Skip to content

Jak zmodyfikować i skonfigurować Sudu Grace Period w systemie Ubuntu Linux

30 de styczeń de 2021

W ramach system operacyjny Wolne oprogramowanie Linux jest jednym z najbardziej niezawodnych, w którym znajdują się polecenia potrzebne do optymalizacji pracy, oprócz osiągnięcia lepszej wydajności. Co możesz osiągnąć, optymalizując i czyszcząc system Ubuntu.

Oczywiście te oprogramowania Dają też systemy, które służą jako dystrybucja, w tym przypadku nazywa się Ubuntu, zostało zaprojektowane z myślą o komputerach stacjonarnych, a także serwerach edukacyjnych.

Ponieważ istnieją różne typy poleceń, czasami konieczne jest skonfigurowanie, zmodyfikowanie i użycie z ograniczeniami czasowymi. Tutaj zobaczymy wprowadzenie tych zmian w poleceniu Sudu w systemie operacyjnym Ubuntu, a jeśli twój jest nieco przestarzały, powinieneś pomyśleć o aktualizacji systemu Ubuntu do najnowszej wersji.

Zanim dowiemy się, co to jest i do czego służy Sudu i Ubuntu, także jak zmodyfikować i skonfigurować okres karencji sudu w Ubuntu?

Co to jest Sudu i do czego służy?

To polecenie pozwala użytkownikom mieć specjalne opcje w innych programy zabezpieczające że tak powiem, że ma pełną kontrolę, jak wspominasz jego akronim w języku angielskim super user.

Dzięki tej opcji możesz mieć kontrolę nad różnymi funkcjami, modyfikować, usuwać lub tworzyć plik, możesz mieć wysoki poziom użytkownika z całkowitym opanowaniem całej sytuacji, na przykład możesz przyspieszyć czas uruchamiania lub uruchomienie systemu. Musisz tylko pamiętać, że musisz mieć doświadczenie, aby nie powodować trudności, ponieważ za wszystko będziesz odpowiadać.

Powinieneś wiedzieć, że te uprawnienia mają okresy lub okresy trwania, więc nauczymy się, jak zmienić i skonfigurować to polecenie Sudu w systemie Ubuntu Linux.

Jak zmodyfikować i skonfigurować okres karencji Sudu w Ubuntu?

osoba obsługująca laptop na stole

Możliwość bycia administratorem przez chwilę jest bardzo dobra, ponieważ możesz osiągnąć różne rzeczy, takie jak dodawanie lub usuwanie aplikacji na początku Linuksa i możesz to osiągnąć, wykonując kilka kroków, które Ci damy, z którymi zamierzamy wyjaśnij, że będziesz w stanie określić czas lub zmodyfikować ten, który już miałeś.

Krok 1

Aby rozpocząć, musisz zacząć od Ubuntu, musisz napisać to polecenie: sudo gedit / etc / sudoers. Po aktywowaniu tego polecenia plik konfiguracyjny Sudo zostanie otwarty. Następnie musimy zrobić następny krok.

Krok 2

Wchodząc do tego menu można zobaczyć wiele modyfikowanych pozycji, ale teraz lokalizujemy taki, który nie daje możliwości zmiany czasu lub okresu karencji.

Krok 3

Możesz zobaczyć taki tekst: Defaullts: ALL timestamp timeaut: 0, w którym przechodzisz modyfikować czas w minutach okresu karencji, który Ci dają.

Krok 4

Na końcu tego tekstu umieść wybrany przez Ciebie czas, teraz zapisujemy zmiany okresu karencji. Oznacza to, że system operacyjny zachowa moje hasło użytkownika przez czas, który umieścisz w tekście, o którym wspomnieliśmy wcześniej.

Jak widzieliśmy, bardzo łatwo jest wprowadzać zmiany w okresach prolongaty Sudu w Ubuntu, zawsze dobrze jest pamiętać, że te uprawnienia są administrator Wymagają dokładnej wiedzy na temat tego, co chcesz robić, a także posiadania doświadczenia w tego typu operacjach. To polecenie Sudu ma swoje zalety, wymienimy trzy z nich, które uważamy za najważniejsze:

  1. Masz możliwość zarządzania lub bycia administratorem przez określony czas bez konieczności wprowadzania hasła, ponieważ samo aktywowanie tego polecenia sprawia, że ​​jest ono szybsze i bardziej bezpośrednie. większe bezpieczeństwo systemu.
  2. Dajesz także każdemu użytkownikowi możliwość wykonywania zadań administratora przez określony czas, bez znajomości hasła lub hasła, po prostu wpisując Sudu.
  3. Ponieważ praca jest ciągła każdego dnia, to polecenie Sudu ułatwia wejście do systemu operacyjnego i wykonanie w nim pracy.

Systemy wolnego oprogramowania są bardzo bezpieczne, kiedy zobaczymy, jak wprowadzić te zmiany w okresie karencji sudu w systemie operacyjnym Ubuntu, pokazuje nam dość wyraźnie, że są to bardzo niezawodne i bezpieczne systemy, oprócz osiągnięcia optymalnej wydajności pracy.

dołącz do naszego kanału telegram