Skip to content

Jak ponownie uruchomić komputer Chromebook, jeśli nie odpowiada lub wymaga aktualizacji?

7 de luty de 2022

Chromebooki to urządzenia z systemem operacyjnym Chrome, które są bardzo kompatybilne z aplikacjami na Androida. Można powiedzieć, że najlepszą rzeczą w tych komputerach jest kompatybilność ze wszystkimi tymi aplikacjami które są dostępne w sklepie Google Play.

Czasami te komputery mają pewne usterki, gdy mają zostać zaktualizowane lub gdy program jest zainstalowany bardzo ciężki. Następnie pokażemy, jak ponownie uruchomić Chromebooki i co dokładnie dzieje się po ponownym uruchomieniu Chromebooka.

Jak zrestartować Chromebooka z ustawień?

Ponowne uruchamianie Chromebooków można wykonać na wiele sposobów. Jednak najbardziej realny i bezpieczny sposób na: uruchom ponownie komputer który ma system operacyjny Chrome, pochodzi z ustawień. Absolutnie wszystkie urządzenia posiadają opcję umożliwiającą ponowne uruchomienie systemu.

Zawsze są co najmniej dwa sposoby zrestartuj urządzenie, ma to na celu użycie innych środków w przypadku, gdy metoda resetowania nie działa dla Ciebie. Przyjrzyj się dwóm najbezpieczniejszym dotychczas metodom ponownego uruchamiania Chromebooków.

W panelu ustawień

Pierwsze miejsce, z którego możesz zrestartuj system To z ustawień urządzenia. Zwróć uwagę na to, jak odbywa się ponowne uruchomienie systemu:

 1. Przejdź do menu głównego Chromebooka
 2. Następnie naciśnij klawisze klawiatury „CTRL”, „ALT”, „Shift” i „R”
 3. W opcjach, które pojawiają się na ekranie, wybierz opcję „Uruchom ponownie”
 4. Następnie zaznacz opcję „Powerwash” i to wszystko

W ten sposób Powerwashe są ponownie uruchamiane przy użyciu ustawień systemowych bez problemów lub znacznie mniej niedogodności. Nawiasem mówiąc, jeśli chcesz, aby Twój Chromebook miał dodatkowe funkcje, możesz zainstalować program Java, aby uruchamiał go w dowolnym momencie.

Korzystanie z przycisku zasilania w menu Start

Inny sposób zrestartuj Chromebooki polega na użyciu przycisku zasilania i niektórych opcji w menu Start. Oto, co musisz zrobić, aby ponownie uruchomić urządzenie w taki sposób:

 1. Przejdź do menu głównego
 2. Naciśnij przycisk zasilania tylko raz
 3. Poczekaj, aż pojawi się okno z różnymi opcjami
 4. Kiedy go zobaczysz, wybierz opcję „Uruchom ponownie” i voila, to wszystko

Należy zauważyć, że jeśli kiedykolwiek masz pewne problemy z połączeniem do internetu wystarczy usunąć historię zapisanych sieci. To zawsze rozwiązuje każdy z problemów, jakie przedstawia urządzenie z połączeniem z punktami Wi-Fi.

Jakie są inne opcje ponownego uruchomienia Chromebooka?

Wymienione powyżej procesy ponownego uruchamiania urządzenia, takiego jak Chromebooki, są najczęściej używane i najbezpieczniejsze. Istnieje wiele innych sposobów ponownego uruchomienia urządzeń z systemem Chrome, a my pokażemy Ci każdy z nich:

Naciśnięcie przycisku zasilania komputera

osoba włączająca komputer

Jeden z najłatwiejszych sposobów zrestartuj Chromebooka odbywa się za pomocą przycisku zasilania. Ten proces za pomocą przycisku zasilania nie jest taki sam, jak ten, który pokazaliśmy wcześniej, zobacz, co powinieneś zrobić:

 1. Weź swojego Chromebooka
 2. Poszukaj po bokach przycisku zasilania
 3. Podczas lokalizowania naciśnij i przytrzymaj
 4. Poczekaj kilka sekund, aż komputer się wyłączy, a następnie włącz go ponownie

jeśli zachowasz Przycisk zasilania na komputerze z systemem Windows lub Mac, natychmiast się wyłączy. To samo dzieje się z Chromebookami, jeśli długo przytrzymasz przycisk home, urządzenie się wyłączy.

Naciśnięcie przycisku odświeżania

Inny sposób uruchom ponownie komputer Chromebook odbywa się za pomocą klawisza „Odśwież” wraz z przyciskiem wyłączania:

 1. Znajdź przycisk „Odśwież” na klawiaturze
 2. Przytrzymaj ten klawisz, a następnie naciśnij przycisk zasilania
 3. Poczekaj, aż komputer się wyłączy
 4. Aby zakończyć, po prostu uruchom ponownie i to wszystko

Dotyczy to Modele Chromebooków starsze, ponieważ na nowszych Chromebookach po naciśnięciu przycisku „Odśwież” komputer uruchomi się ponownie. W tych nowszych modelach nie trzeba używać przycisku „Wyłącz”. Jeśli nie wiesz, na Chromebookach możesz dostosować prędkość myszy.

osoba robi coś na komputerze

Z przyciskiem odświeżania i wyłączania

ostatnia forma zrestartuj Chromebooki odbywa się za pomocą klawisza odświeżania, klawisza zamykania. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wyłączyć komputer w następujący sposób:

 1. Znajdź i naciśnij klawisz „Aktualizuj”
 2. Znajdź klawisz zasilania i naciśnij go
 3. Poczekaj, aż Chromebook się wyłączy
 4. Na koniec ponownie włącz urządzenie i gotowe

Co może się stać po ponownym uruchomieniu systemu?

Po ponownym uruchomieniu komputera Chromebook system natychmiast kończy wszystkie uruchomione procesy, działania i programy. Odbywa się to dla odśwież system i zamknąć wszystko na Chromebooku, gdy nie odpowiada. Jednak resetowanie może spowodować utratę danych.

Pliki można usuwać

Jeśli robisz coś w aplikacji i zdarzy ci się ponownie uruchomić Chromebooka, stracisz wszystkie te dane. Nie zostaną one zapisane przed ponownym uruchomieniem urządzenia, ale jeśli Chromebook nie odpowiada, nie będzie możliwości Zapisz dane zadania, które wykonujesz.