Skip to content

Jak tworzyć lub tworzyć cienie w programie Adobe Illustrator – przewodnik krok po kroku

16 de kwiecień de 2021

Utwórz cienie Jest to łatwy proces do wykonania w programie Adobe Illustrator, aby wygenerować tego typu efekt wystarczy wykonać kilka prostych i szybkich kroków. Adobe Illustrator pozwala większości użytkowników na zabawę z tego typu edycją, udostępniając udogodnienia.

W tym tekście lub artykule, przewodniku krok po kroku, powiemy Ci, jakich narzędzi powinieneś użyć, aby Szybko rzucaj cienie w programie Adobe Illustrator I proste. Jeśli odważysz się kontynuować czytanie, na pewno w końcu będziesz mógł edytować i tworzyć cienie.

Jak tworzyć lub tworzyć cienie w programie Adobe Illustrator? Przewodnik krok po kroku

Aby stworzyć cienie w programie Adobe Illustrator, wystarczy wykonać kilka bardzo prostych kroków, korzystając z podstawowe narzędzia edycyjne możesz wygenerować ten efekt na tekście lub obrazie.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest umieszczenie obrazu, który chcesz utworzyć cienie w arkuszu, a następnie musisz go wektoryzować za pomocą narzędzia pióra.

Po wektoryzacji obrazu pamiętaj, że ten proces czasami zajmuje trochę czasu, w zależności od zasobów komputera, następną rzeczą, którą zrobisz, jest dostosowanie rozmiaru obrazu, tak aby był wystarczająco duży, aby zobaczyć równoległe cienie.

Później naciśniesz „Ctrl + Shift + O” aby utworzyć kontur do wektoryzowanego obrazu, a następnie musisz nacisnąć klawisze „Ctrl + C” i „Ctrl + F”, aby przypisać kolor do już posiadanego; ta ostatnia jest wykonywana w przypadku, gdy kolor obrazu jest czarny. Na koniec obraz jest zaznaczony i za pomocą myszy przesuwa się trochę na prawo od ekranu.

Pamiętaj, że wektoryzacja jest ważna, więc radzimy zrobić to dobrze; w przypadku braku możliwości wektoryzacji za pomocą pióro, możesz zastosować konwencjonalny proces do wektoryzacji obrazów w programie Adobe Illustrator.

Jak tworzyć lub tworzyć cienie na tekście w programie Adobe Illustrator?

Proces wyjaśniony w poprzedniej sekcji działa, gdy chcemy utworzyć cienie obrazy w programie Adobe Illustrator. Ale to nie jedyny sposób tworzenia tego typu cieni w programie.

Istnieje inny sposób tworzenia cieni w programie Adobe Illustrator i odbywa się to za pomocą tekstu. W tym przypadku wstawimy pole tekstowe i napiszemy słowo lub słowa, które chcemy umieścić na nim równoległe cienie.

Możesz również wykonać te litery odręcznie za pomocą pędzle i ołówki Możesz sobie pomóc, a potem będziesz musiał wektoryzować cały wybór liter.

Po ich wektoryzacji wystarczy zastosować to samo, co w przypadku przetwarzania obrazu: zaznaczamy wszystkie litery, naciskamy „Ctrl + Shift + O”, aby je obrysować, i następnie „Ctrl + C” i „Ctrl + F” w celu nadania mu koloru.

Następnie, krok po kroku, będziesz klikać litery i przesuwać je myszą do części; możesz to zrobić w dół i w prawo, w dół i w lewo lub w górę i w prawo. Będzie to zależeć od kierunku, którego potrzebujesz i chcesz nadać cienie.

Jak pokolorować litery, aby utworzyć cienie w programie Adobe Illustrator?

Ponieważ proces tworzyć lub tworzyć cienie Jest prawie gotowy, pozostaje tylko wybrać żądany kolor.

Twórz cienie za pomocą programu Adobe Illustrator

Przez kontrolki kolorów „Ctrl + C” i „Ctrl + F”, będziesz mógł wykonać tę akcję tak szybko i łatwo, jak to tylko możliwe.

Po użyciu tych elementów sterujących wyskakujące okienko zostanie podzielone na różne dostępne zakresy kolorów.

W tym momencie masz zamiar wybierz preferowany kolor lub kolor, którego potrzebujesz użyj do swojej pracy, a skontrastujesz go z czernią lub jakimkolwiek ciemnym kolorem. Ten rodzaj kontrastu jest konieczny, abyś mógł zobaczyć cienie.

I na koniec po prostu musisz oszczędzać; Jeśli masz z tym problem, spróbuj rozwiązać ten problem w programie Adobe Illustrator, aby w końcu zakończyć pracę z cieniem.