Skip to content

Jak zmniejszyć pamięć RAM używaną przez przeglądarkę? – Prosty i szybki

2 de grudzień de 2021

Większość ludzi korzysta z komputera w domu lub w pracy, czasami jest wiele godzin, które można spędzić przed tymi komputerami. Jeśli żyjesz w tej sytuacji, być może zauważyłeś, że twój komputer jest wolniejszy i zastanawiasz się jak zmniejszyć ilość pamięci RAM, aby była szybsza. Aby znaleźć odpowiedź, czytaj dalej ten artykuł.

Komputery to w dzisiejszych czasach podstawowe wyposażenie, za pomocą których możemy komunikować się, wykonywać czynności naukowe i zawodowe, możemy też odwracać uwagę oglądając film lub szukając ciekawych stron internetowych.

Jeśli korzystasz z tego samego sprzętu od jakiegoś czasu i zdajesz sobie sprawę, że stopniowo działa on wolniej, nie dziw się, ponieważ jest to bardzo powszechne. Z pewnością problem wynika z że pamięć RAM twojego komputera jest pełna.

Jak wielu, może się zdarzyć, że nie jesteś poinformowany o tym, jak działa pamięć twojego komputera i nie powinieneś się martwić, ponieważ nie jesteś jedyny. Prawdą jest, że pamięć RAM jest podstawową częścią komputerów stacjonarnych, laptopów i telefonów.

RAM to główna pamięć w komputerze odpowiedzialna za zapisz tymczasowe dane programu. Im większa pamięć, tym szybciej działa komputer. Jedną z najczęstszych przyczyn zapełniania się pamięci jest korzystanie z przeglądarek na komputerze.

Chociaż w niektórych przypadkach problemy ze spowolnieniem wynikają z faktu, że komputer nie rozpoznaje całej zainstalowanej pamięci, prawie zawsze jest to spowodowane dużym zużyciem przeglądarek. Jednym z najpopularniejszych jest Google Chrome.

Chociaż prawdą jest, że jest to bardzo szybka, wydajna i prosta przeglądarka, prawdą jest również, że zużywa dużo pamięci. Szacuje się, że ta przeglądarka może mieć od 2 do 3 GB, co odpowiada ponad połowie pamięci RAM który ma najwięcej sprzętu.

Jeśli do tego dodamy zwyczaj otwierania kilku zakładek jednocześnie i dużą liczbę rozszerzeń zainstalowanych na komputerze, nie dziwi fakt, że to wszystko spowolnić i zmniejszyć czułość programów komputerowych.

Istnieje kilka sztuczek, które mogą pomóc w poprawie wydajności pamięci RAM, niektóre są bardzo proste i skuteczne. Na przykład podczas przeglądania Internetu staraj się nie otwierać wielu kart lub okien.

Co prawda czasem robimy szerokie poszukiwania i chcemy mieć wszystkie opcje pod ręką, jednak musimy przyznać, że nie wszystkie otwarte zakładki są potrzebne. Dlatego jeśli zamkniemy jak najwięcej, to możemy uporządkuj przeglądarkę i zmniejsz ilość pamięci używany.

Z drugiej strony powszechne jest pobieranie wielu rozszerzeń na komputer. Niektóre były używane do czegoś konkretnego i nie usunęliśmy ich, inne są mało przydatne. Jednak ich obciążenie i miejsce w pamięci są znaczne. Najlepiej usunąć wszystkie rozszerzenia, które nie są często używane.

oszczędzaj pamięć RAM

Poprzez rozszerzenia

Należy wyjaśnić, że nie wszystkie rozszerzenia przeszkadzają komputerowi. Wręcz przeciwnie, jeśli masz problemy z pamięcią RAM komputera, możesz użyć rozszerzenia o nazwie The Great Suspender, które usuwa dane zawarte w karcie, która była nieaktywna przez pewien czas.

Chociaż zakładka się nie zamyka, dane nie zajmują miejsca w pamięci. Nudną rzeczą w tej sztuczce jest to, że jeśli chcesz ponownie zobaczyć informacje, które miałeś w tej karcie, musisz je ponownie załadować. Nawet jeśli zajmuje to trochę czasu, korzyść jest większa niż wada.

Przyspieszenie sprzętu

Inną sztuczką, która działa naprawdę dobrze, jest ustawienie przyspieszenia sprzętu komputera. To narzędzie pozwala delegować zadania i nie zajmować miejsca w pamięci procesora. Dzięki temu możesz pomóc przeglądarce działać i szybciej reagować.

Aby aktywować tę funkcję wystarczy napisać w pasku adresu: przyspieszyć sprzęt i przełączyć przełącznik. Dzięki temu zużyjesz mniej sprzętu, zwalniając pamięć komputera.

Jak rozszerzyć pamięć RAM w urządzeniu?

Zanim rozważysz rozszerzenie pamięci RAM, powinieneś przyjrzeć się pewnym opcjom, które masz na swoim komputerze, które mogą pomóc Ci zwolnić miejsce na komputerze. Jeśli któraś z sugestii Ci odpowiada, zoptymalizowałbyś jej działanie.

przeglądarki internetowe

Jeśli Twój komputer nadal działa wolno lub nadal otrzymujesz komunikat, że nie masz miejsca, powinieneś sprawdzić, ile pamięci RAM możesz zainstalować na swoim komputerze. Dzięki temu nie poniesiesz niepotrzebnych wydatków na pamięć, której Twój sprzęt nie jest w stanie obsłużyć.

Aby rozszerzyć pamięć, możesz zastąpić obecną lub dodaj jeden, aby zwiększyć pojemność. Osiąga się to dzięki wewnętrznej instalacji pamięci RAM w komputerze stacjonarnym lub laptopie. Jeśli Twój komputer nie obsługuje dodatkowej pamięci, możesz użyć przenośnej jednostki, która tymczasowo zwiększa ilość pamięci.

Dlatego polecamy zrób wstępne badania na posiadanym komputerze oraz o opcjach, do których masz dostęp, zgodnie z Twoimi upodobaniami i dochodami. Ponieważ wszystkie komputery nie są takie same, każda wersja może mieć własne rozwiązania.

Jeśli dobrze wykorzystujesz pamięć RAM komputera podczas przeglądania Internetu, masz pewność, że Twój komputer będzie działał optymalnie przez długi czas bez żadnych problemów.