Skip to content

Jak zmienić rozmiar obrazów, dokumentów i zdjęć w serwisie Canva

4 de lipiec de 2021

Jeśli masz zamiar rozmawiać o programach do projektowania, oczywiste jest, że Canva zawsze się pojawi. Ponieważ jest to jedna z najbardziej kompletnych stron internetowych, które istnieją do tworzenia i projektowania wszelkiego rodzaju miejsc pracy. Podobnie możesz zmieniać rozmiar obrazów, dokumentów i zdjęć w serwisie Canva. Dlatego możesz zmienić rozmiar i wymiary dowolnego projektu

Ta aplikacja stała się bardzo popularna, głównie ze względu na dużą liczbę funkcji, które ma (możesz dosłownie tworzyć animowane gify w Canva pro). Dlatego dzisiaj zobaczysz jak zmienić rozmiar lub rozmiar układu w Canva.

I czy to żeby móc z dumą powiedzieć, że wiesz? jak w pełni korzystać z tego programu, musisz znać każdą z funkcji i sztuczek, które kryje w sobie, aby stopniowo budować swoją ścieżkę i zostać w przyszłości profesjonalnym projektantem (lub przynajmniej amatorem, który pracuje równie dobrze jak zawodowiec).

Czym jest serwis Canva?

Aby rozpocząć dzisiejszą naukę, pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć przed rozwiązaniem pytania, jak zmienić rozmiar lub rozmiar projektu w serwisie Canva? , jest to, że jest to sam program.

Zasadniczo jest to internetowa witryna projektowa, na której możesz robić wszystko rodzaj elementów takich jak ulotki, stwórz darmowy baner reklamowy, twórz spersonalizowane kartki urodzinowe, listy, GIF-y, krótkie animacje, między innymi wizytówki.

Jest to darmowe i działa w trybie freemium, co oznacza, że ​​będziesz mieć kompletny program w swojej wersji bez płacenia, ale także inne ulepszenia i funkcje zostaną dodane za bardzo niską cenę, jeśli zdecydujesz się na zakup wersji PRO.

Ten system pozwala uniknąć wyświetlania reklam na stronie, więc nie musisz się martwić o jakiekolwiek rozproszenie, gdy idziesz do pracy.

Za pomocą tego narzędzia możesz bezpłatnie pobierać obrazy i projekty, które tworzysz. To w dowolnym formacie czy to JEPG, PNG, a nawet PDF. W ten sam sposób umożliwia przesyłanie obrazów z komputera, aby dodać je do szablonów i nie trzeba płacić za obrazy profesjonalne.

Strona jest tak kompletna, że oferuje ogromną kolekcję do 8000 szablonów, z których możesz korzystać, a także pozwala na zakup nadruków wykonanych przez Ciebie projektów, dzięki czemu są one wysyłane do Ciebie i możesz je upublicznić w dowolnym miejscu (czyli jest to również papeteria).

Interfejs tej wspaniałej strony jest niezwykle łatwy do zrozumienia, więc początkującym projektantom czy hobbystom nie będzie problemu z tworzeniem tutaj swoich projektów. Dzięki temu ostatniemu masz już wszystkie niezbędne informacje, aby przejść do zmiany rozmiaru lub rozmiaru projektu w serwisie Canva.

Jak zmienić rozmiar lub rozmiar projektu w serwisie Canva?

Należy wziąć pod uwagę, że zmiany w projektach szablonów i projektów sSą dozwolone tylko w wersji pro. Dlatego po zakończeniu pracy należy dokonać płatności, aby aplikacja mogła wygenerować opcję pobrania.

Teraz, aby rozpocząć zmianę rozmiaru różnych utworzonych projektów, najpierw musisz wybrać jeden z nich. Następnie, gdy już to zrobiłeś i wejdziesz do obszaru projektowania, przejdź do poziomego paska opcji, który pojawia się jako pierwszy na ekranie, wybierz opcję „Zmień rozmiar”.

Ta akcja otworzy menu rozwijane z listą, w której będą różne opcje, wśród których są niestandardowe wymiary i wszystkie te, które są natywne dla programu, takie jak post na Instagramie.

Wybierz ten, który chcesz, aby dwa przyciski w tym samym menu rozwijały się obok, czyli „Zmień rozmiar” Tak „Kopiuj i zmień rozmiar”. Pierwszy z nich służy do wprowadzania zmian na wybranym obrazie lub projekcie, zapisując je w ten sposób na stałe.

A po drugie, to, co robi, to tworzenie osobnej kopii projektu bez zmiany formatu oryginału (jest to zalecane).

zmiana rozmiaru dokumentów obrazów na płótnie

Niezależnie od tego, który wybierzesz, powinieneś tylko dotknij jednego z przycisków, aby automatycznie zastosować żądane zmiany.

Pamiętaj, że w niektórych przypadkach, jeśli Twój projekt zawiera zbyt wiele elementów, mogą one być trochę nieuporządkowane lub źle ułożone. Ale to wcale nie jest niepokojące, ponieważ program pozwoli Ci na edycję nowego projektu, aby umieścić go tak, jak był wcześniej, tylko w nowym wymiarze.

