Skip to content

Dlaczego wyczyszczenie pamięci podręcznej poprawia szybkość przeglądania?

20 de marzec de 2021

Niewątpliwie nadal istnieją terminy, które są bardzo trudne do zapamiętania, a co gorsza, nie wiemy nawet, do czego służą ani jaka jest ich funkcja na naszym urządzeniu. Jeśli mamy jasność co do tych pojęć i nauczymy się ich używać, możemy w pełni wykorzystać nasze korzyści lub usługi. Dlatego w następnym artykule nauczymy Cię Dlaczego wyczyszczenie pamięci podręcznej poprawia szybkość przeglądania?

Przede wszystkim, aby odpowiedzieć na to pytanie jasno i zwięźle, odpowiedzmy najpierw, że jest to pamięć podręczna. Ogólnie rzecz biorąc, jest to pamięć, w której tymczasowo przechowywane są już przetworzone dane. W ten sposób te informacje będą ponownie dostępne w formacie przyszłe wyszukiwania.

Dlatego jeśli szukasz informacji na określonej stronie internetowej, dane z tego wyszukiwania są przechowywane w pliku Pamięć podręczna. Może to zająć dużo miejsca w pamięci, aby zaoszczędzić te informacje. Z tego powodu ważne jest, aby dowiedzieć się, jak wyczyścić pamięć podręczną dowolnego urządzenia z Androidem, aby zwolnić miejsce.

Dlaczego wyczyszczenie pamięci podręcznej poprawia szybkość przeglądania?

Wiele aspektów związanych z szybkością naszego komputera lub prędkość za pomocą których wyszukiwania są przeprowadzane w przeglądarka. Są one związane z pamięcią podręczną, ale najwyraźniej jest to totalny paradoks, ponieważ jeśli usuniemy zawarte w niej informacje, to przeszukanie powinno zająć więcej czasu.

Ponieważ zakłada się, że przechowując te dane w pamięci podręcznej, ponownie przeprowadzamy wyszukiwanie w naszej przeglądarce. Wystarczy przejść do pamięci podręcznej i znaleźć dane, które są w niej przechowywane, aby móc szybciej załadować stronę. Dlatego pamięć podręczna musi być pamięcią, która pozwoli nam zwiększyć prędkość naszych urządzeń.

Dzieje się tak nie tylko w przypadku wyszukiwania stron internetowych, ale także w naszym procesorze lub jednostce centralnej. Uzyskaj dostęp do pamięci podręcznej, aby uzyskać szybszy dostęp do aplikacji i ładuj je stamtąd. Dane są zapisywane w pamięci podręcznej po pierwszym uruchomieniu tej aplikacji, dzięki czemu ładuje się szybciej.

Pozwól więc, że zapytam, co się stanie, jeśli pomyślimy o usunięciu pliku Pamięć podręczna, to jest bardzo proste, będzie wolniejsze. Ponieważ będziesz musiał otworzyć aplikację, będzie ona musiała ponownie pobrać dane i zapisać je. Dlatego uważamy, że praktyka czyszczenia pamięci podręcznej jest bardziej szkodliwa niż korzystna dla szybkości urządzenia.

Szybkość przeglądania faktycznie poprawia się dzięki wyczyszczeniu pamięci podręcznej

Ale czasami warto wyczyścić pamięć podręczną, ale są w sytuacjach, które to uzasadniają. Jednym z takich przypadków, w których konieczne jest skasowanie tej pamięci, jest sytuacja, gdy plik dowolnego programu jest zapisany w formacie Pamięć podręczna, ulegnie zepsuciu lub z jakiegoś powodu ulegnie awarii.

Pamięć podręczną należy również wyczyścić, gdy przestarzałe pliki pozostają w niej przez długi czas, jest to bardzo powszechne w przeglądarkach. Następnie pokaże Ci sieć, którą przechował, a nie nową wersję, która istnieje. Tutaj, jeśli całkowicie wskazane jest wyczyszczenie pamięci podręcznej, aby uniknąć tych przyszłych problemów.

Jest też powód musi zostać usunięty a już o tym wspominaliśmy, dzieje się tak, gdy występuje bardzo duże nagromadzenie informacji przechowywanych w pamięci podręcznej. Zajmuje dużo miejsca na urządzeniu, powodując więcej problemów niż korzyści. Dlatego usunięcie go po ponownym załadowaniu stron może zająć trochę więcej czasu za pierwszym razem. Ale wtedy będzie szybciej.

wyczyść pamięć podręczną

Dzięki tym krótkim, prostym, ale zwięzłym informacjom dotarliśmy do końca tego artykułu, który staram się poruszyć nieco zagmatwany temat dla wielu użytkowników. I byliśmy w stanie w prosty sposób wyjaśnić, dlaczego wyczyszczenie pamięci podręcznej poprawia szybkość przeglądania.

dołącz do naszego kanału telegram