Skip to content

Jak zrobić wideo MP4 z albumem fotograficznym w programie PowerPoint – prosty samouczek

14 de kwiecień de 2021

Jak utworzyć album ze zdjęciami w programie PowerPoint? Czy możesz przekonwertować album ze zdjęciami na wideo MP4 w programie PowerPoint? Czego potrzebuję utwórz album ze zdjęciami i przekonwertuj go na wideo mp4?

Dzięki temu, że dziś jest to niezwykle proste robić zdjęcia telefonem komórkowym lub urządzeniem mobilnym Niezależnie od Twojej marki, istnieje wiele momentów, które można uwiecznić na przestrzeni czasu.

PowerPoint to doskonałe narzędzie oferowane przez Microsoft Office, dzięki któremu można stworzyć tapetę, animować postacie symulujące chodzenie czy stworzyć album ze zdjęciami.

Tworzenie albumu ze zdjęciami w programie PowerPoint jest niezwykle proste, a to narzędzie daje Ci również taką możliwość przekonwertować album na wideo mp4 które możesz odtworzyć w dowolnym momencie, dlatego dzisiaj wyjaśniamy, jak to zrobić.

Kroki, aby utworzyć album ze zdjęciami w programie PowerPoint

Za pomocą narzędzia PowerPoint można utworzyć album ze zdjęciami przy użyciu różnych funkcji, które zapewnia PowerPoint, album fotograficzny w tym narzędziu polega na połączeniu grupy zdjęć osobiste lub biznesowe w zależności od tematu.

Pierwszym krokiem do stworzenia albumu fotograficznego w PowerPoint jest otwarcie narzędzia, po wejściu do niego należy przejść do opcji „Wstaw” a następnie kliknąć na „Album ze zdjęciami”, przy tej opcji wyświetli się menu, w którym należy zaznaczyć „Utwórz nowy album ze zdjęciami”.

W ten sposób w menu opcji pojawi się nowe okno o nazwie „Album ze zdjęciami”, należy je kliknąć, aby móc wstawiać obrazy z komputera PC lub MAC.

Po wybraniu wszystkich zdjęć, które znajdą się w albumie, należy kliknąć „Wstaw”. Gdy to zrobisz, utworzysz swój album ze zdjęciami, który możesz edytuj i dostosuj do swoich upodobań za pomocą różnych narzędzi programu PowerPoint.

Jednym ze sposobów na uatrakcyjnienie i atrakcyjność albumu ze zdjęciami jest dodanie animacji i przejść do slajdów programu PowerPoint.

Kroki, aby utworzyć wideo MP4 w programie PowerPoint

Po utworzeniu albumu fotograficznego programu PowerPoint jest on zapisywany na komputerze PC lub MAC jako prezentacja, jednak istnieje możliwość konwersji prezentacji PowerPoint na wideo mp4.

W tym celu konieczne jest otwarcie prezentacji lub Album ze zdjęciami utworzony w programie PowerPointPo wejściu do prezentacji musisz zlokalizować sekcję „Plik”, która znajduje się u góry narzędzia.

W sekcji plików znajduje się kilka opcji, należy kliknąć ten, który mówi „Eksportuj”, znajduje się po lewej stronie ekranu.

Po kliknięciu „Eksportuj” pojawi się kilka opcji, z których należy wybrać „Utwórz wideo”Następnie możesz wybrać jakość wideo i czy chcesz dodać interwały i teksty prezentacji.

Na koniec możesz wybrać czas trwania każdego slajdu. Po zakończeniu konfigurowania każdej opcji wystarczy kliknąć „Utwórz wideo”, aby zapisz wyniki.

Alternatywy dla przekształcenia prezentacji w wideo

Istnieje kilka alternatyw, aby przekonwertować album ze zdjęciami lub prezentację programu PowerPoint na wideo MP4, jednak w tym celu musisz pobierać aplikacje lub programy z Internetu przeznaczone do konwersji plików PowerPoint lub prezentacji do różnych formatów wideo.

Album fotograficzny PowerPoint Prosty samouczek

Pierwsza aplikacja lub program internetowy to Narzędzie wideo MovaviDzięki tej aplikacji możesz konwertować dowolny album ze zdjęciami lub prezentację PowerPoint do różnych formatów wideo, takich jak mp4, mov, flv i inne. To narzędzie jest dostępne dla wszystkich wersji systemu Windows i jest całkowicie bezpłatne.

Drugą aplikacją lub narzędziem jest Authorstreamta aplikacja jest bardzo popularna i przydatna, ponieważ oprócz konwersji prezentacji PowerPoint na dowolny format wideo oferuje inne opcje, takie jak przesyłanie jej do chmury lub udostępnianie w różnych sieciach społecznościowych.