Skip to content

Jak zmienić wyszukiwarkę na Chromebooku? – Google, Yahoo! lub Bing

18 de listopad de 2021

Chromium to przeglądarka, którą można zainstalować na komputerach Mac lub Windows. Dzięki tej potężnej przeglądarce internetowej ludzie mają możliwość cieszenia się tym, co oferują strony internetowe. Ten wygląda bardzo podobnie do Google Chrome. Jednak niektórzy wolą usunąć Chromium i przejść na Chrome.

Następnie pokaże, jak zmienić wyszukiwarkę, którą będzie miał Twój Chromebook, i które są zalety Chromium dla różnych wyszukiwarek. Ponadto wyjaśni również, co należy zrobić, aby potwierdzić, że zmiana wyszukiwarki przebiegła pomyślnie.

Przeglądarka Chromium ma specyficzną cechę oferowania użytkownikom korzyści podczas korzystania z określonego typu wyszukiwarki. Taka rzecz jest bardzo przydatna, ponieważ istnieją setki typów przeglądarek właśnie ze względu na dostępne wyszukiwarki.

Dla każdej wyszukiwarki istnieje określona przeglądarka internetowa. Teraz zwróć uwagę na Korzyści z chromu w każdej z poniższych wyszukiwarek:

Bing

Bing to wyszukiwarka używana głównie na komputerach z systemem Windows. Domyślną przeglądarką Windows jest „Internet Explorer”. Ta przeglądarka używa „Bing” jako wyszukiwarki, ale sama przeglądarka ma problemy z ładowaniem wszystkich typów stron internetowych.

Z Chromium to już przeszłość. Jeśli ustawisz „Bing” jako wyszukiwarkę w Chromium, każda z wybranych stron otworzy się bez problemu. Przy okazji należy zauważyć, że w Chromium możesz zmienić kraj przeglądarki, tak jak pozwala na to Google.

Wieśniak!

Wieśniak! to wyszukiwarka używana głównie w przeglądarkach takich jak „Firefox”. Jeden z najczęstszych problemów z tego typu wyszukiwarka jest to, że nie ładuje absolutnie żadnych wyników. Wynika to przede wszystkim z problemów ze zgodnością przeglądarki „Firefox”.

Z drugiej strony, dzięki przeglądarce „Chromium” będziesz miał niesamowitą korzyść, ponieważ nigdy nie zobaczysz, jak wyszukiwania się nie ładują. Wszystko dzięki temu, że Chromium w pełni spełnia wymagania, o które prosi „Yahoo”. Ponadto tego typu przeglądarka jest jedną z najlepszych do korzystania z Facebooka.

Kaczka Kaczka Go

To, co charakteryzuje Duck Duck Go, to jego pełne wyniki w każdym z wyszukiwań przeprowadzanych z przeglądarek. Jednak jedyną złą rzeczą w tej wyszukiwarce jest to, że w wszystkie przeglądarki internetowe, twoje wyszukiwania są powolne. Ilość wyników jest imponująca i bardzo dobra, ale to, co odbiera punkty, to powolność w wyświetlaniu tych wyników.

kaczka kaczka iść logo

Chromebook zapewnia korzyść z dużej prędkości w próbie wyszukiwań przy użyciu wyszukiwarki „Duck Duck Go”. Dzięki tej funkcji będziesz mógł o wiele bardziej cieszyć się korzystaniem z tej wyszukiwarki.

Ekosia

Ecosia to bardzo mało znana wyszukiwarka. Jednak pomimo tego, że nie jest tak szeroko stosowany, wielu używa go do bezpieczeństwo, jakie oferuje podczas przeglądania przez dowolną witrynę w Internecie. Ta wyszukiwarka sama w sobie prawie nie ma problemów i można ją również pobrać jako przeglądarkę internetową ze Sklepu Play.

Umieszczając Ecosię jako wyszukiwarkę w Chromium, zyskasz więcej korzyści, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, ponieważ przeglądarka Chromium chroń swoje dane osobowe w każdym momencie. Należy zauważyć, że jeśli chcesz pomóc planecie, ale nie masz środków, możesz skorzystać z wyszukiwarki Ecosia. Cały dochód generowany przez tę wyszukiwarkę umożliwia prowadzenie kampanii dla określonej grupy osób, które sadzą drzewa.

Jak uzyskać dostęp do ustawień wyszukiwarki?

Ponieważ znasz już wszystkie zalety przeglądarki Chromium na urządzeniach Chromebook, wystarczy się nauczyć jak zmienić wyszukiwarkę. Zwróć uwagę na następujące wskazówki i postępuj zgodnie z każdym z nich co do joty:

logo konfiguracji

  • Wejdź do przeglądarki Chromium, którą wcześniej pobrałeś na Chromebooka
  • Naciśnij ikonę trzech kropek
  • Wybierz opcję „Ustawienia”
  • Poszukaj sekcji „Wyszukiwarka”
  • W tej sekcji kliknij ikonę krótkiej strzałki, która wskazuje na dół
  • Teraz wybierz wyszukiwarkę, której chcesz użyć

Już z tym Zakończyłbym cały proces za zmień wyszukiwarkę. Stamtąd za każdym razem, gdy uruchomisz Chromium na swoim Chromebooku, pojawi się strona główna wybranej wyszukiwarki.

Jak potwierdzić zmianę wyszukiwarki na Chromebooku?

Na koniec ważne jest, aby upewnić się, że wyszukiwarka Chromium zainstalowana na Twoim Chromebooku została zarejestrowana. Jedynym sposobem sprawdzenia, czy tego typu zmiany zostały pomyślnie wprowadzone, jest otwarcie przeglądarki i sprawdzenie, która strona jest początkowa.

Jeśli masz wybrany do Yahoo! jako wyszukiwarka, powinna pojawić się strona główna Yahoo!. Jeśli wybrałeś Bing jako swoją wyszukiwarkę, powinieneś zobaczyć główną stronę Bing, podobnie jak wszystkie inne wyszukiwarki.

dołącz do naszego kanału telegram