Skip to content

Jak zobaczyć emotikony ukryte ze znakami zapytania w systemie Android lub iOS?

4 de grudzień de 2021

Emotikony są jednym z narzędzia zapewniające więcej zabawy i rozrywki z dowolnej platformy. Tak więc miliony użytkowników na całym świecie używają go, aby nadać rozmowie odpowiedni ton. Jednak niektórzy użytkownicy mogą mieć problemy z prawidłowym wyświetlaniem emotikonów na swoim urządzeniu mobilnym. Wystarczy jednak skorzystać z odpowiednich narzędzi, aby rozwiązać problem.

Dlaczego na telefonie komórkowym są ukryte emotikony ze znakami zapytania?

Emotikony, których możesz używać w wiadomościach na swoim urządzeniu mobilnym, a nawet to, co możesz wstawić na innych platformach internetowych, są przechowywane w katalogu Unicode. Ta platforma koduje te znaki i udostępnia je na każdym urządzeniu, mimo że na każdym wyglądają inaczej, esencja jest taka sama.

Każdy użytkownik ma szczególny dostęp do tych aktualizacji za pośrednictwem swojego komputera lub połączenia. Jednak to ten sam ograniczony dostęp czasami powoduje niedogodności związane z wyświetlaniem emoji.

Różne zespoły mobilne

Każdy typ urządzenia mobilnego wyświetla emotikony w unikalny sposób na swoim interfejsie, nawet niektóre aplikacje mobilne mają szczególny sposób, aby użytkownik zobaczył emotikony; ponieważ niektóre zespoły mogą tworzyć lub dostosowywać swoje emotikony. Ale każdy z tych zespołów lub platform jest zakotwiczony w interfejsie Unicode, gdzie znajduje się podstawa każdego emoji lub emotikonu i to tam są dodawane nowe, gdy są tworzone.

W związku z tym, gdy katalog emoji Unicode zostanie zaktualizowany, nie wszystkie urządzenia mobilne dodają aktualizację natychmiast do swoich środowisk graficznych. Dlatego niektórzy mają dostęp do nowych emotikonów, podczas gdy inni nie są świadomi nowości. Powoduje to, że niektóre interakcje między tymi użytkownikami skutkują nieczytelnymi znakami zapytania, symbolami i polami, gdy jeden używa nowego emoji, którego nie ma drugi.

połączenie internetowe

Dostęp do nowych emotikonów to przypięte do aktualizacji systemu operacyjnego danego urządzenia, a co za tym idzie do łącza internetowego dostępnego dla użytkownika. Domyślnie aktualizacje katalogu emoji są wykonywane automatycznie, bez konieczności interwencji użytkownika; ale konieczne jest utrzymanie dobrego połączenia internetowego.

Może to nawet pozwolić na to, że nawet jeśli odpowiednia aktualizacja nie została przeprowadzona, a użytkownik otrzyma nową emotikonę od innego, może być ona widoczna. Dzięki temu, że odpowiednie wyszukiwanie odbywa się w przeglądarce i bez problemu pokazuje emoji. Tylko niektóre urządzenia mają tę zaletę, podczas gdy w innych użytkownik będzie mógł zobaczyć tylko znaki zapytania, puste pola lub kropkowane symbole.

zobacz emotikony

Jakich alternatyw użyć, aby zobaczyć emotikony wyświetlane za znakami zapytania?

Istnieją różne narzędzia, których możesz użyć, aby to osiągnąć zobacz emotikony za znakami zapytania na interfejsie Twojego urządzenia. Niektóre dają nawet możliwość odblokowania ukrytych emotikonów na urządzeniu mobilnym, dzięki czemu można z nich korzystać bez obawy, że zamiast nich pojawi się tylko puste pole, kropkowane symbole lub znaki zapytania.

Korzystanie z Botmoji

Aby skorzystać z tej metody, konieczne jest posiadanie konta na Twitterze, ponieważ Botmoji zawiera konto na wspomnianej platformie, które wykona odpowiednią pracę, abyś mógł zobaczyć otrzymane emoji. Tak więc, po zalogowaniu się na swoje konto na Twitterze, musisz opublikować tweeta z wzmianką „@Botmoji” i pytając o znaczenie otrzymanego emoji, za które będziesz musiał zapłacić w tym samym tweecie.

Dlatego będziesz musiał tylko poczekać, aż oficjalne konto Botmoji odpowie na twoją prośbę i pokaże, jak wygląda emoji, które nie jest kompatybilne z twoim urządzeniem.

Z Emojipedii

Interfejs Emojipedia składa się ze strony internetowej, na której możesz wyszukać dowolny emotikon o którym możesz pomyśleć, wpisując jego nazwę. Wystarczy wejść na oficjalną stronę Emojipedia, aby uzyskać dostęp do wszystkich emotikonów opracowanych w Unicode i do każdej z wersji tej platformy. Możesz więc skopiować otrzymane emoji i wkleić je do narzędzia wyszukiwania Emojipedia, aby zobaczyć, o co w tym wszystkim chodzi.

Oprócz tego w domenie internetowej Emojipedia możesz zobaczyć, jak każdy emoji wygląda na różnych urządzeniach mobilnych lub środowiskach internetowych. Ponadto masz dostęp do konkretnego znaczenia każdego z wyświetlanych emotikonów oraz opisu aspektu wizualnego na wypadek, gdyby nie był kompatybilny z urządzeniem, którego używasz.

emotikony wyświetlane z ramkami

Odśwież urządzenie mobilne, aby zobaczyć ukryte emotikony

Ponieważ interfejs Unicode jest aktualizowany i często dodawane są nowe emotikony, dobrze jest aktualizować urządzenie mobilne, aby nadążyć za nowymi emotikonami. W ten sposób możesz uniemożliwić urządzeniu wyświetlanie jakichkolwiek emotikonów, takich jak znaki zapytania lub małe puste pola.

Jeśli masz urządzenie z systemem Android, musisz przejść do sekcji „Informacje o telefonie” w „Ustawieniach” urządzenia i wybrać sekcję „Aktualizacje”. Jeśli Twój system operacyjny zidentyfikuje dostępną aktualizację, zostanie ona wyświetlona i będziesz musiał wybrać opcję „Zainstaluj”. Zauważ, że musisz pozostać w kontakcie z siecią Wi-Fi Podczas całego procesu.

Jeśli masz urządzenie z systemem iOS, musisz wybierz opcję „Aktualizacja oprogramowania”, w „Ustawieniach ogólnych” urządzenia. Jeśli aktualizacje są dostępne, system poinformuje Cię o tym i poprosi o potwierdzenie, aby kontynuować instalację. Aby pomyślnie przeprowadzić ten proces, musisz pozostać połączony z siecią Wi-Fi.

dołącz do naszego kanału telegram