Skip to content

Jak zainstalować i uruchomić Javę na moim Chromebooku — bez problemów

25 de styczeń de 2022

Java jest jednym z najlepszych dostępnych obecnie programów/aplikacji do grania w gry, czatowania online, tworzenia wizyt online, brania udziału w kursach online i robienia innych rzeczy. Wszystko to można zrobić za pomocą Javy, dlatego prawie każdy go instaluje na komputerze lub telefonie komórkowym.

Javę można zainstalować nie tylko na komputerach czy telefonach komórkowych, istnieje również sposób na: zainstaluj na Chromebookach. Później pokażemy, jak pobrać Javę na Chromebooki, co jest potrzebne do korzystania z Javy na Chromebooku i jak korzystać z Chromebooka na Chromebooku.

Czy konieczne jest pobranie aplikacji Java, aby móc z niej korzystać na urządzeniu Chromebook?

Aby korzystać z Javy na komputerze lub telefonie komórkowym, musisz ją pobrać, ponieważ Nie jest zawarty w systemie Urządzenia. W przypadku Chromebooków dzieje się to samo, ważne jest pobranie Javy, aby móc z niej korzystać, ponieważ nie jest ona dostarczana z systemem w ten sam sposób.

Dobrą rzeczą jest to, że prawie wszystkie Chromebooki działają w systemie operacyjnym Chrome. który jest rodzajem Androida przystosowanego do komputerów. Dobrą rzeczą jest to, że wszystkie aplikacje w Sklepie Play mogą być używane bez komplikacji na tego typu urządzeniu.

Oznacza to, że Java używana w urządzeniach mobilnych z Androidem będzie działać w przypadku Chromebooków. Gdybyś nie wiedział, nawet Java dostosowuje się do systemów open source takich jak Linux i w momencie, w którym nie jest już przydatny, wystarczyłoby go odinstalować.

Należy zauważyć, że jeśli masz komputer z systemem operacyjnym Windows 10, możesz pobrać lub zaktualizować Javę do najnowszej wersji. Aktualizując Javę do najnowszej wersji w systemie Windows 10, będziesz mógł korzystać z każdej z oferowanych przez nią funkcji.

Jak łatwo uzyskać Javę na swoim Chromebooku?

Jeśli chcesz mieć Javę na swoim urządzeniu, musisz zrobić co najmniej dwie rzeczy, te dwie rzeczy to „Włącz JavaScript” lub „Zainstaluj Javę”. Te dwie rzeczy są różne, ale mimo to być innymi rzeczami, w końcu mogą wykonywać praktycznie te same zadania.

W kolejnych dwóch podtematach bardzo łatwo będzie wyjaśnić, w jaki sposób aktywowany jest JavaScript i jak zainstalować Javę na Chromebooku.

Aktywuj JavaScript

JavaScript jest aktywny bezpośrednio z przeglądarki internetowej zainstalowałeś na swoim urządzeniu. Dzięki temu możesz między innymi korzystać z gier, zobaczyć formularze, zobaczyć dynamiczne style, animacje. Oto, co musisz zrobić, aby włączyć JavaScript z Chromebooka w Chrome:

 1. Znajdź przeglądarkę Chrome, gdy będziesz mieć dostęp do swojego Chromebooka
 2. Otwórz przeglądarkę internetową
 3. Przejdź do ustawień
 4. Przejdź do sekcji „Bezpieczeństwo/Prywatność”
 5. Wybierz opcję „Ustawienia witryn”
 6. Kliknij w miejscu, w którym jest napisane „Java Script”
 7. Aby zakończyć, aktywuj skrypt Java i

logo Google Chrome

Domyślnie przychodzi skrypt Java wyłączone w przeglądarce Google Chrome Chromebooków. Jeśli jednak spojrzysz na opcję „Włącz” w szczegółach Java Script, ta sama przeglądarka powie Ci „Zalecane”. Oznacza to, że jest to coś, co przyczyni się do działania Chrome.

Dlatego nie musisz się o nic martwić podczas aktywacji skryptu Java w swojej przeglądarce internetowej. Nawiasem mówiąc, bardzo wygodnie byłoby przejrzeć różnicę między Java Script i Java i który z tych dwóch jest bardziej odpowiedni do potrzeb, które chcesz zaspokoić ze swoim zespołem.

Wykonaj instalację Javy

Jeśli wolisz używać Java zamiast Java Script, to musisz przeprowadzić instalację wspomnianego programu/aplikacji. Poniższy proces wyjaśni, co zrobić, aby zainstalować wspomnianą aplikację:

 1. Uzyskaj dostęp do ustawień swojego Chromebooka
 2. Przejdź do sekcji „Linux (Beta)”
 3. W tych aplikacjach linuksowych otworzysz jedną o nazwie „Terminal”
 4. Będąc w terminalu, umieścisz kod „sudo apt-get update”
 5. Poniżej znajduje się użycie polecenia do zainstalowania Javy, czyli „sudo apt-get install default-jdk”
 6. Aby zakończyć, wpisz literę „Y” w terminalu, naciśnij Enter i potwierdź instalację. Po zakończeniu instalacji wystarczy umieścić kod „java –version”, aby sprawdzić poprawność tej wersji Javy

logo Linux

Od momentu przeprowadzenia tego procesu będziesz mógł zacząć korzystać z Javy na swoim Chromebooku. Aby uniknąć niepowodzeń podczas całego procesu, jedyne, co musisz zrobić, to: zamknij wszystkie aplikacje i połącz Chromebooka z internetem.

Jaki jest prawidłowy sposób korzystania z Javy na Chromebooku w prostych krokach?

Można powiedzieć, że prawidłowym sposobem korzystania z Javy jest połączenie z Internetem, ponieważ mając dostęp do Internetu, możesz korzystać z każdej funkcji Javy. Aby otworzyć Javę, wystarczy przejść do menu aplikacji Chromebooka i otworzyć je stamtąd.

Jeśli Java nie znajduje się w menu aplikacji Chromebooka, możesz przejść do konfiguracji, przejdź do sekcji „Linux (Beta)” i pobierz stamtąd Java. jeśli przyszedłeś do Jeśli masz problem z działaniem Javy, możesz wejść do sieci, aby uzyskać dostęp do pomocy technicznej programu i spróbować rozwiązać problem.

dołącz do naszego kanału telegram