Skip to content

Jak stworzyć zaproszenie w programie Adobe Illustrator? – Kompletny przewodnik projektowy

15 de styczeń de 2022

Ten program jest edytor grafiki wektorowej, to nic innego jak interaktywna edycja w zaciszu zwykłego komputera. Ci, którzy są częścią świata projektowania, doskonale wiedzą, jak ważny jest Adobe Illustrator. Ci, którzy nie są częścią świata designu, prawdopodobnie również słyszeli o jego istnieniu i wiedzą, że jest to bardzo oryginalny i profesjonalny program.

Teraz w programie Adobe Illustrator możesz tworzyć wszelkiego rodzaju projekty. Od logo, postów, reklam, po kartki czy zaproszenia. To ostatnie będzie głównym tematem tego artykułu. Co utwórz zaproszenie w programie adobe illustrator, niesamowite cyfrowe medium do tworzenia dla każdego, kto zajmuje się projektowaniem.

Jakie informacje należy zawrzeć w zaproszeniu?

Adobe Illustrator różni się od innych aplikacji, innych programów lub witryn internetowych, takich jak witryna Canva, która jest witryną dla nieco więcej projektantów-amatorów. Adobe Illustrator jest pod tym względem nieco bardziej podobny do Photoshopa, który jest również programem Adobe.

Projektując zaproszenie z Adobe, projektant musi znajdować się przede wszystkim w tło karty. Bez kontekstu wyniki mogą być katastrofalne. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest powód zaproszenia, nawet jeśli zostanie to omówione później.

Kolejną bardzo ważną rzeczą w przypadku każdego projektu, a tym bardziej, jeśli powodem tego projektu jest karta dla niektórych osób, jest to, że projektant musi wziąć pod uwagę gust osoby, która poprosiła o zaprojektowanie karty. Jeśli projekt i przyczyny tego nie zostaną wzięte pod uwagę, to, co dana osoba musi przekazać, nie zostanie przekazane.

Zaletą korzystania z programu Adobe Illustrator jest to, że można tworzyć dowolne projekty z Adobe Illustrator Shape Creator. Te projekty kształtów, które są tutaj produkowane, są czymś niesamowitym, ponieważ stanowią wielką pomoc w przyborniku projektanta.

Powód zaproszenia

Najważniejsze, jak wcześniej wspomniano, to powody zaproszenia. Projektant musi jasno określić, czy zaproszenie jest na ślub, na zakończenie szkoły, czy na baby shower, czy może powodem zaproszenia jest impreza młodzieżowa, impreza szkolna, impreza dla dzieci. wśród wielu innych powody, które może mieć karta.

Fakt, że twórca zna powody zaproszenia, sprawi, że stanie się częścią tego kontekstu. I będziesz wiedział o wiele więcej, gdzie powinieneś kieruj własnym i dokładnie swoim projektem. Bez odpowiedniego i dokładnego ukierunkowania projektu nie będziesz w stanie osiągnąć sukcesu na końcu. Jeśli jednak od początku wiesz, co robisz, wynik będzie udany.

laptop do zaprojektowania

Lokalizacja wydarzenia

Bardzo ważna jest lokalizacja wydarzenia. Bez tego prezentu na karcie goście nie będą wiedzieć, jak dostać się na wydarzenie lub gdzie powinni się udać. Wcześniej goście często mieli niejasne pojęcie o tym, gdzie jest to miejsce, a adres nie określał zbyt wiele, ale dziś można zrobić coś lepszego.

Obecnie, dzięki cyfryzacji, wielu możesz użyć swoich map google przejść do witryny. Dzięki temu będą wiedzieć, jak dokładnie się tam dostać, nie gubiąc się. Po znaniu dokładnego adresu miejsca, każda osoba będzie mogła dowiedzieć się, jak się tam dostać i w którą stronę się udać.

Karty mogą zawierać, jeśli chcesz, adres GoogleMaps miejsca, wyraźnie ze wspólnego punktu odniesienia. Ale dziś popularne stało się stosowanie tej metody w zaproszeniach na wydarzenie. W tym celu projektant będzie musiał jedynie wyciąć obraz i wkleić adres z aplikacji do projektu.

Data i godzina

Dane te posłużą do tego, aby gość czuł się usytuowany w czasie, w którym powinien przybyć. Zapobiegnie to opóźnieniom lub przybyciu zbyt wcześnie. Data i godzina mogą znajdować się na karcie tuż pod lokalizacją. To jest dobre miejsce do ich umieszczenia.

projektowanie komputerowe

Jakich narzędzi Adobe Illustrator można używać do projektowania zaproszeń?

Dla osób planujących wydarzenia lub projektantów kart wydarzeń Adobe posiada narzędzia ułatwiające życie. Z narzędzia o nazwie pędzel możesz dodać ozdobne ramki i rozmieścić figury według kryteriów samego projektanta. To bardzo przydatne narzędzie.

Teraz, aby wstawić obraz, wystarczy kliknąć plik, a po wybraniu opcji otwórz, wyświetli się okno z wieloma opcjami, pod którymi można dodać jeden lub kilka obrazów. Zgodnie z potrzebami projektanta ich rozmiary można regulować, trzymając wciśnięty przycisk myszy.

Wszystkie te narzędzia pomogą stworzyć zaproszenie w programie Adobe Illustrator. Ponadto cieniowanie obrazu, wstawianie tekstu na kartę nigdy nie jest zbyt duże i jest bardzo pomocne przy tworzeniu. Wszystko działa równie dobrze do tworzenia kart, jak cokolwiek innego.

mężczyzna projektuje na laptopie

Jak zapisać nowo utworzone zaproszenie w programie Adobe Illustrator?

Najgorszym koszmarem projektanta jest to, że Twoje zmiany w projekcie nie są zapisywane. Oznacza to, że cały czas spędzony na marne. W tym celu pozostaną tutaj sposoby zapisania nowo wygenerowanego zaproszenia w programie Adobe Illustrator.

W formacie EPS wystarczy wybrać plik, kliknij zapisz kopię, wpisz tam nazwę pliku i jego lokalizację. Należy wpisać nazwę formatu EPS, a następnie kliknąć Zapisz. Spowoduje to zapisanie pliku, a wszystkie poprzednie wykonane prace nie zostaną utracone.

W tym artykule pokazano, jak Adobe Illustrator może być używany do wszystkiego, od prostych logo po zaproszenia. Wszystko przy odpowiednim użyciu narzędzi można osiągnąć w programie Adobe Illustrator, wystarczy zaprojektować.

dołącz do naszego kanału telegram