Skip to content

Jak usunąć AirTag z mojego Apple ID i odłączyć od mojego iPhone’a?

16 de lipiec de 2021

Obecnie na rynku, Apple znacznie rozszerzyło swój katalog produktów, poszerzając swoją ofertę o sprzęt taki jak iPod, komputery typu Mac, tablety typu iPad oraz wybitny iPhone o nowe urządzenia takie jak AirPods, Apple Watch do jednego z najnowszych takich jak AirTag, lokalizator, który możemy połączyć się z naszym systemem iOS i śledzić nasze rzeczy.

Jednak pomimo tego, jak pozytywne jest posiadanie ostatnich AirTagów, mogą one niestety być również używane do niewłaściwych celów, więc jeśli otrzymałeś urządzenie AirTag, które nie jest twoje lub twoich znajomych, może istnieć możliwość, że jesteś śledzone przez kogoś, dlatego musimy wziąć pod uwagę jak wyłączyć jedno z tych urządzeń.

Jak łatwo wyłączyć AirTag?

AirTag jako urządzenie lokalizujące do lokalizowania naszych rzeczy w czasie rzeczywistym działa znakomicie, Ponieważ w dowolnym miejscu na świecie możemy zobaczyć, gdzie znajduje się każdy z nich, to urządzenie w niepowołanych rękach może zostać wykorzystane do złych celów, takich jak śledzenie osoby.

W rzeczywistości może się to zdarzyć, tym bardziej, jeśli umieściliśmy AirTag w niektórych przedmiotach, z których korzystamy, ale których nie sprawdzamy często, więc nie zdajemy sobie z tego sprawy, Apple pomyślał o wszystkich tego rodzaju sytuacjach i stworzył wszelkiego rodzaju strategie, aby zapobiec wykorzystywaniu AirTag do tych celów.

Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone’a, to może wykryć, czy nie są z nami powiązane tagi AirTag które są w pobliżu, wyświetli nam alert o nazwie „AirTag znaleziony w ruchu z tobą”, a wszystko to oprócz wskazania, że ​​w pobliżu znajduje się AirTag, oferuje nam również opcje, takie jak wyłączenie lub dezaktywacja urządzenia.

Po otrzymaniu powiadomienia, że ​​przemieszcza się z nami niepowiązany AirTag, będziemy musieli szukać tego AirTag, Po zlokalizowaniu kliknij opcje, jak ją wyłączyć, po czym nasz iPhone powie nam, jak wyjąć baterię z AirTag, aby nie mogła kontynuować pracy.

Jeśli jesteś użytkownikiem telefonu z Androidem, proces nie będzie dokładnie taki sam, ponieważ Twój telefon komórkowy nie będzie w stanie powiadomić Cię, że w pobliżu znajduje się AirTag, jednak AirTag zaprogramował jako środek bezpieczeństwa, jeśli jest daleko od iPhone, z którym został skonfigurowany, dzwonić stale, aż do znalezienia, dlatego w ciągu 72 godzin będziemy mogli usłyszeć dźwięk generowany przez AirTag, który na nas umieścili.

Biorąc za pewnik, że jest z nami urządzenie AirTag, które nie jest nasze, gdy mamy je pod ręką, jeśli nasz Android ma funkcje takie jak NFC, dotkniemy białej strony AirTag, więc nasz telefon otworzy sieć strona z informacjami właściciela tego AirTag, jeśli zgłosiłeś go jako zgubiony, możemy postępować zgodnie ze wskazanymi instrukcjami, aby go zwrócić, jeśli nie, to Będziemy postępować zgodnie z instrukcjami, aby go wyłączyć.

Urządzenie Apple z tagiem powietrznym

Jak zresetować AirTag, jeśli chcę go ponownie użyć?

Może się zdarzyć, że chcemy użyć AirTag, który pożyczył nam znajomy i w momencie łączenia go nie możemy go połączyć w zwykły sposób, Może się to zdarzyć z dwóch powodów, szczególnie, że znajomy, który Ci go przekazał, zapomniał usunąć AirTag ze swojego konta Apple ID, innym powodem, dla którego nie możesz połączyć AirTag z iPhonem, jest to, że nie został usunięty z zakresu Bluetooth poprzedniego użytkownika.

W przypadku usunięcia AirTag z poprzedniego konta Apple ID, będziesz musiał poprosić znajomego o usunięcie go ze swojego konta, w tym celu musi przeszukać aplikację Znajdź i wejść do sekcji Artykuły, będąc w tej zakładce, AirTag, który był używany, należy go znaleźć i wybierz go, a następnie usuń, Musi zostać ponownie potwierdzony w Usuń pomimo komunikatu takiego jak „Nie znaleziono tagu AirTag”.

W drugim przypadku dotyczącym zasięgu Bluetooth, następną rzeczą, którą musimy zrobić, aby resetowanie AirTag jest następujące:

  • Przytrzymamy okładkę baterii AirTag, gdy przekręcamy tę pokrywę w lewo, aż przestanie się obracać.
  • Następną rzeczą będzie zdjęcie tej osłony i baterii AirTag, aby później wymienić baterię na nową, wciśniemy tę nową baterię do AirTag, aż urządzenie odtworzy dźwięk.
  • Po tym będziemy musieli powtórz czynności usuwania i zastępowania ponownie bębny około cztery razy, aż usłyszymy dźwięk, który będziemy słyszeć powtarzając proces.
  • W końcu musimy przeprowadzić ten proces jeszcze raz, jednak w czasie podejmij tę piątą próbę, przytrzymując baterię, musimy usłyszeć inny dźwięk niż poprzednie dźwięki, ten nowy dźwięk ostrzeże nas, że AirTag został już zresetowany, aby ponownie go połączyć.
  • Wymienimy osłonę AirTag, zastosujemy nacisk i ponownie się odwrócimy w lewo i AirTag jest gotowy do użycia.

Jak wyłączyć „Znajdź mój iPhone” lub „Znajdź mój iPhone”?

Opcje takie jak „Znajdź mój iPhone” są to przydatne opcje w przypadku posiadania wielu produktów Apple, Ponieważ pozwala nam to mieć zmapowaną sieć, w której znajduje się każde z naszych urządzeń, zwłaszcza jeśli jesteśmy w ciągłej podróży i możemy zapomnieć o niektórych naszych urządzeniach, jednak niektórzy użytkownicy mogą uznać to za wadę w sekcjach Prywatność .

Ponieważ stale wysyłamy naszą lokalizację każdego z naszych urządzeń, nawet jeśli wyczerpie się bateria, mogą wysłać ostatni sygnał, gdzie się znajdowały, dlatego dla niektórych użytkowników ważne jest zachowanie prywatności i bezpieczeństwa, Dlatego w końcu wyłączają takie funkcje. Ale jak są dezaktywowane? Cóż, sposób na przeprowadzenie tej procedury jest bardzo prosty.

klucze produktów airtag

Polega na przejściu do ustawień naszego iPhone’a, kliknięciu na naszą nazwę, a następnie przejściu do zakładki Znajdź, znajdującej się w tej sekcji, możemy dezaktywować funkcje takie jak „Znajdź mój iPhone” i kilka innych opcji lokalizacji i lokalizacji.

dołącz do naszego kanału telegram