Skip to content

Jak przesyłać ekran telefonu komórkowego do telewizora za pomocą Chromecasta — prosty samouczek

3 de luty de 2022

Wyobraź sobie, że chcesz cieszyć się najlepszymi treściami, takimi jak filmy lub seriale, ale nie masz inteligentnego telewizora, który na to pozwala. W obliczu tego typu potrzeb opracowano Chromecasty, małe i praktyczne urządzenia, które zmieni Twój telewizor HD w inteligentny. Co pozwoli Ci nawet przesyłać strumieniowo całą wybraną muzykę, jeśli wykonasz kilka prostych kroków, które nie zajmą więcej niż dwie minuty Twojego czasu.

Ponadto, jeśli masz Chromecasta, możesz łatwo przesyłać Showbox lub ekran telefonu komórkowego na telewizor, kiedy tylko chcesz. Oczywiście, musisz zastosować się do szeregu zaleceń abyś mógł odnieść sukces w tym zadaniu. Niezależnie od tego, czy planujesz używać do tego swojego telefonu komórkowego z systemem Android czy Apple. Zwróć więc szczególną uwagę na wskazówki, o których będziemy rozmawiać w tym artykule, aby w pełni wykorzystać tę niesamowitą funkcję.

Jak przesłać pełny ekran urządzenia do telewizora za pomocą Chromecasta?

Czy chcesz oglądać najlepsze filmy i seriale Netflix na ekranie telewizora? Możesz także pokazać znajomym i rodzinie najciekawsze treści, które masz na swoim urządzeniu. Dlatego w tej sekcji powiemy Ci, jakie są najlepsze sposoby przesyłania pełnego ekranu telefonu komórkowego do telewizora bez żadnych niedogodności. Ponieważ narzędzia, o których będziemy mówić, są świetne, aby to osiągnąć.

Dzięki aplikacji Google Cast na telefony komórkowe

Jeśli chcesz w prosty sposób zrealizować transmisję pełnoekranową, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest skorzystanie z aplikacji Google Cast. możesz pobrać bezpośrednio z Google Play w przypadku posiadania telefonu komórkowego z systemem Android oraz w App Store, jeśli jesteś użytkownikiem Apple. Co najważniejsze, nie będziesz musiał nic płacić, aby znalazł się w Twoim systemie mobilnym.

Po pobraniu aplikacji musisz ją zainstalować na swoim telefoniepatrząc na sekcje Co jest włączone i Pobierz aplikacje. Dzięki temu można znaleźć szereg przydatnych sugestii dotyczących programowania i dostępnych aplikacji, które można udostępniać na Chromecaście. Podobnie z tego miejsca masz możliwość wyszukiwania treści według własnego uznania za pomocą zakładki wyszukiwania u góry ekranu.

Teraz, aby zawartość odtwarzała się na ekranie telewizora, musisz ustawić się na jakimś filmie, a następnie naciśnij opcję Casting, wybierając jednocześnie Chromecasta aby filmy były transmitowane w telewizji, to jest cała procedura.

oglądaj na pełnym ekranie z chromecastem na smart tv

Korzystanie z rozszerzenia Google Cast dla Chrome

Z drugiej strony możesz również zastosować tę metodę, aby włączyć wyświetlanie na pełny ekran telewizora przez przeglądarkę Chrome. Aby go zainstalować, musisz wyszukać rozszerzenie Google Cast dla przeglądarki Chrome i pobrać je. Następnie musisz zlokalizować stronę internetową, która odtwarza wideo, wybrać tę, która przyciągnie Twoją uwagę i wybrać kartę z napisem Odtwórz w telewizji.

Następnie zauważysz, że pojawia się okno dotyczące rozszerzenia Chrome które właśnie zainstalowałeś. Gdy się pojawi, wszystko, co musisz zrobić, to wybrać urządzenie Chromecast, aby zawartość nie musiała długo pojawiać się na ekranie telewizora.

Jak przesłać ekran urządzenia podłączonego do tej samej sieci, co Chromecast?

W scenariuszu, w którym chcesz przesyłać ekran urządzenia podłączonego do tej samej sieci, co Chromecast, musisz upewnić się, żeTwój telefon jest poprawnie podłączony do tej samej sieci Wi-Fi. Następnie zaleca się otwarcie aplikacji Google Home, aby stamtąd uzyskać opcję z napisem Przesyłaj ekran i to wszystko. Ze swojej strony, stąd możesz zobaczyć różne ustawienia, które będą bardzo pomocne.

przesyłać zawartość ekranu w chromecast z telefonu komórkowego

W momencie, gdy nie chcesz już transmitować ekranu swojego urządzenie na Chromecaście, po prostu podążaj te same kroki opisane powyżej. Ale tym razem, apelując o opcję Zatrzymaj dublowanie, aby zawartość nie była już wyświetlana na ekranie telewizora.

Co należy zrobić, aby skonfigurować ustawienia wyświetlania Chromecasta?

Jedną z największych zalet korzystania z Chromecasta jest to, że możesz uzyskać dostęp do ustawień wyświetlania dla osiągnąć wyjątkowe wrażenia z oglądania treści. Jeśli więc chcesz je dostosować, musisz to zrobić za pomocą ikony Ustawienia, a następnie poszukaj opcji konfiguracji wyświetlania i dźwięku.

Wśród których wyróżniają się lepsze dopasowanie treści na ekranie, dostęp do trybu gry dla użytkowników, którzy preferują ten tryb do grania w swoje gry i wreszcie lepszą rozdzielczość i ostrość obrazów, które będą doceniane na ekranie. Wszystkie te aspekty możesz bez problemu dostosować w zaawansowanych ustawieniach ekranu.

dołącz do naszego kanału telegram