Skip to content

Jak zmodyfikować miejsce zarezerwowane dla kosza

29 de styczeń de 2021

Przestrzeń dyskowa wewnątrz komputera jest niezwykle ważnym aspektem. Poza oczywistym faktem, że jeśli zajmiesz zbyt dużo miejsca, nie będziesz mieć dość, aby pobierać nowe rzeczy na komputer; jest fakt, że komputer również zwalnia z powodu użycia programu, który zajmuje dużą część pamięci, poza tym staje się mniej niezawodny, gdy zapełniasz go plikami.

Aby to kontrolować, każdy komputer jest wyposażony w bardzo skuteczne narzędzie: kosz. Dzięki koszowi możesz sobie pozwolić na luksus wymazania dużej ilości plików dokumentacja. Wszystkie te pliki, które są bezużyteczne, takie jak obrazy lub filmy, które pobrałeś, a których nie używasz lub nie będziesz używać ponownie, mogą przejść bezpośrednio do kosz na śmieci recykling.

Ponadto, korzystając z kosza, masz luksus przywracania usuniętych elementów. Wiele razy możemy przypadkowo coś usunąć, ale kiedy to się stanie, możemy przejść do kosza i przywrócić go do pierwotnego miejsca. Z kolei masz możliwość trwałego usunięcia plików z kosza.

Na szczęście w dzisiejszym systemie Windows myślimy o wrażeniach użytkownika i o tym, jak uczynić to doświadczenie łatwiejszym i wygodniejszym.

Z tego powodu Kosz systemu Windows stał się również wygodniejszy w użyciu, do tego stopnia, że ​​istnieje możliwość przypisania specyficznej przestrzeni wewnątrz naszego dysku twardego. Dlatego ważne jest, aby znać rozmiar kosza na komputerze.

Jeśli więc masz tendencję do pracy z bardzo dużymi plikami lub po prostu chcesz lepiej zarządzać liczbą plików, które mogą, ale nie muszą się tam znaleźć, możesz łatwo zmienić zarezerwowane miejsce za pomocą następującego samouczka.

Zmiana miejsca w koszu

Czy jesteś w Windows 7, 8, 10 lub inaczej, proces zmiany miejsca zarezerwowanego dla kosza jest taki sam i jest w rzeczywistości bardzo prosty. Ponadto jest całkowicie odwracalny, więc jeśli chcesz to zmienić, zawsze masz swobodę, aby to zrobić. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące kroki:

  • Najpierw musisz zlokalizować się na ikonie pliku Kosz. Zwykle można to znaleźć na pulpicie systemu, a jeśli nie masz na ten temat dużej wiedzy, będzie to miało postać małego kosza na śmieci.
  • Musisz skierować kursor na tę ikonę i kliknąć prawym przyciskiem myszy, aby zobaczyć różne opcje. Wśród nich zobaczysz opcję Właściwości. Kliknij na to.
  • Następnie otworzy się okno, w którym możesz zobaczyć różne opcje dotyczące kosza. Ale na razie powinieneś upewnić się, że przydzielasz miejsce na właściwy dysk twardy, jeśli masz kilka na tym samym komputerze.
  • Teraz poniżej zobaczysz pole z wieloma liczbami. Te liczby to przestrzeń przydzielona do kosza w MB. Wystarczy go kliknąć i zmodyfikować według własnego uznania. Musisz tylko o tym pamiętać 1024 MB jest GB. Po zakończeniu kliknij zaakceptuj.

usunąć okna komentarzy

Usuwanie plików bezpośrednio

W ramach tych samych opcji, które zilustrowaliśmy wcześniej, możesz aktywować opcję w dowolnym miejscu usunąć plik z system, nie trafia do kosza, ale jest trwale usuwany.

Jeśli jest to coś, co w jakikolwiek sposób przynosi Ci korzyści, wystarczy wrócić do Właściwości Kosza i przejść do opcji, która mówi „Nie przenoś plików do kosza. Usuń pliki bezpośrednio po usunięciu ”.

W tej opcji wystarczy kliknąć pole obok niej, aby ją aktywować i to wszystko. Nie będziesz musiał się martwić o kosz na papier recykling i pliki, które się w nim znajdują.