Skip to content

Jak zmodyfikować lub zmienić tekst strony internetowej za pomocą elementu Inspect (przykład)

30 de styczeń de 2021

Przeglądarki posiadają szereg ciekawych funkcji, które na to pozwolą wiedzieć, jak składa się strona internetowa. Wiele z nich jest wysoko ocenianych przez użytkowników różnych przeglądarek, jednak niewiele osób odważy się sprawdzić, do czego są zdolni. Dobrym tego przykładem jest modyfikacja i zmiana tekstu na stronie internetowej.

W tym artykule dowiesz się o jednym z najciekawszych (a czasem nawet zabawnych) narzędziach, które przechowuje Twoja ulubiona przeglądarka i na pewno, gdy skończysz uczyć się go używać, będziesz chciał wypróbować go za każdym razem, gdy je odwiedzisz Strona internetowa.

Inspektor elementów

Prawdopodobnie słyszałeś już o inspektorze elementów. Jest to narzędzie zintegrowane z praktycznie wszystkimi przeglądarkami, które na to pozwoli wizualizuj strukturę tych stron.

Innymi słowy, jest to sposób dogłębnego poznania, w jaki sposób wprowadzane są różne typy elementów składających się na stronę internetową, bardzo przydatna wiedza, szczególnie jeśli chcesz zapuścić się w świat rozwój strony.

Różne sposoby użycia

Jak powiedziano na początku, zdecydowana większość przeglądarek ma wbudowaną tę funkcję. Jednak zwykle nie jest dostępny w ten sam sposób. Ogólnie w przeglądarkach takich jak Firefox czy Google Chrome sposób dostępu do tego narzędzia jest znacznie łatwiejszy: za pomocą klawisza F12 lub przez menu opcji.

Często zdarza się również, że narzędzie nie jest wyświetlane jako inspektor elementów, ale jako „Wyświetl kod źródłowy”, wszystko to w zależności od używanej przeglądarki.

Jak to działa?

Po włączeniu opcji inspektora elementów w przeglądarce otworzy się okno, które to zrobi pokaże całą strukturę strony internetowej poprzez kody lub język HTML. Dzięki danym, które możesz obserwować w kodzie źródłowym strony, możesz nawet dowiedzieć się, jak stworzyć własną profesjonalną stronę internetową.

W tym miejscu możesz wybrać dowolny element, który znajduje się w tej serii kodów, aby przystąpić do ich modyfikacji. Do Ciebie należy określenie, jakiego typu elementy chcesz zmodyfikować

Zmień tekst za pomocą Inspektora elementów

Jednym z najczęstszych zastosowań tego narzędzia jest edycja tekstu znalezione na stronie internetowej. Jest to dość prosta procedura i można jej używać, oprócz dostosowywania strony internetowej do preferencji użytkownika, może być interesująca, jeśli chodzi o zmianę tytułów wiadomości, aby odgrywać żart.

Zmień tekst za pomocą Inspektora elementów

Jak możesz to zrobić? Musisz po prostu zaznaczyć tekst, który chcesz zmodyfikować, kliknij prawym przyciskiem myszy i kliknij opcję „Sprawdź element”.

W ten sposób otworzy się okno odpowiadające funkcji i umieści Cię dokładnie tam, gdzie znajduje się tekst. Wystarczy usunąć, napisać, co chcesz i zamknąć okno inspektora elementów, a zmiana zostanie wprowadzona automatycznie.

Czego chcesz, ile razy chcesz

To wszystko? Tak! Dzięki tym prostym krokom będziesz już modyfikować tekst strony internetowej. Jest to proste i szybkie, bez większych komplikacji. Zalecenie oczywiście koncentruje się na wybierz tekst lub element, który chcesz zmodyfikować, więc nie musisz wyszukiwać każdego elementu oddzielnie, przewijając to okno funkcji.

Czy obowiązują pewne ograniczenia?

Wspaniałą rzeczą w tej funkcji jest to, że możesz wybierać spośród nich jakiego typu strony chcesz wprowadzić te modyfikacje. Nie ma znaczenia, czy jest to lokalna strona z wiadomościami, czy Facebook, o ile Twoja przeglądarka umożliwia wyświetlenie kodu źródłowego strony internetowej, możesz wykonać tę operację. Możliwe jest nawet edytowanie strony internetowej za pomocą profesjonalnego narzędzia: Wix.

Wspaniała nauka

Oprócz tworzenia kreatywnych i zabawnych modyfikacji funkcja ta jest bardzo przydatna dla wszystkich tych, których interesują kody i język, które są częścią struktury strony internetowej, więc nie traktuj wszystkiego jako żartu i zwróć szczególną uwagę na zawartość inspektora elementów.

Jeszcze nie próbowałeś?

Prawdopodobnie pomyślałeś, że musisz być ekspertem przetwarzanie danych a nawet hakerem do zmiany zawartości strony internetowej. Skoro już wiesz, jak modyfikować i / lub zmieniać tekst na stronie internetowej, czy odważysz się spróbować? Udostępnij innym tę niezwykłą funkcję, którą zapisuje Twoja ulubiona przeglądarka.