Skip to content

Jak usunąć Orange Box z Chromebooka? – Opcje ułatwień dostępu

5 de styczeń de 2022

Dzisiaj Chromebooki charakteryzują się tym, że są wysoce zaawansowanymi komputerami, które zapewniają użytkownikom niezrównane wrażenia. Przy jego użyciu możliwe jest wykonywanie wszelkiego rodzaju funkcjiOd konfiguracji lub modyfikacji klawiatury po szybkie i łatwe przechowywanie dużej liczby elementów w chmurze. Ponadto ma wysoki poziom bezpieczeństwa, dzięki czemu możesz pracować wygodnie, bez żadnego problemu.

Jasne, czasami tak się dzieje że użytkownicy otrzymują pomarańczowe pudełko na całym ekranie. Może to wynikać z różnych przyczyn, o których zaraz porozmawiamy. Ważne jest to, że masz świadomość, że nie jest to awaria systemu operacyjnego, więc nie powinieneś się niepokoić. Ponieważ dzięki poniższym zaleceniom będziesz mógł normalnie korzystać z Chromebooka.

Z jakich powodów na Chromebooku pojawia się pomarańczowe pudełko?

Często zdarza się, że podczas korzystania z Chromebooka ludzie nie wiedzą, jak aktywować lub dezaktywować połączenie Wi-Fi lub po prostu martwią się, gdy doceniają, że na ekranie pojawia się pomarańczowe pole. To się stało, gdy Chromevox zostanie przypadkowo aktywowany, system odpowiedzialny za pomoc osobom z niepełnosprawnością wzroku za pomocą czytnika ekranu Google. I choć ta opcja jest bardzo praktyczna dla tych osób, może być niewygodna dla użytkowników, którzy nie mają żadnych wad wzroku.

Ze swojej strony Chromevox nie jest domyślnie włączony na Chromebooku a jego aktywacja jest spowodowana słabą koordynacją podczas korzystania z klawiatury. Na szczęście ponowne wyłączenie tej funkcji jest całkowicie proste i gdy znasz wszystkie kroki, możesz to zrobić tyle razy, ile potrzebujesz lub doradzić innym, którzy przeżywają tę samą sytuację. Oczywiście możesz także zablokować ekran Chromebooka, aby uniknąć tego typu niedogodności.

Jak pozbyć się pomarańczowego pudełka, które pojawia się na Chromebooku?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli docenisz pomarańczowe pudełko na ekranie podczas przeglądania na Chromebooku, nie powinieneś się niepokoić. Ten to nie jest usterka ani błąd w systemie, składa się to po prostu ze złej koordynacji klawiszy podczas przypadkowego aktywowania tego polecenia. Z tego powodu w tej sekcji pokazujemy dwa sposoby szybkiego skorygowania nieszczęścia.

Wchodzenie w zaawansowane ustawienia Chromebooka

Jeśli chcesz łatwo wyłączyć Chromevox, Zalecamy wprowadzenie ustawień ułatwień dostępu. Aby to osiągnąć, musisz wprowadzić ustawienia, które pojawiają się w prawej dolnej części ekranu, aż znajdziesz opcję Pokaż ustawienia zaawansowane, wybierając opcję ułatwień dostępu. Tam zobaczysz pole wyboru, które będzie oznaczone lub aktywowane. Pozostaje więc tylko dezaktywować go, odznaczając go.

jak skonfigurować Chromebooka, aby usunąć pomarańczowe pudełko

Pamiętaj, że czasami to pole pojawia się jako niezaznaczone i podobnie użytkownicy nadal zauważają, że na ekranie pojawia się pomarańczowe pole. Aby rozwiązać ten problem, najbardziej idealnym rozwiązaniem jest to zrestartuj Chromebooka lub całkowicie go wyłącz przez kilka minut. Zobaczysz, że po włączeniu pomarańczowe pudełko zniknie całkowicie.

Korzystanie ze skrótów klawiaturowych

Całkowite zniknięcie pomarańczowego pola jest bardzo proste, gdy używasz klawiatury ekranowej za pomocą skrótów, co oznacza całkiem praktyczna i przydatna opcja. Aby to zrobić, musisz nacisnąć klawisze Ctrl + alt + z, aby aktywować lub dezaktywować pomarańczowe pole w ciągu kilku sekund za pomocą ustawień ułatwień dostępu systemu. Gdy to zrobisz, to irytujące pole nie będzie już widoczne po zaznaczeniu lub odznaczeniu pól wyboru, tak jak wskazaliśmy w poprzedniej sekcji.

Skąd wiesz, że pomarańczowe pudełko jest całkowicie wyłączone na Twoim Chromebooku?

Będziesz mógł zauważyć, że pomarańczowe pole jest wyłączone na Twoim Chromebooku, jeśli nie słyszysz głosu, który czyta na głos treść, nad którą pracuje się na ekranie lub na co wskazuje kursor w danej chwili. Ponadto, gdy ta funkcja jest wyłączona, usłyszysz sygnał dźwiękowy, który poinformuje Cię, że Chromevox jest całkowicie wyłączony. Należy pamiętać, że jest to bardzo cenny zasób i jest zintegrowany z systemem za darmo, ale można go dezaktywować za każdym razem, gdy jest potrzebny, nie martwiąc się zbytnio za każdym razem, gdy pojawia się na ekranie.