Skip to content

Jak zmienić rozmiar i kolor wskaźnika myszy — Windows 10

8 de styczeń de 2022

Komputery są dziś bardzo przydatne. Dzieje się tak, ponieważ istnieje wiele zadań, które zależą od korzystania z tego sprzętu. Dlatego zawsze konieczne jest aktualizowanie ich na bieżąco. Jednym ze sposobów, w jaki możemy to zrobić, jest dostosowanie ich do naszych upodobań.

Jedną z rzeczy, które możemy zrobić, jest zmień tapetę i te podstawowe rzeczy, ale jest coś, co będziemy mogli skonfigurować i co nada mu bardziej oryginalnego charakteru. Chodzi o zmianę kursora myszy. Więc zostań tutaj i dowiedz się, jak będziesz mógł ustawić mysz według własnych upodobań.

Jakie są sposoby zmiany układu myszy w systemie Windows 10?

Jednym ze sposobów dostosowania komputera jest: zmień kolor i rozmiar wskaźnika myszy. Będzie to łatwe, więc pokażemy Ci, jak zamierzasz to zrobić.

Korzystanie z panelu sterowania

Jednym ze sposobów na jakąkolwiek konfigurację w systemie Windows jest: przez panel sterowania systemem. Tutaj będziesz mógł dokonać ustawień, aby zmienić rozmiar myszy.

Musisz otworzyć menu startowe systemu WindowsAlbo naciskając klawisz Windows na klawiaturze, albo w lewym rogu ekranu. Następnie klikniesz w wyszukiwarkę i wpiszesz „Panel sterowania”. Tutaj otworzysz opcję „Personalizacja i wygląd”.

Tutaj zobaczysz serię opcji, a jedna z nich mówi „Personalizacja”, w której zamierzasz wejść. Tutaj po lewej stronie pojawi się pasek boczny, tam klikniesz „Zmień wskaźniki myszy” i otworzy się okno „Właściwości myszy”. Więc możesz wybierz model myszy co jeszcze lubisz, a następnie kliknij „OK”, aby zapisać zmiany.

Z konfiguracji

W innej witrynie systemowej, w której będzie można zmienić ikonę myszy, znajduje się w „Konfiguracji systemu” w systemie Windows 10. przejdź do startu systemu Windows tak jak w poprzednim przypadku i klikniesz „Ustawienia”.

Kiedy tam będziesz, będziesz naciśnij opcję dostępu a potem ten, który mówi kursor i wskaźnik. Tutaj zobaczysz wszystkie korekty, które możesz wprowadzić do wskaźnika, będziesz mógł zwiększyć rozmiar i zmienić kolor, który ma. Spowoduje to zmiany wprowadzone na komputerze.

Jak zainstalować i używać niestandardowych wskaźników na moim komputerze?

Jeśli jesteś zmęczony kursorami zainstalowanymi przez system Windows 10 i chcesz je zmienić, będziesz musiał pobrać i zainstalować te nowe kursory. Z tego powodu pokażemy ci jak je pobrać za darmo i że są funkcjonalne dla Twojego zespołu, a przede wszystkim przyciągają wzrok.

pobierz logo

Jedna ze stron, na której będziesz mógł pobierz kursory na PC Jest na stronie Deviantart. Na tej stronie będziesz mógł znaleźć wszelkiego rodzaju kursory dla swojego komputera z systemem Windows, bez względu na wersję systemu operacyjnego, jaką posiada komputer.

Na tej stronie wystarczy wybrać kursory, a na pasku po prawej stronie zobaczysz opcję pobierania. Po zakończeniu pobierania przejdziesz do folderu, w którym przechowywane jest to pobieranie i zamierzasz to rozpakować. Teraz wejdziesz i zamierzasz zaznaczyć i nacisnąć prawy przycisk myszy. Następnie klikniesz „Instaluj”, a tym samym pakiet kursorów zostanie zainstalowany na komputerze.

Następnie, aby to zmienić, będziesz musiał wykonać proces zmień układ myszy albo z panelu sterowania, albo z ustawień systemu Windows 10.

Gdzie są zapisane pobrane niestandardowe wskaźniki na moim komputerze?

Przypominamy, że po pobraniu nowego pakietu ikon, aby zmienić ten, który masz w kursorze, pobierane dane będą w folderze pobierania komputera. W przeciwnym razie będzie w folderze, w którym zdecydujesz się go przechowywać, ponieważ nie zostanie przeniesiony do oryginalnego folderu ikon systemowych.

Jak dodać efekty do wskaźnika, aby podkreślić swoje ruchy na PC?

dziewczyna używająca swojego komputera

Jedna rzecz to umieszczenie nowego wskaźnika na naszym komputerze, a zupełnie inna to dodanie efektów do myszy za pomocą przesuń go z boku na bok. Można to zrobić z konfiguracji systemu, gdy jesteś już w konfiguracji, wpiszesz tylko „Urządzenie”.

W lewym pasku bocznym pojawi się opcja „Mysz” i naciśniesz ją. Następnie klikniesz „Dodatkowe opcje myszy”. Stąd pojawi się nowe okno o nazwie „Właściwości myszy”, naciśniesz na opcje wskaźnika.

Teraz, aby dodać efekty, zaznaczysz pole „Pokaż ślad wskaźnika” i podniesiesz poprzeczkę. Następnie zaznaczysz ten, który mówi „Pokaż lokalizację wskaźnika, naciskając CTRL” i tak dalej dodasz efekty do wskaźnika twojej myszy.