Skip to content

Jak zrobić lub zrobić zrzut ekranu na Chromebooku na komputerze z systemem MacOS

14 de Maj de 2021

Laptopy to główne urządzenia służące do naszego rozwoju, czy to w pracy, czy w uczniu. Plik Chromebooki są uważane za najlepsze do osiągnięcia tego procesu, dlatego są tak używane; wielu zdecydowało się na zakup tych komputerów ze względu na wszystkie dobre recenzje, jakie ma. Ale niektórzy nie znają prawidłowego sposobu korzystania z różnych narzędzi, takich jak robienie zrzutów ekranu, dlatego warto zapytać, jak zrobić lub zrobić zrzut ekranu na Chromebooku na komputerze MacOS?

Chromebooki to urządzenia przenośne, które są zintegrowane z systemem MacOs. Zrzut ekranu często zdarza się, że każdy laptop jest inny, dlatego też wspomnimy o krokach, które umożliwią wykonanie tego w najprostszy sposób.

Jak zrobić zrzut ekranu na Chromebooku na komputerze MacOS?

Te laptopy skupiły się na zapewniają najlepsze narzędzia do doskonalenia edukacjiUdało mu się również pokazać lepszą przeglądarkę. Jeśli używasz go po raz pierwszy, możesz nie wiedzieć, jak zrobić migawkę dowolnego zdjęcia lub tematu, który chcesz zapisać w wygodniejszym formacie.

Ten proces może być inny dla każdego systemu, a tym bardziej w przypadku komputerów MacO zaleca się sprawdzenie, której wersji komputer potrzebuje, aby uzyskać informacje na jego temat. Pierwsza metoda na zrobienie pełnego przechwytywania na ekranie, musisz naciśnij przycisk na klawiaturze Ctrl + Windows SwitcherTen ostatni przycisk znajduje się u góry i wyświetla ikonę kwadratu z dwiema liniami po jego prawej stronie.

Aby wykonać częściowy zrzut ekranu, jest to ten, który jest używany, aby nie obejmował całego ekranu urządzenia, a tylko część; w tym celu naciśnij klawisze Ctrl + Shift + Windows Switcher, robiąc to, zobaczysz, jak kursor zmienia się w krzyżyk, dotknij obszaru i przewiń do żądanego miejsca.

Jeśli chcesz również zrobić zrzut ekranu dla ekranu dotykowego, musisz nacisnąć przycisk zasilania i przycisk zmniejszania głośności. Niezależnie od tego, który sposób użyjesz, pomoże ci zrobić zrzut ekranu ekranu, nie ma znaczenia, czy tak jest na stronie internetowej lub oglądając wideo, to nadal będzie zrobione.

Gdzie zobaczyć zrzuty ekranu zrobione na Chromebooku?

Teraz, skoro wiesz, jak robić ujęcia na komputerze, może się zdarzyć, że nie wiesz, gdzie są one zapisane, aby móc je zobaczyć, musisz przejść do menu głównego urządzenia, a następnie poszukać opcji to mówi „ Moje dokumenty ” po kliknięciu „ Pobrane ”, wszystkie ujęcia, które zrobisz, zostaną automatycznie zapisane w tym folderze.

Jeśli zauważysz, że wykonując ten proces, nie widzisz wyraźnie i chcesz zobaczyć to bliżej, możesz zwiększyć powiększenie, aby szybciej znaleźć te opcje.

Również jeśli chcesz zapisać ujęcia w chmurze, możesz to zrobić w następujący sposób, wejdź do folderu pobierania, wybierz żądany plik, kliknij opcję udostępniania, która znajduje się w prawym rogu i wybierz, że chcesz go zapisać na dysku, możesz to zrobić z każdym swoim ujęciem.

Inną opcją, którą możesz zastosować, aby użyć swoich ujęć, jest skopiowanie ich do schowka, kopiując przechwytywanie w tej sekcji Pozwoli Ci to szybko udostępnić dowolny obraz. Aby to zrobić, po prostu naciśnij przycisk przechwytywania, a następnie naciśnij klawisze Ctrl + C, aby skopiować i Ctrl + V, aby wkleić plik.

Jak edytować zrzuty ekranu na Chromebooku?

W momencie robienia zrzutu ekranu może się zdarzyć, że jest na nim coś, co nam się nie spodobało lub ma duże krawędzie, które chcesz usunąć. Aby to zrobić, możesz wybrać profesjonalne edytory lub zrobić to bezpośrednio z narzędzi swojego laptopa.

zrzut ekranu Chromebooka na klawiaturze

To jest konieczne przejdź do folderu pobierania i dwukrotnie kliknij żądany obraz, spowoduje to otwarcie go w przeglądarce obrazów; w nim wybierz ikonę ołówka,

Następnie wybierz edytuj, aby zobaczyć wszystkie dostępne opcje są na dole, w tym możesz go wyciąć, obrócić i wiele więcej. Po zakończeniu edycji zakończ proces, ponownie naciskając ołówek.