrobić zdjęcie z tekstem w programie PowerPoint? – Stwórz swój własny styl

8 de luty de 2022

Microsoft ma programy do prawie wszystkiego, ma pakiet programów o nazwie Office, z którymi możesz tworzyć dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne, a nawet prezentacje. PowerPoint to jeden z najczęściej używanych programów przez tych, którzy chcą tworzyć filmy i objaśnienia.

Dzięki temu programowi PowerPoint możesz rób obrazy z tekstem wykorzystać je jako zaproszenia na coś lub opublikować w sieci społecznościowej. Następnie pokażemy, jak dodać tekst do obrazu za pomocą programu PowerPoint, jak dostosować tekst dodany do obrazów za pomocą programu PowerPoint i kilka innych rzeczy.

Jakie są kroki, aby dostosować tekst do obrazu z programu PowerPoint?

Dodawanie tekstu do obrazu za pomocą programu takiego jak PowerPoint to jedna z najprostszych rzeczy na świecie. Dzieje się tak, ponieważ każdy z opcje programu są łatwo zlokalizowane i są proste. Sposób umieszczania tekstu na zdjęciu za pomocą programu PowerPoint będzie się różnić w zależności od tego, skąd to robisz.

PowerPoint może być używany z programu komputerowego, z telefonu komórkowego za pomocą aplikacji oraz online. Dlatego pokażemy Ci, jak dodać tekst do obrazu z tych 3 miejsc.

z Twojego komputera

Z komputerów bardzo łatwo jest umieszczać tekst na obrazach za pomocą programu PowerPoint. Abyś mógł to zrobić, po prostu użyj następujących wskazań:

  1. Otwórz PowerPoint na swoim komputerze
  2. Następnie dodaj obraz, na którym chcesz umieścić tekst
  3. Następną rzeczą jest przejście do sekcji na górze programu, która mówi „Wstaw”
  4. W opcjach, które są tam wyświetlane, wybierz tę, która mówi „WordArt”
  5. Wybierz styl czcionki, którego chcesz użyć
  6. napisz co chcesz
  7. Ułóż pismo dobrze i voila, to wszystko

Jeśli nie wiesz, w programie PowerPoint możesz tworzyć wszelkiego rodzaju szablony na odpowiednie chwile tworzyć nowe projekty.

Za pomocą telefonu komórkowego

Z aplikacji mobilnej jest to równie proste dodaj tekst do obrazu za pomocą programu PowerPoint. Wystarczy pobrać aplikację ze Sklepu Play na telefon komórkowy, a następnie otworzyć ją, dodać obraz, przejść do wstawiania, nacisnąć miejsce, w którym jest napisane „WordArt” lub „Tekst”, napisać, co chcesz i umieścić tam, gdzie wygląda Najlepsza.

Należy zauważyć, że za pomocą programu PowerPoint na komputery można konwertować prezentacje na wideo z rozszerzeniem MP4. W ten sposób nie będziesz musiał używać innego programu, aby wyeksportuj proste wideo.

Z programu PowerPoint online

Z PowerPoint Online praktycznie nic się nie zmienia. Aby umieścić pisanie na obrazie, musisz wejść na stronę PowerPoint, wejść na swoje konto Microsoft, utworzyć nowy projekt, dodać obraz, wstawić tekst i gotowe.

Jak dostosować i dostosować tekst dodany do obrazu?

osoba korzystająca z komputera przy stole

Po umieszczeniu tekstu na obrazie w programie PowerPoint możesz przejść do dostosować niektóre szczegóły tekstu. Jeśli chcesz dostosować tekst obrazu umieszczonego w programie PowerPoint, musisz dwukrotnie kliknąć napis, przejść do sekcji „Strona główna” i tam możesz wybrać format tekstu, kolor i wiele więcej.

Jakich układów możesz używać do dostosowywania tekstu w programie PowerPoint?

Istnieje wiele układów udostępnianych przez program PowerPoint, których można używać w projektach lub obrazach, które chcesz dostosować. Zobaczmy, co każdy z nich jest:

online z tekstem

To jest coś, czego można użyć, gdy chcesz, aby tekst był zawsze pozostaje w zgodzie z treścią Twojego obrazu. Jeśli nie masz zainstalowanego programu PowerPoint na komputerze lub telefonie komórkowym, możesz użyć interfejsu Paint, aby dodać tekst do obrazów, a także edytować ten tekst.

Kwadrat

Kwadrat to opcja, która pozwala nadać określony kształt, a raczej pewne nachylenie tekstowi, który zamierzasz umieścić na swoim obrazie. Ta funkcja jest niewątpliwie jedną z najlepszych funkcji programu PowerPoint w odniesieniu do umieszczania tekstu.

Wąska

Wąski jest dobry, gdy nie masz dużo miejsca na obrazie, aby umieścić część tekstową. taka opcja minimalizuje odstępy między znakami tekstu.

Za tekstem

Za tekstem znajduje się funkcja, która sprawia, że ​​tekst umieszczony z tyłu obrazu lepiej widzi obraz, który chcesz edytować.

faceci dostosowują coś na swoim komputerze

przed tekstem

Funkcja przed tekstem to taka, która pozwala umieść tekst przed obrazem po umieszczeniu go z tyłu, aby dobrze zobaczyć obraz.

Dlaczego Twój PowerPoint nie pozwala na otwieranie ani dostosowywanie dowolnych obrazów lub tekstu?

Czasami program PowerPoint ma kilka problemów, gdy chcesz dodać tekst do obrazu. Dzieje się tak z powodu co najmniej dwóch rzeczy, o których wspomnimy poniżej.

licencja wygasła

W pierwszej kolejności ten problem może powstać, ponieważ licencja programu wygasła. W takim przypadku problem rozwiązuje się poprzez zakup nowej licencji.

Sekcja PowerPoint zablokowana

Kolejny powód, dla którego PowerPoint nie pozwoli ci dostosować obrazów ani tworzyć projektów, ponieważ ta funkcja została zablokowana. Aby rozwiązać ten problem, jedyne, co możesz zrobić, to odinstalować program PowerPoint i zainstalować go ponownie lub udać się do pomocy technicznej firmy Microsoft.

dołącz do naszego kanału telegram