Skip to content

Jak zrobić ulotkę w programie Word, która przyciągnie uwagę wszystkich? – Odkryj to tutaj

4 de październik de 2021

Broszury czy ulotki stały się nieco przestarzałe ze względu na ewolucję technologii oraz fakt, że wszystkie firmy lub firmy używają sieci społecznościowych do swoich reklam. Niemniej jednak, The Flyers również zrobili ten krok w kierunku nowoczesnościi za każdym razem projektanci po raz kolejny pozostawiają ludzi bez słowa dzięki nowym projektom Flyerów w mediach społecznościowych.

Z programu Word możesz tworzyć ulotki, symulacje czasopism, a nawet zaproszenia na przyjęcia urodzinowe, którymi zrobisz wrażenie na innych. Być może czasy się zmieniły i fizyczne broszury stały się przestarzałe, jednak nigdy nie jest za późno, aby zrobić ulotkę, która przyciągnie uwagę wszystkichDlatego poniżej pokażemy, jak to zrobić w programie Word.

Jakie elementy powinna mieć dobra ulotka?

Jeśli chcesz, aby Twoje ulotki wywoływały sensację i idealnie opisywały to, co chcesz przekazać, musisz wziąć pod uwagę kilka elementów, aby Twoja broszura była idealna i łatwa do zrozumienia.

Zrozumiale

Jednym z najważniejszych elementów przy tworzeniu ulotki jest to, że posiadane przez nich informacje są jasne i zwięzłe, dzięki czemu może łatwiej przekazać wiadomość, którą chcesz przekazać. Aby to zrobić, musisz wybrać czcionkę, która jest widoczna i łatwa do odczytania, nie używaj kolorów nieprzezroczystych lub utrudniających odczytanie informacji.

Po drugie, Musisz korzystać z certyfikowanych i wiarygodnych informacji oraz aby odbiorca, do którego skierowana jest broszura, mógł łatwo zrozumieć, co w niej opisujesz.

Bez dużej ilości tekstu

Najczęstszymi błędami, jakie popełniają podczas tworzenia ulotki, jest przeładowanie jej informacjami, dzięki czemu broszura znudzi konsumenta i wyląduje w koszu lub zostanie zignorowana. Musisz publikować informacje, które są istotne i atrakcyjne dla opinii publicznej do kogo jest adresowana, aby wybrali Ciebie ponad konkurencję.

Z obrazami

Dodając obrazy do swojej ulotki, musisz być bardzo ostrożny przy wyborze, który chcesz w niej umieścić, powinieneś wybrać proste obrazy, ale przyciągają uwagę publiczności I dobrej jakości. Podobnie jak tekst, jeśli umieścisz wiele obrazów, będzie on przeciążony i będzie mylący dla konsumenta, aby zrozumieć przesłanie, które chcesz nim przekazać.

Jak wyeksportować swoją ulotkę w programie Word do innego formatu?

Wiemy, że podczas tworzenia broszury lub ulotki format, w jakim zapisujemy plik, jest bardzo ważny w pewnych sytuacjach, niezależnie od tego, czy sobie tego życzysz zapisz jako obraz .JPEG lub PNG, a nawet jako plik PDF. Dlatego poniżej wyjaśnimy, jak zapisać lub przekonwertować ulotkę Word w żądanym formacie.

Zapisz go jako obraz JPEG

Jeśli w momencie tworzenia ulotki lub broszury chcesz, aby została zapisana jako obraz JPEG, możesz to zrobić szybko i zajmie to tylko kilka sekund, wystarczy postępować zgodnie z tymi prostymi instrukcjami:

 • Aby zacząć, musisz zaciemnij wszystkie elementy broszury Za pomocą myszy możesz to również zrobić, naciskając klawisz „Ctrl” i klikając każdy element.
 • Następnie przechodzisz do paska narzędzi i wybierasz opcję „Format”, podobnie, naciskasz opcję „Grupuj”, aby żaden element nie przesuwał się ze swojego miejsca.
 • Teraz, gdy wszystkie elementy są połączone, za pomocą myszki należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ulotkę i nacisnąć opcję „Kopiuj”.
 • Aby kontynuować, otwórz nowy dokument PowerPoint i wklej ulotkę na slajdzie jako obraz.
 • Podsumowując, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Zapisz jako obraz”, na koniec wpisz żądaną nazwę i typ formatu, w tym przypadku będzie „Format wymiany plików JPEG”.

zapisz ulotkę jpeg

Umieść to w .PNG

Zapisanie ulotki w formacie .PNG nie jest skomplikowaneMożesz to zrobić z Worda i za pomocą programu, który jest również częścią Microsoft Office, PowerPoint. Podobnie jak w poprzedniej procedurze, przekonwertowanie ulotki Word na .PNG zajmie Ci tylko kilka sekund, wykonując następujące czynności:

