Skip to content

Jak znaleźć podobne wartości w Excelu? – Wszystkie skróty

11 de luty de 2022

Programy pochodzące z pakietów Microsoft Byli bardzo uniwersalną pomocą. Wynika to z tego, że oferują możliwość wykonywania zadań, zadań, organizowania, a nawet prowadzenia administracyjnej pracy obliczeniowej, jak to ma miejsce w Excelu. Ten program umożliwia ludziom korzystanie z różnych instrumentów, o ile chcą pobrać program Excel z jego witryny internetowej. Ponieważ pojawi się tam każda z nowych aktualizacji.

Jedną z zasadniczych cech tego programu są podobne wartości w jego kolumnach. Dlatego dzięki temu artykułowi poznamy sposoby szukaj podobnych wartości w Excelu.

Jak znaleźć podobne wartości w pliku Excel?

Arkusze kalkulacyjne, które ma Excel, są całkowicie ogromne. Bardzo ważne jest, aby wziąć to pod uwagę, aby wiedzieć, jak zlokalizować wartości liczbowe, których w nim używamy. Jednak w programie istnieją metody, aby wiedzieć, jak przenosić wartości dziesiętne w programie Excel, a także wyszukiwać podobne wartości jakie mamy wewnątrz pliku. Te opcje są wymienione poniżej:

Z funkcją „MATCH”

Ta pierwsza funkcja służy do: wyszukaj określony przedmiot. To za pomocą komórek i dodatkowo zwracanie pozycji względnych. Oznacza to, że jeśli zakres komórek w arkuszu kalkulacyjnym zostanie określony jako A1 i A3, które mają ze sobą wartości 5, 24 i 38, zostanie zastosowana następująca formuła: = PODAJ.POZYCJĘ(25; A1: A3,0).

Należy zauważyć, że ta opcja, w celu wyszukania podobnych wartości, musi być użyta w celu poznania pozycji elementu, o ile znajduje się on w miejscu zasięgu. PODAJ.POZYCJĘ zostanie użyte do nadania argumentowi wiersza wartości opartej na indeksie.

Korzystanie z funkcji WYSZUKAJ.PIONOWO

Inna opcja dla znajdź podobne wartości to „SEARCHV”. Formuła brana pod uwagę przy jej stosowaniu jest następująca: =WYSZUKAJ.PIONOWO(B2,C2:E7,3;PRAWDA). Ta opcja Excela daje użytkownikom, którzy z niej korzystają, możliwość znalezienia zakresu danych, wyszuka wartość znajdującą się w tabeli arkusza kalkulacyjnego i zweryfikuje, czy istnieje, czy nie.

Można powiedzieć, że jest to jeden z opcje najczęściej używane przez ludzi aby móc wyszukiwać w Excelu najważniejsze wartości w arkuszu. Jest to główna funkcja i jeśli nie działa w pobranej wersji, możesz uzyskać dostęp do opcji wspomnianej powyżej.

Wyszukiwanie między dwoma różnymi arkuszami

Aby wyszukać wartości między dwoma różnymi arkuszami, zalecane jest narzędzie „WYSZUKAJ”, które działa w celu użycia drugiego arkusza do celów informacyjnych lub zapytań. Kolejny arkusz jest wykonywany lub tworzony jako metoda ochrony do przechowywania informacji lub aby zapobiec jakiejkolwiek sytuacji, to poprzez tę opcję możemy wejść do drugiego arkusza i zweryfikować konkretne dane wartości.

osoba korzystająca z laptopa

Jak znaleźć podobne wartości w Excelu online?

Aby wyszukać podobne wartości w programie Excel, usunąć spotkania z Excela i wiele innych rzeczy, na które pozwala program. Należy zauważyć, że opcje programu Excel online są prawie takie same, jak pobranej aplikacji. Oto kroki, które należy wykonać:

 1. Szukając czegoś, musisz kliknąć Ctrl + F, potem kliknij „Szukaj”.
 2. Tam musisz wpisać tekst lub dane do przeszukania, w tym przypadku podobne wartości.
 3. Wybrane zostaną niektóre elementy, które pojawiły się na liście wyszukiwania.
 4. W razie potrzeby kliknij opcję, aby dokładniej zdefiniować wyszukiwanie.
 5. Możesz wybrać wyszukiwanie według wierszy lub kolumn.
 6. Należy zaznaczyć, że wyszukiwanie podobnych wartości będzie dostępne tylko w zakładce „szukaj”.
 7. Możesz kliknąć opcja dopasowaniaw zależności od tego, czy jest rozróżniana wielkość liter, czy też ma szukać podobieństw w całej zawartości komórki.

osoba przy biurku korzystająca z laptopa

Jak wyszukiwać dopasowania w programie Excel w dwóch kolumnach?

Jak wspomniano powyżej, w opcje wyszukiwania”, który umożliwia program Excel. Natrafiamy na ważną funkcję, jaką jest wyszukiwanie dopasowań, które można znaleźć w dwóch kolumnach Excela. W tym celu możesz aktywować zakładkę programowania lub postępować zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Oni muszą wybierz obie kolumny które chcesz porównać, w tym celu kliknij „start”.
 2. Następnie kliknij opcję „formatowanie warunkowe”.
 3. Wpisz w „Wyróżnij komórki”, a następnie w „Podwojenie wartości”.
 4. Musisz wybrać format podświetlania, a następnie kliknąć „OK”.

dołącz do naszego kanału telegram