Skip to content

Jak zrobić album lub pokaz slajdów ze zdjęć w programie Power Point

1 de luty de 2021

Twórz nasze wystawy za pomocą program biurowy Microsoft Power Point, który możemy mieć również online, okazuje się być bardzo łatwym doświadczeniem. Chodzi o to, że od momentu pojawienia się jest używany przez studentów poziomu podstawowego, uniwersytetów i absolwentów.

Co czyni go bardzo znanym narzędziem do wszystkiego, ale być może jest coś, o czym nie wie, jak zrobić album lub prezentację zdjęć w Power Point.

Chociaż zwykle prezentacje, które są wykonywane, zawierają zarysowane teksty lub mapy pojęć. Możesz także tworzyć animacje tekstów i obrazów komputerowych. Idealnie nadaje się do wyświetlania standardowych slajdów i wystarczy je stworzyć, używając komputera i zainstalowanego programu.

W następnym artykule wyjaśnimy Ci prostymi krokami jak zrobić album lub prezentację zdjęć w Power Point. Gdzie możesz wykorzystać zdjęcia zrobione podczas ostatnich wakacji, imprezy rodzinnej lub imprezy firmowej. Które możesz pokazać swojej rodzinie i znajomym, a na pewno pomyślą, że ten fotomontaż w Power Point został wykonany przez profesjonalistę.

Jak zrobić album ze zdjęciami lub prezentację w programie Power Point

Jak zawsze mówiliśmy w naszych artykułach, nie ma nic trudnego, wystarczy, że nie postępujesz zgodnie z instrukcjami, które dokładnie Ci podajemy. Zauważ, że jest to bardzo łatwe i możesz to zrobić jak zrobić album lub prezentację zdjęć w Power Point. Musisz wykonać następujące czynności, najpierw wejść do programu i wybrać nowy slajd.

Gdy będziemy już gotowi, przejdziemy do górnego menu i wybierzemy zakładkę Wstaw obrazy Power Point, a następnie wybierzemy narzędzie, którego użyjemy do naszej pracy, Album ze zdjęciami. Ta akcja pozwoli na otwarcie okna dialogowego, dzięki któremu możemy wyszukać wszystkie te zdjęcia, których potrzebujemy, aby utworzyć nasz album ze zdjęciami.

Po zaznaczeniu ich wszystkich możesz skorzystać z opcji podglądu, aby przeglądać obrazy a jeśli chcesz, możesz zmienić ich kolejność. Możesz też usunąć zdjęcie i wybrać inne, wszystko zależy od Twoich kryteriów. Jeśli przyjrzysz się uważnie, w tym oknie możesz znaleźć opcje retuszu zdjęć.

Kiedy skończysz, utworzysz klip w opcji tworzenia, te obrazy zostaną umieszczone po lewej stronie i będziesz mógł je obejrzeć. Utworzy również pierwszy slajd z nazwą Album zdjęć, możesz go usunąć. Robisz to, wybierając zdjęcie, a następnie prawy klip i wybierając opcję Usuń.

Korzystanie z narzędzi do tworzenia albumu fotograficznego

Teraz będziesz mieć tylko Fotografie, następnym krokiem będzie podwójne przycięcie pierwszego zdjęcia, aby wyświetlić opcje edycji. Teraz wybieramy opcję wstawienia ramki i dostosowujemy ją do rozmiaru slajdu.

Teraz umieścimy tekst początkowy, w tym celu tworzymy klip w zakładce Wstaw, a następnie w opcji Pole tekstowe. A ten tekst możesz umieścić w miejscu na zdjęciu, które uważasz za najlepsze, u góry znajdziesz opcje modyfikacji czcionki, rozmiaru, stylu, koloru itp.

Najlepiej wykorzystaj te narzędzia, aby uzyskać optymalne rezultaty. Jeśli zdjęcie nie obejmuje całego slajdu, możesz wypełnić to puste miejsce.

Możesz to zrobić, wybierając zdjęcie, a następnie wybierz kartę Projekt i użyj tła, które najlepiej pasuje do Twojego obrazu. Kolejnym krokiem jest stworzenie animacji, w tym celu przechodzimy do zakładki Animacje. Tutaj widzimy różnorodność animacji, które możemy wybrać, dokonujemy wyboru, a następnie wybieramy opcję Zastosuj do wszystkich.

Dalej po prawej stronie znajdziemy opcję Po kliknięciu myszą usuniemy zaznaczenie. W opcji Automatycznie potem wybieramy go i czas umieściliśmy w 5 sekund.

A teraz, aby zakończyć, wstawimy muzykę, zrobimy to, przechodząc do zakładki Wstaw, a następnie do Dźwięku, a teraz wybieramy preferowaną muzykę na naszym komputerze.

zrobić album power point

Kiedy to zrobimy, pojawi się okno i wybierzemy opcję Automatycznie, teraz podwójnie przycinamy slajd i pokaże nam opcje muzyczne. I tutaj możemy wybrać żądane ustawienie. I w ten sposób cię nauczyliśmy jak zrobić album lub prezentację zdjęć w Power Point.

dołącz do naszego kanału telegram