 • Pogrupuj wszystkie elementy swojej ulotki w programie Word, zaznaczając je wszystkie i przechodząc do „Format” na pasku narzędzi, naciśnij opcję „Grupuj”.
 • Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy broszurę i wybierz opcję „Kopiuj”, musisz przejść do programu PowerPoint i wkleić broszura na nowym slajdzie.
 • Teraz ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy obraz i naciśnij opcję „Zapisz jako obraz”, gdzie możesz w końcu umieścić żądaną nazwę i format swoich preferencji, w tym przypadku „Format przenośnej grafiki sieciowej PNG”.

Konwertuj go do formatu PDF do drukowania

Jeśli to, czego chcesz, to przekonwertuj swoją ulotkę do pliku PDF Abyś mógł go wydrukować w dowolnym momencie, możesz to zrobić z programu Word i zajmie Ci to tylko kilka sekund, wykonując te proste czynności:

 • Po zakończeniu edycji broszury należy przejść do paska narzędzi i wybrać opcję „Plik”, a następnie „Zapisz jako”.
 • Teraz wybierz folder, w którym chcesz zapisać ulotkę w formacie PDF, podobnie wybierz nazwę, którą chcesz umieścić i otwórz opcje w „Typ” zmienić format.
 • Wreszcie, musisz wybrać opcję „PDF”Ponadto poniżej wybieramy optymalizację preferencji, niezależnie od tego, czy chcesz ją wydrukować, czy po prostu ją zapisać, po wykonaniu tej czynności Twoja ulotka zostanie zapisana w formacie PDF.

przekonwertuj ulotkę na PDF

Czy moja ulotka musi być w formacie .CMYK do wydrukowania?

Ogólnie rzecz biorąc, w przypadku wydruków typu komercyjnego lub takich, w których chcesz uzyskać lepszą dokładność kolorów podczas drukowania, jest on używany format .CMYK, który poprawia jakość obrazu. Jednak podczas drukowania z plików pakietu Microsoft Office, takich jak Word, PowerPoint lub Publisher, ustawienia domyślne dopuszczają tylko format RGB.

Jak przekonwertować dowolny plik do formatu .CMYK

Nawet jeśli z W programach Microsoft Office nie jest możliwe przekonwertowanie obrazu do .CMYK, jeśli znasz się na tym obszarze, będziesz wiedział, że możesz to zrobić w każdym innym programie. Jednym z najczęściej używanych programów komputerowych do edycji obrazów, w którym można przekonwertować plik do formatu .CMYK, jest Photoshop.

Aby to zrobić, wystarczy otworzyć plik z Photoshopa, przejść do paska narzędzi, wybierz opcję „Obraz”, a następnie „Tryb”, gdzie ostatecznie wybierasz format „CMYK”. Gdy to zrobisz, możesz zapisać i wydrukować swoją ulotkę w formacie CMYK i w najlepszej jakości, aby lepiej przyciągała uwagę ludzi i wybierała Cię spośród konkurencji.

Jakich rodzajów grafiki powinienem używać w mojej ulotce?

Projektując broszurę lub ulotkę należy wziąć pod uwagę, że aby przyciągnąć uwagę opinii publicznej, należy umieścić informacje w sposób efektowny, ale jednocześnie informacyjny. Ponadto informacje, które chcesz za ich pośrednictwem przekazać, muszą być łatwo lub szybko zrozumiane przez opinię publiczną, aby byli nią zainteresowani, inne elementy, które możesz dodać to grafika a my nauczymy Cię, jak to zrobić.

Rodzaje wykresów kołowych

Przyciągający wzrok i okrągły

Gdy masz już rzetelne informacje i wiesz, co chcesz pokazać w swojej broszurze, możesz dodać kilka grafik, w których pokażą ciekawe informacje na dany temat. Najczęściej używanym typem wykresu, który ogół społeczeństwa ma tendencję do uchwycenia najlepiej, jest wykres kołowy, dzięki swojej prostocie jest idealny do jednoczesnego przyciągania uwagi i przekazywania informacji.

Nie marnuj czasu publicznego

Z drugiej strony przeciążenie ulotek informacjami nieistotnymi sprawi, że ludzie nie będą chcieli uzyskać więcej informacji na dany temat, co doprowadzi do skrawka broszury. Dlatego jeśli chcesz, aby Twoi widzowie preferowali Cię od konkurencji, musisz umieścić w niej tak tylko jasne, prawdziwe i zwięzłe informacje, które przykuwają uwagę ludzi i nie nudź się tym wszystkim.