Skip to content

Jak ZRESETOWAĆ lub PRZYWRÓCIĆ system Windows 10 z fabryki (przykład) | Zobacz, jak to się robi

26 de luty de 2021

Ogólnie rzecz biorąc, komputery PC z system operacyjny W systemie Windows 10 kończą się nasyceniem niewielką ilością przydatnych informacji, tracąc płynność i szybkość podczas wykonywania niektórych zadań. Dlatego jego użytkownicy zestresowali się, myśląc, jak to się może stać, wyobrażając sobie setki plików wady.

Jeśli jesteś jednym z tego typu użytkowników, przedstawimy przydatne zasoby tego systemu operacyjnego, w oparciu o to, jak możesz zresetuj lub przywróć system Windows 10 z ekranu blokady.

Przywróć komputer z systemem Windows 10

Jak wspomnieliśmy wcześniej Windows 10 ma opcję, za pomocą której można przywrócić komputer do stanu fabrycznego. Oznacza to, że do momentu, w którym po raz pierwszy włączyłeś komputer po zakupie w sklepie. Dlatego poniżej w pewien sposób wyjaśnimy jasne i proste co powinieneś zrobić.

 • Przede wszystkim w domu systemu operacyjnego należy kliknąć ikonę „Windows”.
 • Kiedy pojawi się nowe okno, musisz kliknąć „Ustawienia”.
 • Teraz w ramach opcji dostępnych w „Oprawa” musisz wybrać ten, który wskazuje „Aktualizacja i zabezpieczenia”.
 • Następnie w wyświetlonym podokienku należy kliknąć ikonę z nazwą „Poprawa”.
 • Teraz w nowym oknie musisz kliknąć ikonę „Zaczynać” w opcji «Zresetuj ten komputer».
 • Wreszcie, w tym momencie zostanie wyświetlone nowe okno podrzędne z dwiema opcjami: „Usuń wszystko” lub „Zachowaj moje pliki”, musisz wybrać to, które najbardziej Ci odpowiada.

Należy zauważyć, że Windows 10 oferuje ci dwie opcje, jeszcze jeden radykalny i bardziej konserwatywny: „usuń wszystko” lub „zachowaj moje pliki”.

Pierwszy usuń wszystko a druga przechowuje niektóre pliki, takie jak profile, zdjęcia lub dokumenty. Jeśli wcześniej zapisałeś pliki, które chcesz zachować, zalecamy najbardziej radykalną opcję, ponieważ w ten sposób zapewnimy, że komputer wróci do swojego stan fabryczny.

Pamiętaj, kiedy zresetuj Windows 10, Wszystkie zainstalowane aplikacje zostaną usunięte, ale Twoje pliki i ustawienia systemu Windows zostaną zachowane, jeśli tak zdecydujesz. Jest to bardzo potężna opcja, ale należy postępować ostrożnie, aby uniknąć utraty danych. Możesz także wykonać kopię zapasową systemu operacyjnego, aby uniknąć utraty informacji.

Przed zresetowaniem sprawdź swoje aplikacje i ogólnie system

Przed wykonaniem a przywrócić system operacyjny Windows 10, powinieneś wziąć pod uwagę następujące wskazówki.

 • Po zresetowaniu systemu Windows 10 możesz wybrać, czy chcesz trzymać Twoje pliki lub ustawienia, ale w każdym przypadku wszystkie aplikacje zostaną odinstalowane. Może to stanowić problem, jeśli masz specyficzna konfiguracja który chcesz zachować, lub numer seryjny, który musisz zachować.
 • Poświęć dziesięć minut na przejrzenie aplikacji zainstalowanych w systemie Windows i przeanalizuj, czy mają coś, czego potrzebujesz zapisać zanim zniknie.
 • Innym powodem częstych awarii komputera z systemem Windows 10 jest złośliwe oprogramowanie. Zwłaszcza jeśli nie aktualizujesz programu antywirusowego i nie przeglądasz, zachowując środki ostrożności. Dlatego ryzyko, że Twój zespół może ucierpieć, jest bardzo wysokie. Upewnij się, że wprowadzasz zaufane strony, aby uniknąć wszelkiego rodzaju niewygodny.

zresetować okna

 • Windows 10 domyślnie zawiera własne system antymalware, Windows Defender. Jeśli nie zainstalowałeś żadnego innego programu antywirusowego, upewnij się, że jest on aktualny i wykonaj pełne skanowanie systemu pod kątem zagrożeń, które mogą Cię niepokoić.
 • Użyć Dysk odzyskiwania systemu Windows 10Ponieważ ten dysk może przywrócić system Windows z wcześniejszego punktu, spróbuj ręcznie naprawić wszelkie problemy znalezione i wykonaj kopię zapasową plików, aby ponownie zainstalować system Windows 10, jeśli to konieczne.

Podsumowując, pamiętaj, że na swoim komputerze masz plik duża ilość dokumentów i to z pewnością ma ogromne znaczenie. Być może któregoś dnia może wystąpić problem w systemie operacyjnym, spowodowany wirusem lub aktualizacją, a system może zawalić się. Możesz także przywrócić lub odzyskać system Windows 10 i wrócić do poprzedniej wersji, aby mieć lżejszy interfejs.

Tutaj ten artykuł staje się ważny, co daje ci sposób praktyczne i proste Jak przywrócić ustawienia fabryczne lub przywrócić system Windows 10, aby odzyskać oryginalną funkcjonalność i płynność. Możemy jednak również pomóc, abyś wiedział, co zrobić, jeśli nie możesz przywrócić systemu Windows na swoim komputerze.

dołącz do naszego kanału telegram