Skip to content

Jak zmienić, ukryć lub usunąć obraz konta użytkownika Windows 10

30 de styczeń de 2021

Kupując komputer PC, chcemy go skonfigurować i dostosować tak, aby odzwierciedlał to, co lubimy najbardziej i chociaż jest to urządzenie elektroniczne, jest to przedmiot osobisty, który towarzyszy nam na co dzień; dlatego tutaj możesz się tego nauczyć jak zmienić, ukryć lub usunąć zdjęcie konta użytkownika Windows 10.

Jak zmienić obraz konta użytkownika systemu Windows 10?

System operacyjny Windows 10 pozwala na dostosowanie systemu tak, aby komputer dostosowywał się do preferencji właściciela i tym samym wyróżniał się na tle innych. W kilku prostych krokach możesz zmienić obraz tła, dostosować domyślne dźwięki i powiadomienia lub, w tym przypadku, przypisać obraz konta użytkownika systemu Windows, tworząc konto administratora lub publikując.

 1. Musisz kliknąć okno wyszukiwania System operacyjny Windows 10 i musisz wybrać opcję „Oprawa”.
 2. Musisz kliknąć „Konta”i zostanie wyświetlone okno.
 3. W tym oknie „Utwórz swój obraz” Możesz wybrać dwa sposoby ustawienia obrazu konta użytkownika.
 4. Jeden znajduje się w opcji „Aparat”, gdzie możesz zrobić zdjęcie, aby umieścić je w swoim profilu, ale musisz mieć aktywną kamerę internetową; Dostępna jest również opcja „Znajdź jeden”, w której pojawi się okno, które pokaże Ci zarchiwizowane obrazy i które możesz ustawić jako swój profil, na koniec kliknij „Wybierz obraz”.
 5. Będziesz mógł zobaczyć, że obraz wybrany dla konta użytkownika został utworzony.

Inny sposób zmiany obrazu lub umieszczenia nowego można wykonać w następujący sposób:

 • Kliknij menu Start i kliknij prawym przyciskiem myszy obraz konta.
 • Kiedy pojawi się małe okno, musisz wybrać „Zmień ustawienia konta”.
 • Otworzy się kolejne okno z „Konfiguracją Windows 10”, w opcji „Utwórz obraz” będziesz mógł zmienić swój obraz; Możesz to zrobić za pomocą opcji „Aparat” za pomocą kamery internetowej lub „Znajdź jeden” wybierając spośród zapisanych zdjęć.
 • Obraz zostanie natychmiast zmieniony.

Jak ukryć lub usunąć obraz konta użytkownika w systemie Windows 10?

Ukryj obraz konta:

Jeśli nie chcesz przez chwilę widzieć obrazu konta użytkownika, możesz go ukryć, ta opcja jest lepsza niż całkowite usuwanie obrazów, ponieważ odzyskanie tych obrazów będzie bardzo trudne. Bardzo łatwo jest ukryć obraz konta użytkownika systemu Windows 10.

 1. Musisz uzyskać dostęp do eksploratora plików.
 2. Przejdź do ścieżka C: / Dane programu / Microsoft / Obrazy kont użytkowników. (Lub można go napisać w języku angielskim C: / ProgramData / Microsoft / User Account Pictures).
 3. Usuń wszystkie obrazy, które pojawiają się zapisane w tej ścieżce.
 4. Teraz musisz iść inną trasą C: / User / Public / Account Images, (w języku angielskim C: / User / Public / AccountPictures).
 5. W tej ścieżce znajdziesz folder z identyfikatorem SID swojego użytkownika, zdecydujesz, czy go usunąć, czy zmodyfikować jego nazwę.
 6. Aby zobaczyć zmiany wprowadzone w systemie, musisz ponownie uruchomić system.

Usuń obraz konta:

Wszystkie obrazy utworzone na koncie użytkownika systemu Windows 10 są przechowywane w katalogu dysku C, dlatego należy wykonać następujące kroki, aby je usunąć:

 1. Musisz przejdź do tej ścieżki C: / user / (nazwa użytkownika) / AppData / Roaming / Microsoft / Windows / account images. W niektórych krajach ten ostatni katalog może nosić nazwę „AccountPictures” zamiast „Account Pictures”.
 2. Pod tym adresem znajdziesz wszystkie obrazy, których użyłeś na swoim koncie użytkownika.
 3. Następnie możesz usunąć tyle, ile chcesz.

Wykonując te proste czynności, będziesz mógł zmienić, ukryć lub usunąć obraz konta użytkownika systemu Windows 10. System operacyjny Windows 10 oferuje szeroką gamę opcji dostosowywania komputera i nadania mu imponujących aspektów wizualnych. Pozwala nawet zwiększyć bezpieczeństwo Twojego konta poprzez blokadę.

Ponadto, jeśli udostępniasz komputer innym osobom, idealnie jest skonfigurować obraz konta użytkownika systemu Windows 10 zgodnie z własną osobowością i w ten sposób odróżnić swoje konto od innych członków.

W innym poście dowiesz się, jak zwolnić i zoptymalizować ldo pamięci RAM systemu Windows 10, abyś mógł cieszyć się optymalną szybkością komputera Śmiało, zainstaluj system Windows 10 na swoim komputerze i zacznij cieszyć się wszystkim, co oferuje ten wspaniały system.