Skip to content

Jak zresetować lub przywrócić system Windows 10 z ekranu blokady

26 de luty de 2021

W tym artykule wyjaśnimy Ci krok po kroku jak zresetować lub przywrócić system Windows 10 z ekranu blokady, który jest idealny do rozwiązywania wszelkich problemów, które pojawiają się podczas uruchamiania systemu operacyjnego.

Windows oferuje nam szeroką gamę narzędzi pozwalających na utrzymanie sprzętu w optymalnych warunkach. Jedną z nich jest możliwość przywrócenia lub zresetowania systemu operacyjnego, gdy uważamy, że jest to konieczne lub gdy nie mamy alternatywy.

Problem pojawia się, gdy nie mamy dostępu do systemu operacyjnego i pozostajemy na ekranie blokady. Coś, co uniemożliwia nam dostęp do opcji systemu operacyjnego, aby móc odzyskać do niego dostęp.

Jak możemy to rozwiązać? Nie martw się, ponieważ istnieje sposób na przywrócenie komputera. Nawet sformatować go z poziomu ekranu blokady bez konieczności wykonywania więcej niż kilku kliknięć.

Nieco dalej zobaczymy ten prosty samouczek, abyś mógł odzyskać dostęp do komputera i zacząć go normalnie używać. Zwróć szczególną uwagę i postępuj zgodnie z instrukcją co do litery, a po chwili będziesz mógł znowu cieszyć się swoim komputerem.

Jak przywrócić system Windows 10 z ekranu blokady

  • Kiedy jesteśmy na ekranie blokady, będziemy musieli kliknąć przycisk z ikoną „WyłączyćCo spowoduje wyświetlenie małego menu rozwijanego.
  • Przed kontynuowaniem naciśnij i przytrzymaj przycisk „Zmiana„A następnie kliknij”Uruchom ponownie”. Trzymaj „Zmiana”Przytrzymaj, aż po ponownym uruchomieniu cały ekran zmieni kolor na niebieski i zobaczysz kilka opcji.
  • Tutaj będziemy mieli między opcjami „Kontyntynuj„Co oznaczałoby normalną kontynuację startu zespołu.
  • Potem będzie „Rozwiązywać problemy” i w końcu „Wyłącz komputer”. Klikniemy drugą opcję „Rozwiązywać problemy”.
  • Na drugim ekranie musimy przejść do opcji „Zresetuj ten komputer”.
  • Ta opcja w skrócie jest jak formatowanie. Chociaż mamy dwie opcje: pierwszą jest zachowanie wszystkich plików, idealne, jeśli nie mamy ich kopii zapasowej.
  • Podczas gdy drugi to „Usuń wszystkoSpowoduje to usunięcie wszystkich naszych danych osobowych, plików, zdjęć, filmów, programów itp. Pozostawia komputer z systemem Windows 10 świeżo zainstalowany i gotowy do użycia, co oznacza, że ​​problem, który mieliśmy, całkowicie znika.

komputer z logo systemu Windows 10

Zresetuj system Windows 10 z ekranu blokady

Służy do rozwiązywania wszelkich problemów związanych ze sprzętem. W wielu przypadkach, gdy mamy złośliwe oprogramowanie (wirus) lub inny rodzaj awarii oprogramowania. Dzięki kompletnemu formatowi (usuń wszystko, co mamy i zacznij od zera) jest to rozwiązane bez wątpienia.

Podobnie jest to ważne sformatuj zespół co kilka miesięcy w zależności od tego, jak go używasz. Zalecamy również, aby zawsze wykonywać kopie zapasowe najważniejszych plików.

Jeśli chodzi o kopie zapasowe, najlepiej pobrać Dysk Google na swój komputer i utworzyć folder na pulpicie, aby zapisać wszystkie pliki, które Twoim zdaniem są ważne z systemu Windows. W ten sposób możesz nadal zapisywać wszystko tak, jakby był to folder systemu Windows ze wszystkimi wygodami, które to oznacza, ale w chmurze.

Przechowywanie w chmurze jest najbezpieczniejszą rzeczą, jaką obecnie musimy przechowywać kopię wszystkich naszych ważnych plików. Możesz uzyskać dostęp z dowolnego miejsca i nie jesteś narażony na ryzyko utraty danych tak jakbyś zdecydował się zapisać je na dysku USB itp.

Jak widać, jest to zbyt prosty proces, który nie powinien zająć więcej niż kilka minut. Na koniec możesz normalnie korzystać ze swojego sprzętu.