Skip to content

Jak zmienić stronę główną w nowym systemie Windows w przeglądarce Firefox Quantum (przykład)

31 de styczeń de 2021

Przeglądarki udostępnione do użytku w Internecie mają domyślny system dla każdego działania, jeśli chcesz go zmodyfikować i zmień stronę główną w nowych oknach, oto jak.

Ogólny układ nowych kart pokazuje stronę główną przeglądarki wraz z innymi opcjami, takimi jak polecane strony, markery.

Czasami ta domyślna konfiguracja może zostać zmieniona przez instalację i użycie niektórych plików rozbudowa że otrzymałeś na to naszą zgodę.

Jeśli nie wiesz, czy wykonałeś tę procedurę lub po prostu chcesz zmodyfikować domyślny styl przeglądarki, tutaj dowiesz się, jak to zrobić. Przed rozpoczęciem zalecamy zaktualizowanie przeglądarki Mozilla FireFox lub FireFox Quantum do najnowszej wersji

Dowiedz się, jak zmienić stronę główną w nowych oknach przeglądarki Mozilla

Firefox Quantum to bardzo popularna wersja przeglądarek Mozilla, która stworzyła nowe narzędzia usprawniające korzystanie z Internetu.

Ważnym aspektem jest poszanowanie prędkości, które zapewnia Twoja sieć, bez konieczności tworzenia zadań w tle, które spowalniają możliwość korzystania z nich.

W ten sam sposób ta przeglądarka zawsze stara się dostosować do potrzeb użytkowników, co czyni go jednym z ulubionych w społeczności internetowej.

Jeśli chcesz konfigurować zawartość za każdym razem, gdy otwierasz kartę, powinieneś wiedzieć, że proces jest bardzo prosty i że w programie są tylko trzy proste kroki, które musisz wykonać.

Gdy jesteś w przeglądarce, poszukaj ikony „Menu„Aby go kliknąć, a po wyświetleniu wybierz”Wybory”.

Innym sposobem uzyskania dostępu do tego punktu jest użycie skrótu klawiaturowego „Alt + T”I kliknij„Wybory”.

Na ekranie pojawi się okno z różnymi zakładkami; gdzie jeden nosi imię „Początek„W którym należy wejść, aby skonfigurować centralny panel tych opcji.

Aby zmienić stronę główną w nowych oknach, tak jak przy prostym uruchomieniu przeglądarki; dostęp do opcji „Strona główna i nowe okna

W tym momencie będziesz mógł wybrać zawartość, która pojawi się w nowo otwieranych kartach; albo między opcjami „Uruchomienie przeglądarki Firefox„, użyć „Niestandardowy adres URL„lub jeden”Pusta strona”.

Stosując tę ​​zmianę, będziesz mógł zobaczyć, jak utworzona konfiguracja będzie wyświetlana za każdym razem, gdy otworzysz nowe okno.

Ponieważ chcesz dostosować swoją stronę główną, powinieneś wiedzieć, że tak jak możesz dodawać polecane strony, możesz również usunąć polecaną sekcję.

Co możesz zrobić, jeśli rozszerzenie zmodyfikowało ustawienia nowej karty w przeglądarce Firefox Quantum?

Ponieważ rozszerzenia są dodatkami instalowanymi i używanymi przez użytkownika w programie, program może zmienić niektóre ustawienia tego samego.

Istnieją dwa sposoby zmiany strony głównej w nowych oknach dodawanych podczas korzystania z przeglądarki:

Spróbuj wyłączyć zainstalowane rozszerzenie

Jako użytkownik masz możliwość podglądu, które wtyczki są używane w programie i zidentyfikowania, która z nich wprowadziła w nim modyfikacje.

Dezaktywuj te instalacje wykonane przez wprowadzenie ikony „Menu”I kliknij„Wybory„Wejść do”Panel główny”.

ikona kolor firefox

Przeczytaj wszystkie opcje, a zobaczysz, że pod „Nowe okna i karty”Powie Ci, czy istnieje rozszerzenie, które zmieniło ustawienia wprowadzone na stronie głównej lub nowe karty w Firefox Quantum.

Aby dezaktywować wtyczkę, wystarczy kliknąć przycisk „Wyłącz rozszerzenie„I kliknij”Zapisz zmiany”Aby powrócić do ustawień początkowych.

Usuń rozszerzenie

Z drugiej strony, jeśli chcesz po prostu usunąć wtyczkę zmodyfikowaną przez Twoją przeglądarkę, musisz wykonać tę samą procedurę, aby uzyskać dostęp do „Menu„, Ale tym razem naciśnij dalej”Rozszerzenia”.

Kiedy znajdziesz taki, który modyfikuje stronę główną twojej karty; naciśnij ikonę z trzema kropkami, która pojawia się nad nazwą i kliknij „Usunąć”.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak korzystać z opcji przeglądarki Firefox Quantum, powinieneś również dowiedzieć się, jak wyczyścić pamięć podręczną i pliki cookie z historii przeglądania. Niezależnie od używanej przeglądarki, Mozilla, Opero lub Chrome, zalecamy, aby uniemożliwić przeglądarce śledzenie Twojej aktywności w Internecie.

dołącz do naszego kanału telegram