Skip to content

Jak znaleźć AirTag, jeśli zgubiłem przedmiot lub przedmiot osobisty?

19 de lipiec de 2021

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że zgubiłeś klucze, portfel lub jakikolwiek ważny przedmiot na co dzień? Z pewnością tak, i najprawdopodobniej pomyślałeś: „Chciałbym, aby istniał przedmiot, który pozwoli nam zlokalizować wszystkie nasze rzeczy, gdy dostaniesz zgubiony ’, cóż w końcu nadszedł ten dzień.

Apple to marka, która odpowiada za wprowadzać innowacje od momentu założenia w 76W Kalifornii od tego czasu pozostaje w czołówce świata technologii, oferując nam nie tylko komputery, telefony, tablety, iPody itp. Ale także wszelkiego rodzaju ciekawe sprzęty takie jak asystenci głosowi, głośniki oraz sprzęt tak ciekawy i przydatny jak AirTags.

AirTags są urządzenia firmy Apple, które służą do wyszukiwania wszelkiego rodzaju zagubionych przedmiotów za pomocą GPS. Mają okrągły kształt i nie są większe niż moneta. Z łatwością przykleją się do kluczy, portfela itp. A zatem upewnij się, że są one w pełni śledzone.

Zespoły te mają różne tryby wyszukiwania, od przydatnego „precyzyjnego wyszukiwania”, którego zakres nie został w pełni zweryfikowany, ale, pozwala zlokalizować obiekty w zasięgu 100m. Aplikacja poinformuje Cię, ile metrów i w jakim kierunku musisz się poruszać, aby znaleźć zgubiony przedmiot.

Innym sposobem korzystania z tych urządzeń jest wyszukiwanie według dźwięku, więc wystarczy powiedzieć „Hej Siri, gdzie są moje klucze?”. i natychmiast zaczynasz piszczeć. Ta metoda, jak możesz sobie wyobrazić, będzie tym skuteczniejsza, im bliżej użytkownik znajdzie się w AirTag.

Podobnie istnieje „tryb utracony” lub „na odległość”, który działa dzięki tej samej sieci Apple, Tryb ten polega na tym, że inni użytkownicy Apple będą mogli zlokalizować zgubiony przez Ciebie obiekt, w taki sposób, że jeśli zgubisz portfel na plaży, np. inne osoby znajdujące się w okolicy mogą pomóc Ci go znaleźć .

Ten ostatni wspomniał, za Twoją należną autoryzacją, prawidłowe korzystanie z aplikacji „mapy”, Ważne jest, aby wspomnieć, że żaden inny użytkownik, chyba że na to zezwolisz, nie będzie mógł zobaczyć lokalizacji Twoich AirTagów. Podobnie Apple zapewnia, że ​​żadne z tych danych nie będą w żaden sposób przechowywane, więc nawet ta sama firma nie będzie mogła poznać lokalizacji Twojego AirTag.

Aktywuj „utracony tryb” mojego AirTag

Ważne jest, aby wiedzieć, że w celu korzystania z AirTag, a także aby móc aktywować „utracony tryb„W przypadku utraty będziesz musiał skonfigurować swój AirTag i połączyć go z kontem Apple, a zatem z innym urządzeniem. Wychodząc z założenia, że ​​wykonałeś już te kroki, możemy kontynuować.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić Będzie to wejście do aplikacji „Wyszukaj” w twoim systemie Apple, w którym znajdziesz wszystkie urządzenia połączone z Twoim kontem Apple. Po zlokalizowaniu i wprowadzeniu tej aplikacji będziesz musiał zlokalizować sekcję „obiekty”, w którym pojawią się wszystkie AirTags, które połączyłeś z kontem.

Po wejściu do sekcji „obiekty” możesz wybrać dowolny z obiektów, np. klucze. W takim przypadku zlokalizujemy zgubiony obiekt.

Po wybraniu obiektu pojawi się zakładka ze wszystkimi opcjami, które będziemy mieli na swoją korzyść, w której znajdziemy wszystkie tryby wyszukiwania, a także sposób aktywacji „trybu utraconego”.

Po sprawdzeniu, że Twój AirTag rzeczywiście jest całkowicie zgubiony, możesz aktywować ten tryb, wybierając go we wspomnianej zakładce. W tym trybie dostępne są różne opcje, takie jak: zablokuj AirTag, aby żadne inne urządzenie nie mogło połączyć go z Twoim.

Kolejną funkcją, jaką zapewnia nam ten tryb, jest informowanie Cię, gdy inna osoba go zlokalizuje i w ten sposób przekazanie jej informacji, takich jak np. numer telefonu. W ten sposób każdy, kto znajdzie Twój AirTag, może Cię o tym powiadomić.

korzystanie z aplikacji na urządzeniu z tagiem powietrznym

Jak znaleźć zagubiony przedmiot, na którym umieściłem ukrytą etykietę AirTag?

Znalezienie zgubionego obiektu za pomocą AirTags jest dość łatwe, ponieważ będziesz musiał tylko połączyć AirTag z kontem Apple, znajdź aplikację „Szukaj” i to wszystko, będziesz w stanie dość łatwo zlokalizować swój AirTag.

Kilku użytkowników Reddita znalazło tryb programisty w AirTags, który pozwala poznać bardzo szczegółowe dane, takie jak wysokość, nachylenie, odległość od ziemi itp.

A jeśli nie wiem, że coś zgubiłem? Co mogę zrobić?

Pomimo tego, że są dość zaawansowanym sprzętem, który ma znacznie ułatwić nam życie, jeśli chodzi o gubienie przedmiotów, urządzenia te nie mają zintegrowanej funkcji, która ostrzega nas, gdy coś się zgubi. To zadanie będzie całkowicie zależeć od każdego użytkownika, który posiada AirTag.

Ważne jest, aby chociaż masz AirTag, starać się minimalizować utratę swoich obiektów tak bardzo, jak to możliwe, aby w ten sposób nie zawsze być z pytaniem „Czy zgubiłem klucze?„.wiele tagów powietrznych w różnych kolorach

Co zrobić, jeśli AirTag zostanie całkowicie zgubiony?

Jak dobrze wiemy, AirTags mają ograniczony zasięg wyszukiwania, mówi się, że ten zasięg może wynosić od 100m w poszukiwaniu precyzji. A 120m w ogólnym wyszukiwaniu. Ale,Co się stanie, gdy te limity zostaną przekroczone??, nie martw się, zawsze jest rozwiązanie.

Gdy Twój AirTag zostanie całkowicie zgubiony, będziesz musiał aktywować „utracony tryb„co da ci światło nadziei, ponieważ sprawi, że inne urządzenia znajdujące się w pobliżu miejsca, w którym został zgubiony, będą go zlokalizować iw ten sposób powiadomić.

Czy ktoś może ukraść mój AirTag i sam go użyć? To jest możliwe?

Nikt nie może uzyskać dostępu do informacji na Twoim AirTag, ponieważ to będzie zaszyfrowane w taki sposób, że nawet sam Apple nie będzie w stanie zlokalizować, gdzie masz swoje AirTags.

Jedyną interwencją, jaką osoba trzecia może wykonać na twoich AirTags, jest aktywacja „trybu utraconego”, aby mogła go zlokalizować i powiadomić cię za pomocą informacji o odzyskiwaniu, które ci pokaże.

Airtags to urządzenia, które przyszły, aby ułatwić życie, a co za tym idzie, aby wszystkie nasze rzeczy były w lepszej lokalizacji, coś, co przed laty było tylko iluzją, dziś jest rzeczywistością.

dołącz do naszego kanału telegram