Skip to content

Czy osoba może mnie szpiegować za pomocą Apple AirTag?

16 de lipiec de 2021

W tym momencie nasze urządzenia elektroniczne są bardzo dobrze rozwinięte, do tego stopnia, że ​​mamy wiele funkcji w dłoniach, od tysięcy funkcji robienia zdjęć po bycie w stałym kontakcie z przyjaciółmi, którzy są w dowolnym miejscu na świecie, jednak nie wszystko może być dobre, ponieważ zawsze są funkcje, które mogą być wykorzystywane do złośliwych celów.

Jednym z tych produktów, który może być użyty do celu, który nie odpowiada wskazanemu, jest nowy produkt Apple, Znane jako AirTag, to urządzenie jest lokalizatorem, który możemy umieścić w naszych rzeczach, w celu, jeśli w każdym razie moglibyśmy go zgubić, możemy go zlokalizować za pomocą naszego iPhone’a, iPada lub iPoda Touch i zobaczyć, w której części nasze miasto się znajduje.

To jest świetny produkt o niesamowitej funkcji, Jednak mogą być ludzie, którzy chcą skorzystać z AirTag, aby szpiegować ludzi i wiedzieć, dokąd zmierzają, coś, co nie jest w porządku, a jeśli staniesz się tego ofiarą, wiedz, jakich opcji musisz unikać możliwe, dalej się dzieje.

Skąd mam wiedzieć, czy ktoś śledzi mnie za pomocą AirTag?

Może się zdarzyć, że ktoś o złych intencjach postanowił nas szpiegować, to w formie wiedzy, gdzie jesteśmy i niestety może wystąpić z urządzeniami takimi jak AirTag Apple jednak, mimo że taka możliwość może istnieć.

Apple postanowiło podjąć działania na wypadek, gdyby tak się stało, Więc nie martw się, istnieją sposoby na stwierdzenie, czy ktoś śledzi Cię za pomocą AirTag.

Jak mogę się dowiedzieć, czy AirTag mnie śledzi?

Wiedza, czy umieścili AirTag, aby nas śledzić, jest czymś, co naprawdę byłoby ważne, aby wiedzieć, zwłaszcza jeśli uważasz, że mogli próbować cię szpiegować, aby mieć coś od ciebie, dlatego pierwszą rzeczą byłoby sprawdź wszystkie nasze ubrania w przypadku, gdy ładujemy go do nas, ponieważ ważne jest również, abyśmy przejrzeli każdy z obiektów, którymi zwykle ładujemy, aby odrzucić w ten sam sposób, jeśli gdzieś go umieścili.

Jeśli masz telefon iPhone, możesz szybko się dowiedzieć, ponieważ Powiadomi nas, jeśli jest blisko nas niezarejestrowane urządzenie Apple, jeśli tak, może to potwierdzić, że próbowali nas zlokalizować.

Co powinienem zrobić, jeśli AirTag mnie śledzi?

Jeśli zauważyłeś, że AirTag był na tobie lub na którymkolwiek z twoich obiektów, z którymi jesteś regularnie, może to oznaczać, że próbowali zlokalizować twoją lokalizację, co jest niewątpliwie nie tak w każdym z możliwych aspektów już Co to jest naruszenie Twojego bezpieczeństwa i prywatności.

Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone’a, być może zdałeś sobie z tego sprawę w odpowiednim momencie, ponieważ nasz telefon iPhone ma funkcję i ma to na celu wykrycie, czy mamy w pobliżu urządzenie Apple, które nie jest z nami połączone, więc prawdopodobnie nie będziesz miał dużo czasu na szpiegowanie przez osobę, która umieściła na tobie lokalizator AirTag.

urządzenie z metką powietrzną

Na naszym telefonie po zidentyfikowaniu, że przemieszcza się z nami AirTag, zaoferuje nam takie opcje, jak wyłączyć urządzenie, aby przestało działać.

Nasz telefon zacznie dawać nam instrukcje, jak wziąć AirTag i otworzyć go, aby później wyjąć baterię z AirTag i aby przestał działać, po wyjęciu baterii oczywiście nie będzie już działać, wtedy możesz przekazać to prawu i złożyć skargę, że szpiegują cię za pośrednictwem AirTag.

Z drugiej strony, jeśli jesteś użytkownikiem, który ma urządzenie z Androidem, szanse na szybką realizację są raczej mało prawdopodobne, ponieważ nasz telefon nie będzie w stanie nas powiadomić, gdy tylko będziemy mieć przy sobie urządzenie Apple.

Jeśli jednak w ciągu 72 godzin AirTag, który umieściliśmy, nie zbliży się do iPhone’a, z którym został zarejestrowany, to zacznie się grać, Tak więc z dźwięku możemy zdać sobie sprawę, że mamy ze sobą urządzenie, które nie jest nasze, jeśli mamy Androida z funkcjami NFC, możemy przenieść AirTag na nasz Android i otworzy się strona Apple, aby powiedzieć nam, jak wyłączyć AirTag lub wręcz przeciwnie, jest stracone.

W przypadku, gdy nie chcesz, aby AirTag lub inny obiekt był powiązany z Twoim urządzeniem mobilnym, system operacyjny iOS ma funkcje, które pozwalają nam usunąć go z naszych ustawień, aby dezaktywować AirTag, wykonaj następujące kroki:

wykrywanie okna airtag

  • Przejdziemy do sekcji „Przedmioty lub artykuły” naszego iPhone’a spośród listy artykułów wybierzemy właściwy AirTag, który chcemy usunąć.
  • Następnie przyniesiemy AirTag do naszego iPhone’a, w przypadku gdy nie mamy go przy sobie, w ten sam sposób możesz go usunąć, jednak rekord Apple ID na tym AirTag nie zostanie usunięty.
  • Wybierzemy „Usuń”, będziemy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi w oknie, które pojawi się na ekranie i zostanie wyłączony.

Czy śledzenie kogoś za pomocą AirTag jest legalne?

AirTag to produkt zaprojektowany z myślą o lokalizacji rzeczy użytkowników Apple, takich jak bagaż, walizka, plecak, klucze, wszelkiego rodzaju przedmioty, które zwykle nosimy na co dzień i które z jakiegoś powodu mogą się zgubić. inny niż główny, zwłaszcza jeśli ma na celu użycie AirTag z osobą lub przedmiotem tej osoby w szczególności bez jej zgody jest to i powinno być działaniem niezgodnym z prawem.

Tak jak to naruszenie prywatności i zagraża bezpieczeństwu osoby, która jest szpiegowana lub śledzona za pomocą urządzenia, dlatego jeśli jesteś nękany w ten sposób, najlepiej wyłączyć AirTag, za pomocą którego jesteś śledzony i złożyć skargę do odpowiednich władz.

dołącz do naszego kanału telegram