Skip to content

Jak zmienić sieć z publicznej na prywatną w systemie Windows 10 z CMD? (Przykład) | Zobacz, jak to się robi

9 de luty de 2021

Kiedy podłączamy nasz komputer do sieci, system pyta, czy jest on publiczny czy prywatny. W tym sensie konfiguracja pozwala nam zagwarantować bezpieczeństwo naszego urządzenia. Jeśli chcesz wiedzieć Jak przełączyć się z sieci publicznej na prywatną w systemie Windows 10 z CMD?, to ten artykuł będzie dla Ciebie bardzo przydatny.

Jak przełączyć się z sieci publicznej na prywatną w systemie Windows 10 z CMD?

Windows pozwala skonfigurować dowolną sieć oparty na dwóch punktach: sieci publicznej i sieci prywatnej. Jeśli jest to sieć publiczna, inni nieznani użytkownicy mogą się z nią połączyć; Z drugiej strony, jeśli sieć jest „prywatna”, inne urządzenia, które łączą się z siecią są znane, a tym samym możliwe jest współdzielenie zasobów i plików. W ten sam sposób wygodnie jest wiedzieć, jaki jest prywatny i publiczny adres IP, aby zagwarantować bezpieczeństwo połączenia.

Następnie przedstawiamy istotne informacje o ustawieniach publicznych i prywatnych w systemie Windows 10 oraz procedurę do zmień sieć z CMD.

Co to jest sieć publiczna?

Sieć publiczna to punkt publicznego dostępu do internetu. Sieci tego typu zapewniają usługę podłączenia do sieci w zamian za płatność na rzecz dostawcy. W sieciach publicznych jest to możliwe uzyskać dostęp do różnych serwerów które można znaleźć w różnych częściach świata.

Gdy użytkownik łączy się z siecią publiczną, system interpretuje, że jego komputer jest bezpośrednio podłączony do sieci, w której znajdują się inni użytkownicy. Możesz jednak uzyskać dostęp do plików innych osób i przeglądać inne komputery, które były podłączony do internetu, co czyni go niebezpiecznym.

Czy mogę ukryć mój sprzęt w sieci?

Tak, możliwe jest ukrycie urządzenia, gdy jest ono podłączone do sieci. System Windows może przeprowadzić ten proces za pomocą menu konfiguracyjnego lub narzędzi, takich jak TuneUp Utilities. Jednak plik całkowite bezpieczeństwo Twojego komputera.

Co to jest sieć prywatna?

Sieć prywatna to punkt połączenia z Internetem skonfigurowany jako „prywatny”, to znaczy system operacyjny fizycznie izoluje urządzenie od sieci internetowej. W ten sposób użytkownicy mogą skonfigurować udostępnianie plików według własnych potrzeb.

Jakie są różnice między siecią publiczną a siecią prywatną?

Sieć publiczna jest dostępna dla każdego użytkownika, o ile dokonuje on płatności lub abonamentu u dostawcy Internetu. Poza tym ja tylko wiem uzyskać dostęp do sieci prywatnej jeśli urządzenie znajduje się w zasięgu sieci, a do tego wymagane jest poświadczenie.

Sieć publiczna może być duża (regionalna, krajowa, globalna), podczas gdy sieć prywatna jest niewidoczna z zewnątrz. Jeśli poziomy ochronykomputery w sieci publicznej są podatne na ataki. Z tego powodu konieczne jest zabezpieczenie się, aby bezpiecznie surfować po publicznych sieciach Wi-Fi. Z drugiej strony w sieci prywatnej można tworzyć sieci VPN w celu zachowania bezpieczeństwa urządzenia podczas procesu przeglądania.

Windows 10 CMD

Procedura zmiany z sieci publicznej na sieć prywatną w systemie Windows 10 z CMD

Początkowo powinieneś otworzyć wiersz polecenia CMD. Aby to osiągnąć, przejdź do opcji „Wyszukaj w systemie Windows” lub na „ikonie lupy”. Tam wpisz cmd i naciśnij klawisz „Enter”. Otworzy się plik okna poleceń. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Uprawnienia administratora”.

Uzyskaj połączenie sieciowe z konsoli systemu Windows

Aby uzyskać sieć umożliwiającą łatwe łączenie się z Internetem, wpisz następujące polecenie Get – NetConnectionProfile.

Ustaw „Prywatną” sieć w Windows z CMD

Następnie musisz napisać polecenie Ustaw – NetConnectionProfile –Name „Network” –NetworkCategory Private. W tym poleceniu konieczne jest zastąpienie słowa „Sieć” nazwą sieci. Teraz twoja sieć jest „prywatna”.

Ustaw sieć „Publiczną” z konsoli systemu Windows

Jeśli chcesz poprawnie ponownie ustanowić sieć publiczną, wystarczy wpisać polecenie Ustaw – NetConnectionProfile -Name „Red” –NetworkCategory Public.

dołącz do naszego kanału telegram