Skip to content

Jak uniknąć przegrzania laptopa lub go ograniczyć? (Przykład)

22 de marzec de 2021

Jeśli mieszkasz w bardzo gorącym miejscu lub znajdziesz się w środku lata, na pewno martwisz się, że Twój laptop się przegrzeje. Jeśli tak jest, to trafiłeś we właściwe miejsce. Ten samouczek zawiera wskazówki, których należy unikać lub zmniejszyć przegrzanie laptopa.

Lato to bardzo gorący okres w środowisku. Wiele osób dusi się przez większość dnia, szukając sposobu na ochłodzenie. Urządzenia elektroniczne też nie bawią się tak dobrze, zwłaszcza laptopy. Te mają tendencję do bardzo szybkiego przegrzewania się.

Przegrzanie laptopa to nie jest dobry znak. Poza oparzeniem nóg podczas noszenia, wytwarzane przez nie ciepło może wpłynąć na jego działanie i zacząć uszkadzać elementy wewnętrzne. Powoli wyrządzając szkody, być może nieodwracalne. Jeśli chcesz wiedzieć jak uniknąć lub ograniczyć przegrzanie laptopa tak proste, jak udostępnianie Internetu z iPhone’a na laptopa, czytaj dalej.

Wskazówki, jak uniknąć lub zmniejszyć przegrzanie laptopa

Jeśli Twój laptop zacznie się przegrzewać, nie martw się, jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, możesz skutecznie temu przeciwdziałać.

Czasami jest to tylko fakt jego nadużywania, np. Przy zamykaniu laptopa uniemożliwiając mu przejście w stan hibernacji i dlatego można by rzec „odpocząć”.

Utrzymuj laptop na podwyższeniu

Jedną z pierwszych czynności, które należy wykonać, aby laptop się nie nagrzał, jest podnieś go z powierzchni gdzie to jest. Dla twojego komputera okropne jest przebywanie na drewnianych powierzchniach, szkle, w łóżku, a przede wszystkim na nogach. Musisz tego unikać za wszelką cenę.

Jeśli nie masz podstawki na laptopa, możesz położyć ją na książce, która podniesie ją o kilka centymetrów. To w celu zwiększyć cyrkulację powietrza pod tym. Zawsze uważaj, aby nie zakrywać kanałów wentylacyjnych, ponieważ jeśli to zrobisz, wysiłek pójdzie na marne.

Staraj się przebywać w fajnym otoczeniu

Jeśli na ulicy jest 40 stopni, najlepszym sposobem na uniknięcie lub ograniczenie przegrzania laptopa jest trzymanie sprzętu w cieniu, lepiej, jeśli jest w miejscu z dobrym wentylacja, i znacznie lepiej, jeśli jest w klimatyzacji. Twoja temperatura i temperatura Twojego laptopa będą Ci wdzięczne.

Podstawy chłodzące

Jeśli nie możesz schłodzić przestrzeni, w której używasz laptopa, inną opcją, którą możesz zaimplementować, jest użycie pliku podstawa chłodząca. Chłodzą one laptopa przez wbudowany wentylator, który pomaga w optymalnej cyrkulacji powietrza.

Najbardziej zalecaną rzeczą jest zakup metalowej podstawy chłodzącej, jeśli wybierzesz tę opcję. Dodatkowo trzeba liczyć się z tym, że generowany przez nie hałas nie jest zbyt duży, a ułożenie klawiatury jest wygodne w użytkowaniu.

Podobnie ważne jest, aby przed zakupem dokładnie sprawdzić stan przewodów wentylacja laptopa, tak aby wybrana przez Ciebie podstawa była z nim kompatybilna.

Korekty wewnętrzne

Przegrzanie sprzyja częstemu pojawianiu się pytania, dlaczego mój laptop działa bardzo wolno? I nawet ten wzrost temperatury może wynikać z braku czyszczenia i zwolnienia miejsca na dysku twardym z niepotrzebnymi plikami na urządzeniu.

Innym sposobem uniknięcia lub ograniczenia przegrzania laptopa są ustawienia wewnętrzne. To prosty krok, ale wiele razy zapomniany przez użytkowników:

jak uniknąć lub ograniczyć przegrzanie

  • Oprogramowanie sterujące: Podobnie jak w przypadku telefonu komórkowego, dobrym pomysłem jest pobranie i zastosowanie programu, który pomaga regulować temperaturę laptopa.
  • Zmniejsz jasność ekranu: Pełna jasność wymaga większej wydajności komputera, dlatego się przegrzewa.
  • Dostosuj procesor: Jeśli używasz systemu Windows, możesz wykonać następujące kroki, aby zmniejszyć stan procesora.
  1. Kliknij ikonę baterii w lewym dolnym rogu ekranu
  2. Następnie wybierz „Więcej opcji energetycznych ”
  3. Zostanie wyświetlony panel wskazujący plany zasilania oferowane przez system. Tam znajdź i wybierz „Zmień ustawienia planu> Zaawansowane ustawienia zasilania”
  4. Opcje”. W rozwijanym oknie zlokalizuj „Zarządzanie energią procesora” i wybierz „Maksymalny stan procesora”
  5. Tutaj możesz zmieniać procent baterii i prądu przemiennego. Zaleca się, aby był na 80%

dołącz do naszego kanału telegram