Skip to content

Jak znaleźć Income Box 490 (Zeznanie Podatkowe Dochodów lub Wydatków)

29 de sierpień de 2021

Coroczne składanie deklaracji podatkowej jest bardziej powszechne, zwłaszcza, że ​​Skarb Państwa zmusza nas do płacenia podatków na kredyt publiczny tak lub tak, rzadko zdarza się, że możemy pominąć naszą odpowiedzialność prawną z podatkami, cłami lub jakąkolwiek inną usługą świadczoną przez rząd, dlatego jak wszystko zostało zaktualizowane w oparciu o system makroekonomiczny na wiele sposobów

Dziś z telefonu komórkowego można płacić podatki, co jeszcze dziesięć lat temu byłoby niemożliwe, dziś jest to możliwe, choć z jego ograniczeniami powszechnie wiadomo, że system rozliczania podatków jest inny we wszystkich krajach,

Np. w Meksyku od 30 000 meksykańskich pesos musisz wpłacać do systemu finansowego i jesteś zmuszony płacić podatki, w Chile to się to robi inaczej i tak w reszcie świata każdy kraj ma swoje własne zasady i zwyczaje, dlatego w Unii Europejskiej trudno znaleźć skrzynkę 490

Każdego roku musimy wywiązywać się ze zobowiązań wobec Skarbu Państwa, a jednym z nich jest przedstawienie rachunku dochodów lub podatku dochodowego od osób fizycznych, jeśli spełniamy wymogi ustanowione przez hiszpańskie ustawodawstwo, aby zadeklarować nasze dochody. Jedną z pierwszych danych, o które jesteśmy pytani, jest pole 490 Dochód z poprzedniego roku i tutaj problemy mogą się zacząć, jeśli nie mamy pod ręką Deklaracji z poprzedniego roku.

Jeszcze kilka lat temu składanie zeznania podatkowego było długim, złożonym i zbyt uciążliwym procesem, ale od pewnego czasu wszystko zostało znacznie uproszczone, a Urząd Skarbowy za pośrednictwem swojej strony internetowej udostępnia nam projekt, abyśmy mogli go sprawdzić, a jeśli nie jest poprawny, modyfikujemy go lub, w przypadku jego braku, abyśmy go bezpośrednio zaakceptowali. W ten sposób w kilka minut możemy przygotować zeznanie podatkowe.

Do czego służy skrzynka 490 Dochód?

Dla osób, które są zatrudnione, Urząd Skarbowy przygotowuje projekt Rachunku Dochodowego. Aby pobrać wersję robocząJeśli złożyliśmy Deklarację w poprzednim roku, musimy podać liczbę, która widnieje w polu nr 490 Deklaracji o dochodach z poprzedniego roku.

Wiedza o tym, jaki jest właściwy sposób płacenia podatków, niewątpliwie pomaga mieć cel w postaci odwetu systemu finansowego, czasami możemy narzekać na bardzo dużą płatność, jednak jest to sprawiedliwe i konieczne do prawidłowego funkcjonowania społeczeństwa, społeczeństwa A która nie płaci podatków byłaby monarchią i chodzi o to, że ci, którzy muszą płacić podatki w Hiszpanii, to wystarczająca liczba ludzi, aby utrzymać gospodarkę, która i tak jest trudna do zrównoważenia, umiarkowanie stabilna

Sposoby uzyskania danych w polu 490

Istnieje kilka sposobów na uzyskanie tych danych. Najłatwiej jest mieć kopia dochodów z poprzedniego roku. Wszystkie pola są ponumerowane i możesz to sprawdzić pole 490 znajduje się na stronie 13.

W przypadku przedstawienia Deklaracji za pośrednictwem program OJCIEC, wystarczy wejść do programu, przejdź do indeksu deklaracji i zlokalizuj dane.

Jeśli nie możesz znaleźć fizycznej lub cyfrowej kopii Deklaracji z poprzedniego roku, możesz udać się do dowolnego Biuro Urzędu Skarbowego poprosić o kod lub, w przypadku jego braku, aby bezpośrednio dostarczyli Ci projekt tegorocznego dochodu.

Co zrobić, jeśli dane w polu 490 są nieprawidłowe?

Może się zdarzyć, że zlokalizowałeś dochód z poprzedniego roku i pole 490, ale kiedy wpiszesz dane, które sieć informuje, że są to nieprawidłowe dane. Upewnij się, że dokument, na który patrzysz, to dochód z poprzedniego roku, a nie inny i że poprawnie wpisałeś liczbę.

Zawsze wpisuj liczbę bez spacji, a jeśli są ułamki dziesiętne, dodaj przecinek zamiast kropki.

format skrzynki podatkowej

Po prawidłowym wskazaniu numeru w polu 490, możesz wygodnie pobrać projekt czynszu i dokonać korekt, które uznasz za stosowne. Jeśli wszystko się zgadza lub po dokonaniu niezbędnych modyfikacji, Możesz złożyć swój zwrot bezpośrednio online, jeśli masz podpis cyfrowy. Jeśli nie posiadasz podpisu elektronicznego, jeśli dokonałeś jakichkolwiek zmian w wersji roboczej, będziesz musiał przedstawić rachunek zysków i strat w dowolnym oddziale banku.

Pamiętaj, że jeśli brakuje Ci pieniędzy na opłacenie podatków, zawsze możesz skorzystać z odliczanego i przejrzystego źródła, aby uzyskać dodatkowy dochód nawet z telefonu komórkowego.

dołącz do naszego kanału telegram