Skip to content

Jak znaleźć kosz w systemie Windows 10? – Wydajne wyszukiwanie

12 de grudzień de 2021

Odkąd wynaleziono pierwszy komputer Do tej pory istniało wiele systemów operacyjnych obsługujących te artefakty. Jedną z wybitnych firm w tej pracy jest Microsoft i do dziś jest najlepszy przy tworzeniu tych systemów.

Windows 10 jest obecnie jednym z najczęściej używanych systemów operacyjnych, ten system ma bardzo ważną opcję, którą jest kosz na śmieci. Tutaj gromadzą się pliki, które zdecydujesz się usunąć. Prowadzi to do tego, że przechowywanie wygląda na bardzo pełne. Dlatego pokażemy ci jak znaleźć kosz na śmieci? aby zwolnić miejsce na dysku twardym.

Jak sprawić, by ikona kosza była widoczna na pulpicie komputera?

Zawsze bardzo ważne jest, aby mieć dostęp do kosza na komputerze z systemem Windows 10. Dzieje się tak, ponieważ możesz usunąć pliki i pomyśl, że zostały one trwale usunięte, ale te pliki zawsze znajdują się w koszu i zajmują miejsce. Dlatego konieczne jest wejście do kosza, aby go opróżnić.

Zwykle, gdy ten system operacyjny jest ostatnio instalowany, jest automatycznie wyświetlany na pulpicie ikona kosza. Sposób, w jaki znika z pulpitu, polega na tym, że usuniesz go w niewłaściwy sposób. Będziesz mógł więc ponownie dodać go na te dwa sposoby na pulpit.

Z „ustawień ikon pulpitu”

Jeśli usunąłeś ikonę z pulpitu, będziesz musiał dodać ją ponownie z ustawień. Dla tego musisz przejść do startu systemu Windows na pasku zadań na dole ekranu i tam przejdziesz do „Ustawienia”. Zobaczysz kilka siatek i naciśniesz jedną z „Personalizacja”.

W personalizacji będzie szereg wyborów. W nich wprowadzisz „Motywy”, a następnie „Skonfiguruj ikony pulpitu”. Tutaj będą wszystkie ikony, które może być wyświetlany na pulpicie, pojawi się jeden z „Kosz” i będzie miał pole, które musisz zaznaczyć, aby ikona kosza była ponownie wyświetlana na pulpicie.

Wyświetlanie ikon, jeśli są ukryte

Możliwe też, że kiedy próbowałeś wykonać proces, po prostu przeczytałeś, że tak było oznaczono ikonę kosza, ale nadal nie jest to wyświetlane na głównym ekranie komputera. Dlatego, aby pojawił się ponownie, musisz przejść na pulpit swojego komputera.

Teraz zamierzasz nacisnąć prawy przycisk myszy i klikniesz opcję „Widok”. U dołu składanej zakładki zobaczysz przycisk „Zobacz ikony na pulpicie”. Jeśli chcesz, aby było wyświetlane, upewnij się, że ma zaznaczony haczyk. Z drugiej strony, jeśli chcesz je ukryć, musisz kliknąć, aby usunąć zaznaczenie.

Jakie kroki należy wykonać, aby uzyskać dostęp do kosza z menu „Uruchom”?

logo kosza na śmieci

Istnieją również inne sposoby na wejście do kosza na komputerze bez robienia niczego niemożliwego, a to znaczy, że możesz wprowadź go z określonego polecenia a następnie napisanie unikalnego kodu dla tej sekcji. Bez względu na to, którą wersję systemu Windows masz na swoim komputerze, będziesz naciskać przyciski WIN + R.

Tutaj pojawi się siatka w którym znajdzie się również pasek do pisania. Na tym pasku napiszesz ten kod bez żadnych zmian 'Shell: RecycleBinFolder’. Następnie klikniesz „OK” i zostaniesz automatycznie przekierowany do kosza Windows.

Jak łatwo znaleźć kosz za pomocą eksploratora plików?

To kolejny z najłatwiejszych sposobów znajdź kosz aby trwale usunąć z komputera. Zamierzasz przesunąć mysz na pasek zadań, zobaczysz ikonę eksploratora plików Windows i klikniesz ją. Kiedy się otworzy, zobaczysz, że po lewej stronie ekranu będzie pasek boczny.

Wśród pierwszych z nich będzie opcja kosza, a po jej naciśnięciu będziesz mógł zobaczyć wszystkie elementy, które są przechowywane w tym folderze i możesz robić z nim to, co widzisz najlepiej, przywracać lub trwale je usuwać.

Jak wygląda proces tworzenia skrótu do kosza i wyświetlania go?

osoba korzystająca z komputera

Jeśli chcesz dodać jakieś skrót do kosza do jakiejś części komputera i dzięki temu szybciej uzyskać do niej dostęp, wystarczy przejść do pulpitu komputera.

Tutaj zaznaczysz ikonę kosza i naciśnij prawy przycisk myszy. Następnie klikniesz opcję „Utwórz skrót”. W ten sposób już będziesz miał dostęp do kosza i możesz go przenieść w dowolne miejsce.

dołącz do naszego kanału telegram