Skip to content

Jak zrobić lub stworzyć kreatywny baner promocyjny z kodem CSS i HTML

7 de Maj de 2021

Banery promocyjne na stronach internetowych stały się jednym z najbardziej niezawodnych narzędzi przyciągania klientów i użytkowników. Ponieważ są atrakcyjne i dostępne z dowolnej platformy w którym są używane.

Ponadto tworzenie banera promocyjnego za pomocą kodów HTML i CSS jest jednym z najbardziej kompletnych sposobów, do których można uzyskać dostęp. Ponieważ oba narzędzia kodu spraw, aby Twój baner promocyjny wyglądał tak atrakcyjnie jako oryginalny.

Z tego powodu pokażemy Ci plik kroki, które należy wykonać, aby stworzyć kreatywny baner promocyjny i atrakcyjne wizualnie dzięki kodom CSS i HTML. W ten sposób będziesz mieć podstawową wiedzę do zaprojektowania tego elementu na swojej stronie internetowej.

Podstawowe pojęcia dotyczące kodu CSS i HTML

Jeden z najbardziej dostępnych sposobów tworzyć banery reklamowe i kreatywne dla Twojej strony internetowej odbywa się za pomocą kodów HTML i CSS. Dlatego konieczne jest zapoznanie się z podstawowymi koncepcjami, które każdy ma, zanim zaczniesz programować swój baner.

Więc kod HTML nie jest językiem programowania, ale raczej język znaczników. Cóż, służy do definiowania koncepcji strony internetowej, takiej jak między innymi kolory, obrazy, teksty, listy. W związku z tym dokumenty HTML mogą być używane do tworzenia stron internetowych.

W ten sposób kody HTML i CSS są zwykle identyfikowane jako plik kompromis między programowaniem a projektowaniem. Ponieważ CSS i HTML, razem z JavaScript, tworzą wizualną część strony internetowej, znaną również jako Front-End.

Ze swojej strony kod CSS jest uzupełnieniem HTML, ponieważ CSS kładzie nacisk na styl lub estetyczna część strony internetowej.

Dlatego te dwa kody są jedną z najlepszych alternatyw do tworzenia profesjonalnych stron internetowych i umieszczania w nich kreatywny profesjonalny baner poprzez swoje funkcje.

Utwórz baner promocyjny z kodem HTML

Banery promocyjne to obecnie jedno z najbardziej atrakcyjnych narzędzi marketingu cyfrowego. Ponieważ jest to możliwe dodaj ten promocyjny baner HTML i CSS do sieci społecznościowych lub stron internetowych, aby przyciągnąć i przyciągnąć uwagę użytkowników.

Aby rozpocząć, musisz otworzyć wiersz kodu swojej strony internetowej i uzyskać dostęp do sekcji HTML. Tam musisz nadać tytuł banerowi promocyjnemu, możesz użyć nagłówka pierwszego poziomu. Następnie musisz użyć podtytułu lub h2, aby określić przedmiot lub powód swojej promocji.

banery na Twoją stronę internetową

Teraz możesz użyć nagłówka trzeciego poziomu lub h3, aby ustawić, ile zniżka, którą będzie miała Twoja promocja. Teraz możesz utworzyć akapit, aby przyciągnąć więcej uwagi użytkowników, określając, że jest to ograniczona promocja i wstawiając kotwicę tagu, aby przekierować do kolejności wspomnianej promocji.

Następnie, aby promocja wyglądała jak baner, musisz wstawić etykietę zawartość div na początku i na końcu Twojego kodu HTML.

Dodaj styl do baneru promocyjnego za pomocą kodu CSS

Po utworzeniu baner promocyjny z kodem HTML Nadszedł czas, abyś za pomocą kodu CSS wprowadził kreatywne poprawki odpowiadające wspomnianemu banerowi. Aby to zrobić, musisz użyć chmury tagów z CSS dla swojej strony internetowej, aby nadać jej styl.

Aby to zrobić, najlepiej jest zacząć od podania tła banerowi promocyjnemu, więc zacznij od wpisania nazwy banera. Będąc, w przypadku poprzedniej instrukcji, tym z kontenera div. Teraz, aby przystąpić do umieszczania tła banera, musisz wstaw właściwość „background” oraz kolor, w jakim ma być widoczny baner promocyjny.

Z drugiej strony, jeśli chcesz, aby baner promocyjny zawierał obraz tła, taki jak oryginalne logo Twojej witryny, musisz użyć właściwości „background-image”. Aby z tego skorzystać, musisz nadaj mu wartość adresu URL zawierający obraz, którego chcesz użyć jako tła.

Podobnie, używając kodu „background-size” można zdefiniować rozmiar obrazu lub kolor, jakim zostanie pokryty baner promocyjny. W ten sposób, po dodaniu preferowanych funkcji, z powodzeniem utworzysz całkowicie oryginalny baner promocyjny.