Saltar al contenido

Jak zmienić rozdzielczość ekranu Chromecasta za pomocą Google TV?

15 de febrero de 2022

Świat technologii zapewnia najlepszą rozrywkę na wyciągnięcie ręki po podłączeniu telewizora do sieci internetowej i urządzenia Chromecast. Urządzenia te mają wiele funkcji, takich jak przeglądanie sieci, pobieranie aplikacji, a jedną z nich lubi każdy, jest oglądanie filmów i ulubionych filmów na ekranie telewizora. W ten sposób możesz przeglądać zawartość.

Ale to nie wszystko, możesz zmień rozdzielczość ekranu chromecast za pomocą Google TV. To bardzo proste. Ale pomożemy ci, wyjaśniając w tym artykule, jak dostosować rozdzielczość i inne aspekty, które możesz skonfigurować. Spójrz na każdy krok, który Ci pokażemy, abyś mógł spróbować później.

Jakie aspekty rozdzielczości Google TV można skonfigurować?

Chromecast stał się urządzeniem w tej chwili, wywołał poruszenie na rynku i wszyscy chcą go mieć, ponieważ to urządzenie pozwala odtwarzać filmy na telewizorze za pośrednictwem połączenia internetowego. Możesz nawet usuwać aplikacje z Chromecasta za pomocą Google TV.

Ponadto możesz cieszyć się rozrywką z telefonu komórkowego na ekranie telewizora. I chociaż to urządzenie Chromecast wyświetla obrazy o najlepszej jakości i ostrości, możesz chcieć zastosować pewne korekty ekranu. Dlatego uczymy Cię o Problemy z rozdzielczością Google TV które możesz skonfigurować tak, aby treść była wyświetlana z lepszymi wynikami.

Jasność i kontrast

Podstawowymi aspektami, które zawsze konfigurujemy na telewizorze, są jasność i kontrast, a w Google TV można to również regulować. Jasność pozwala nadać obrazom głębokość potrzebna do lepszego zobaczenia treści, zwłaszcza w ciemniejszych scenach filmu. Unikaj nadawania zbyt dużej jasności, aby sceny nie były rozróżniane.

Najlepiej regulować jasność w sposób zrównoważony. Umożliwi to, że podczas korzystania z programu przez Chromecasta w Google TV, ciemne obrazy będą widoczne prawidłowo i bez problemów, konfigurując poziom ciemności i balans światła.

Jeśli chodzi o kontrast, jest to kolejny aspekt ściśle związany z jasnością, który również zapewni, że jasne lub białe sceny wideo będą wyświetlane z odpowiednią intensywnością, która pozwoli wyraźniej zobaczyć treść, zapewniając jej dobrą jakość. Zwłaszcza jeśli masz Google TV, możesz dostosować te parametry, aby sceny są lepiej wyświetlane.

ostrość i temperatura

Innym aspektem, który również jest ważny przy konfiguracji na telewizorze, jest ostrość. Nawiązuje to do przejrzystości, która pozwoli na lepszą szczegółowość obrazów wideo. Możesz uzyskać dostęp do Google TV w taki sposób, że możesz również wpisać korekty ustawień obrazu ustawić ostrość tak, aby kontury i szczegóły obrazu stały się bardziej widoczne.

Poziomy regulacji w Google TV wynoszą od 0 do 100. Zalecamy zastosowanie wyważonej regulacji, aby nie rozmazać obrazu i uniemożliwić oglądanie odtwarzanej treści. Podobnie możesz skonfigurować aspekty temperatury kolorów.

ustawić wygląd ekranu na telewizorze

Dostosowuje normalną temperaturę kolorów, zmieniając dostępne wartości. Znajdziesz tam wartości ustawień, takie jak ciepłe, chłodne, naturalne i eksperckie. Za pomocą tych opcji można wyrównać temperaturę kolorów, aby były one odtwarzane w kolorze obrazów wideo.

Aby uzyskać dostęp do ustawień jasności, ostrości i temperatury, dotknij opcji Dostosuj, a następnie dotknij Szybkie ustawienia za pomocą pilota, a następnie opcję Wyświetl i wybierz opcję Dźwięk i obraz. Tam możesz wybrać wszystkie aspekty wizerunkowe, o których wspomnieliśmy.

Jak mogę uzyskać dostęp do ustawień wyświetlania na Chromecaście?

Urządzenie Chromecast ma wiele funkcji, które możesz wykorzystać w najlepszy sposób. Aby oglądać filmy i filmy w Google TV za pomocą Chromecasta, musisz dostosować ustawienia wyświetlania.

Aby uzyskać dostęp do tej konfiguracji, musisz wykonać kilka kroków, bardzo prostych, które wskażemy jeden po drugim. Ponieważ ta opcja otworzy okno opcji, które możesz dostosować do swojej wygody, aby zoptymalizować odtwarzanie wideo, a tym samym podnieść jakość korzystania z urządzenia Chromecast. Po pierwsze, musisz Wejdź do ustawień wyświetlania i dźwięku a tutaj pokazujemy, jak to zrobić.

wprowadź ustawienia ekranu

Musisz włączyć Chromecasta. Wybierz swój profil wyświetlany w prawym górnym rogu ekranu telewizora. Następnie dotknij Ustawienia i wybierz opcję Wyświetlacz i dźwięk. Ta opcja pomoże Ci dostosować niektóre podstawowe funkcje wyświetlania które są dostępne, takie jak dostosowanie do treści, rozdzielczość i częstotliwość obrazu, które możesz modyfikować w zaawansowanych ustawieniach ekranu.

Jaka jest procedura zmiany rozdzielczości transmisji Chromecasta?

Z pewnością masz urządzenie Chromecast lub myślisz o jego zakupie, aby móc oglądać filmy i treści z ekranu Google TV lub dowolnego innego typu telewizora. Chociaż prawdą jest, że zawartość odtwarzana przez Chromecasta ma dobrą ostrość i wyświetlanie wysokiej jakości obrazów.

Ale nadal możesz zmienić rozdzielczość strumienia Chromecasta, aby zoptymalizować obrazy. Prawdopodobnie zastanawiasz się, jak możesz dostosować rozdzielczość, zobacz, jak to się robi w kilku krokach: Najpierw musisz nacisnąć Chromecasta, a następnie zlokalizuj się na ikonie swojego profilu, kliknij tam. Następnie kliknij Ustawienia. Zobaczysz kilka opcji, wybierz Wyświetlacz i dźwięk.

zmień rozdzielczość w chromecast

Na tym nowym ekranie kliknij Zaawansowane ustawienia ekranu. Tam powinieneś dotknąć rozdzielczość i wybierz żądaną rozdzielczość biorąc pod uwagę monitor telewizora. W razie jakichkolwiek problemów nie wahaj się poszukać profesjonalnej pomocy, kontaktując się z pomocą techniczną Chromecasta. Możesz też ponownie uruchomić Chromecasta za pomocą Google TV.

dołącz do naszego kanału telegram