Sposoby łatwej zmiany rozmiaru plakatu w serwisie Canva

Wielokrotnie zdjęcia, plakaty lub banery nie mają wskazanego rozmiaru lub chcesz przesłać go na stronę lub sieć społecznościową. Z tego powodu czasami trzeba zmienić rozmiar obrazów, dokumentów lub zdjęć w serwisie Canva, aby uzyskać idealny rozmiar.

Aplikacja Canva oferuje kilka sposobów zmiany rozmiaru lub wymiarów dowolnego obrazu lub zdjęcia. Zarówno całkowita zmiana formatu, stworzenie nowego szablonu lub nieznacznie zmodyfikuj krawędzie obrazów.

W tym celu wystarczy poszukać przycisku wymiary niestandardowe aby znaleźć potrzebne wymiary. W tym momencie otworzy się małe pudełko, w którym poprosi Cię o wysokość i szerokość wymaganą na obrazie.

Następnie musisz nacisnąć stworzyć nowy projekt a szablon o określonym rozmiarze jest generowany automatycznie. Następnie musisz przeszukać przesłane pliki i tam znaleźć obraz lub plakat, który chcesz przesłać.

Po przesłaniu obrazu nadal możesz dostosować obraz nieco bardziej w stosunku do ramki ograniczającej rozmiar. W tym sensie pMożesz zostawić marginesy z niewielką ilością białej przestrzeni lub pokryj całą szerokość i długość szablonu wybranym obrazem. Pod koniec tego procesu możesz kliknąć na publikację, a następnie pobrać, aby otrzymać swój plakat lub baner.

zmiana rozmiaru rozmiaru obrazu na płótnie

Zmień wymiary dokumentu w serwisie Canva

Aby zmienić rozmiar obrazów, dokumentów i zdjęć w serwisie Canva, musisz zmień pomiarys. W tym sensie musisz najpierw zdefiniować rodzaj obrazu, banera lub dokumentu, który zamierzasz zrobić. Gdy już wiesz, jaki model chcesz, możesz określić, jakie wymiary i miary powinien mieć dokument.

Później musisz zmienić rozmiar i zastosować zmiany, aby utworzyć szablon o wymaganym rozmiarze. Po utworzeniu szablonu możesz zacząć wprowadzać zmiany w dokumencie, pisząc lub dodając obrazy. Po dodaniu tych obrazów nadal możesz zmienić jego rozmiar i szerokość jeszcze łatwiej.

Jak zmienić rozmiar obrazu

Zmodyfikuj rozmiar obrazu, gdy jest już w szablonie, to bardzo prosty proces. Jeśli chcesz zmienić rozmiar obrazu w serwisie Canva, wystarczy kliknąć ten obraz, aby pojawiły się marginesy obrazu.

Gdy zobaczysz te marginesy, po prostu musisz przesuń kursor na jedną z krawędzi z obrazu. W przeciwnym razie mogą również pojawić się białe punkty, które są punktami, z których można modyfikować obraz. Po ich zlokalizowaniu możesz powiększyć lub zmniejszyć obraz według gustu w zależności od tego, co chcesz z nim zrobić.

Kroki zmiany rozmiaru obrazów w mediach społecznościowych za pomocą Canva

Sieci społecznościowe tymieć określony model i rozmiar dla wszystkich Twoich obrazów przesłanych na ich platformy. Dlatego jeśli chcesz zmienić rozmiar obrazów, dokumentów i zdjęć w serwisie Canva, musisz dokładnie wiedzieć, jaki jest idealny rozmiar dla każdej sieci społecznościowej.

Aby zmienić rozmiar i układ w oparciu o konkretny rozmiar sieci społecznościowej, musisz skorzystać z procedur opisanych powyżej. Powinieneś przycisk znajdź niestandardowe wymiary i tam umieść rozmiar obrazu równy rozmiarowi żądanemu przez sieć społecznościową.

zmiana rozmiaru dokumentów obrazów na płótnie

Na historię w Instagram Musisz zrobić zdjęcie w rozdzielczości 1080 x 1920 px, podczas gdy w postach na Facebooka jest to 940 x 788 px. Fundusze na TIK TOK wymagają obrazu o wymiarach 1080 x 1920 pikseli, a w przypadku Twittera obraz musi mieć wymiary 1600 x 900 pikseli.

Kiedy tworzysz baner na blogaMusisz zrobić obrazek o wymiarach 2240 x 1260 px, ale jeśli jest to prosty obrazek to wymiary to 800 x 1200 px. Miniatury YouTube Tworzone są z obrazów w rozdzielczości 1280 x 720 px oraz banerów w rozdzielczości 2560 x 1440 px.

Jeśli planujesz zrobić Logo, obrazek powinien mieć wymiary 500 x 500 px, a zaproszenie 14 x 14 cm. Ulotki mają wymiary 210 x 297 mm, a plakaty 42 x 59,4 cm.

I voila, ze wszystkimi powyższymi możesz zmiana rozmiaru lub zmiana rozmiaru obrazów, dokumentów lub zdjęć w serwisie Canva. Nie powinno to zająć Ci więcej niż 5 minut, więc szybko przejdź do programu i zacznij edytować tyle, ile chcesz. Pamiętaj, że jako dobre uzupełnienie warto nauczyć się m.in. wycinania kół, kwadratów, trójkątów.