Skip to content

Jak odtworzyć wideo z plików mojego Chromecasta? – Podręcznik użytkownika

10 de luty de 2022

Korzystanie z konwencjonalnej telewizji jest z dnia na dzień opóźnione ze względu na różne opcje, jakie mamy, aby oglądać programy, które chcemy w streamingu. Jedną z tych opcji jest Chromecast, za pomocą którego możemy ciesz się odtwarzaniem filmów lub programów z sieci. Aby dowiedzieć się, jak korzystać z tego sprzętu, czytaj dalej do końca.

Co musisz wiedzieć, aby odtworzyć plik na Chromecaście?

Na rynku istnieje kilka urządzeń, które pozwalają połączyć telewizor z siecią internetową i na urządzenie, dzięki czemu wolny czas staje się bardzo przyjemnym przeżyciem. Chromecast ma nie tylko bardzo dobre funkcje, ale jest też dość przystępny cenowo, co czyni go dobrą alternatywą przy zakupie tego typu sprzętu.

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać możliwości swojego Chromecasta, musisz upewnić się, że spełnia określone wymagania, które pomogą zmaksymalizować jego wydajność. Jeśli zamierzasz podłączyć Chromecasta do telewizora i połączyć go z komputerem lub laptopem, musisz upewnić się, że wszystkie komputery współdzielą tę samą sieć internetową.

Ponadto komputer lub laptop, jeśli ma system operacyjny Windows, musi mieć Core i5 lub w przypadku awarii tego i3 oraz mieć system w wersji 7 lub nowszej. W przypadku Apple OS musisz mieć MacBooka Pro 2010 i wersję OS X 10.9, jeśli możesz mieć nowsze wersje, byłoby znacznie lepiej.

Wymagania te są niezbędne, aby zapewnić, że transmisja z platformy internetowej lub filmów zapisanych na komputerze jest skuteczna i przyjemna. W przeciwnym razie, jeśli masz komputer lub przestarzałą wersję systemu operacyjnego, z pewnością będziesz mieć problemy z korzystaniem z Chromecasta.

Z drugiej strony dobrze, że wiesz, że na swoim urządzeniu Chromecast możesz przechowywać aplikacje, których używasz najczęściej, aby ułatwić ich lokalizację, chociaż ze względu na ich małą pojemność powinieneś usunąć te, których nie używasz często.

Jak odtwarzać różne pliki wideo za pomocą Chromecasta?

Chromecast to bardzo wszechstronne urządzenie, które pozwala bawić się z rodziną lub przyjaciółmi i przeglądać różne rodzaje treści. Nawet jeśli chcesz miło spędzić czas sam lub w towarzystwie i posłuchać ulubionej muzyki, możesz ustawić sprzęt obok komputera, aby odtwarzał listy ulubionych utworów.

użyj Chromecasta na komputerze!

Kilka cech, które posiada ten rodzaj sprzętu, zmotywowało wiele osób do porzucenia telewizji kablowej lub satelitarnej i dołączenia do grupy osób, które wolą korzystać z platform streamingowych lub lubią udostępniać swoje kolekcje zdjęć na dużym ekranie. .

Podobnie jak wszystkie produkty Google, Chromecast ma asystenta Google Home. Z tym kreatorem musisz tylko wydawaj jasne rozkazy! a ona zajmie się wykonaniem całej pracy, aby zadowolić Twoje życzenia.

To tak, jakbyś miał małego robota, który pomaga zarządzać sprzętem. Jedyną rzeczą jest to, że musisz mieć świadomość, że jeśli masz kilka urządzeń z asystentem, musisz wydawać rozkazy określając nazwisko asystenta.

Pochodzący z komputera PC

Prawda jest taka, że ​​istnieje wiele sposobów odtwarzania wideo na Chromecaście z komputera. Jeden z nich jest pobieranie aplikacji Plex na komputer i załóż konto. Instalacja aplikacji może chwilę potrwać, dlatego zalecamy cierpliwość podczas procesu.

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji musisz skonfigurować ją z Chromecastem, aby móc oglądać zapisane filmy i zdjęcia, dzięki czemu możesz także słuchać zapisanej muzyki. Możesz to zrobić, przesyłając lokalne pliki z komputera do Chromecasta.

odtwarzaj wideo z telefonu komórkowego na chromecast

Inny sposób na odtwarzanie filmów lub innych plików przez Chromecasta instalowanie rozszerzenia tego w przeglądarce Twojej przeglądarki Google Chrome. Dzięki temu rozszerzeniu możesz przeciągnąć lokalne pliki, które posiadasz i upuścić je w przeglądarce, dzięki czemu będą automatycznie odtwarzane na urządzeniu.

Filmy pobrane z internetu

Chromecast to urządzenie do przesyłania strumieniowego, więc możesz go używać do pobierania filmów bezpośrednio z internetu i odtwarzania ich na telewizorze. Z tego powodu strumieniowanie wideo to program, który uzupełnia i rozszerza funkcje aplikacji internetowej potrzebnej do odtwarzania filmów.

Charakteryzuje się łatwością instalacji i koniecznością dodatkowego programu dla Google Cast. W momencie, gdy je pobierzesz i zainstalujesz, będziesz mógł otwórz aplikację i masz możliwość wybrania pliku z sieci.

Kliknięcie przycisku odtwarzania otworzy okno zawierające katalog lokalny, z którego możesz wybrać wideo, które chcesz odtworzyć. Dotyczy to również każdej gry wideo, której chcesz użyć.

Jak odtworzyć film z Dysku Google na Chromecaście?

Aby odtworzyć film z Dysku Google, musisz najpierw wysłać film z Dysku na urządzenie Chromecast za pomocą bezpłatnego odtwarzacza multimedialnego (VLC). W tym celu musisz najpierw zainstalować odtwarzacz na swoim telefonie. Gdy uda Ci się otworzyć Dysk, poszukaj filmu, który został pobrany i zapisany w chmurze.

odtwarzaj filmy za pomocą chromecast

Kiedy go znajdziesz, musisz kliknąć ikonę z trzema kropkami, aby uzyskać dostęp do menu. Gdy masz dostęp do wszystkich opcji, musisz kliknąć otwartą sekcję, aby rozpocząć otwieranie wideo za pomocą wszystkich wymienionych narzędzi.

Po zakończeniu pobierania filmu będziesz mieć możliwość udostępnienia go za pomocą telefonu. za to musisz wybierz program do odtwarzania multimediów, którego używasz dla tego procesu, o ile jest zgodny z Chromecastem. To pozwoli Ci obejrzeć wideo.

Chociaż dla tych, którzy nie mają dużego doświadczenia z technologią, procesy te wydają się onieśmielające, nie wahaj się zaryzykować ich realizacji, ponieważ zobaczysz, że nie są one trudne do przeprowadzenia, a doświadczenie, które Ci oferują, pokonuje przeszkody.

dołącz do naszego kanału telegram