Skip to content

Jak zmienić orientację lub obrócić ekran w systemie Windows 7/8/10

30 de styczeń de 2021

Postęp technologiczny rozwijał się skokowo, dlatego bardzo ważne jest, aby być świadomym pojawiających się nowych trendów technologicznych. W ten sposób będzie można być znacznie bardziej zaktualizowanym i możliwe będzie wykonywanie każdego rodzaju zadań w bardziej praktyczny sposób.

Jednym z najczęściej używanych narzędzi, aby uzyskać do niego dostęp lub za pomocą którego można lepiej docenić jego możliwości, jest rozszerzenie komputery osobiste. Są to urządzenia stworzone do manipulowania programami w wielu obszarach.

Podobnie postęp technologiczny nie został pozostawiony komputerom, wręcz przeciwnie. Są to urządzenia, które są przechowywane ciągła ewolucja i rozwój, aby zapewnić najlepsze wrażenia. Wiadomo, że komputery działają dzięki systemom operacyjnym, systemy te kontrolują wszystkie części komputera. W ten sam sposób umożliwiają uruchamianie programów.

Dlaczego warto zmienić orientację ekranu w systemie Windows?

Jednym z najczęściej używanych systemów operacyjnych do sterowania komputerami jest system operacyjny Windows. Został on opracowany przez firmę Microsoft, a jego pierwsza wersja została oficjalnie uruchomiona w 1985 roku. Od momentu uruchomienia Windows charakteryzował się wydajnym systemem operacyjnym, zdolnym do odpowiedniego działania.

Z tego powodu od samego początku do chwili obecnej jest to najczęściej używany system operacyjny. Ta akceptacja została utrzymana dzięki temu, że Windows jest systemem pozostaje w ciągły rozwój i nigdy nie przestaje wprowadzać innowacji. Od czasu do czasu oferuje nowe aktualizacje swojego systemu operacyjnego.

Te nowe aktualizacje oferują znacznie lepsze funkcje niż poprzednie, wśród najbardziej znanych i najczęściej używanych obecnie Windows 7/8/10. Podobnie oferują programy, które są w stanie wykonywać zadania w bardzo praktyczny sposób. Możesz uaktualnić system Windows do wersji 7 Windows 10

W ten sam sposób jest to system wysoce konfigurowalny, charakteryzujący się dostosowaniem do potrzeb i wymagań użytkowników. Co stanowi jedną z jego największych zalet, ponieważ można dostosować system do własnych potrzeb. Jeśli chcesz, możemy dostosować motyw i tło pulpitu.

Jedną z możliwych konfiguracji jest obrócić lub zmienić orientację ekranu komputera. Co służy nowej perspektywie komputera i może służyć do wykonywania określonych czynności.

Procedura konfiguracji systemu operacyjnego i możliwości obracania ekranu jest bardzo prosta. W tym artykule dowiesz się, jakie kroki należy wykonać, aby zmienić orientację lub obrócić ekran w systemie Windows 7/8/10.

Kroki, aby zmienić orientację lub obrócić ekran w systemie Windows 7/8/10

Jeśli chcesz zmienić orientację ekranu w systemach operacyjnych Windows 7/8 i 10, procedura jest bardzo podobna dla wszystkich. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest kliknięcie przycisku Start lub wybranie klawisza Windows.

Zmień orientację

Będąc tutaj, musisz znaleźć narzędzie wyszukiwania lub pasek wyszukiwania i wpisać «Panel sterowania« i wybierz pierwszą opcję. W ten sposób przejdziemy do opcji panelu sterowania,

Następnie powinieneś poszukać sekcji „Wygląd i personalizacja” poniżej możesz zobaczyć szereg opcji. Wybierzemy opcję «Dostosuj rozdzielczość ekranu».

Wchodząc do tej sekcji powinieneś poszukać opcji o nazwie „Orientacja” i kliknij na nią. Kliknięcie na nią wyświetli listę z 4 opcjami. Wśród opcji można znaleźć opcję „Odwrócony w poziomie”, dzięki tej opcji ekran zostanie obrócony o 180 stopni i odwrócony do góry nogami.

Inną opcją jest „Pionowy” ta opcja obróci ekran zgodnie z ruchem wskazówek zegara i spojrzy w bok. Inną opcją jest „Odwrócenie w pionie”, które powoduje odwrócenie ekranu na przeciwną stronę. Po znalezieniu i wybraniu żądanej opcji jesteśmy gotowi do ostatniego kroku.

Jest to kliknięcie opcji „Zastosuj”, w ten sposób zmiany zostaną pomyślnie zapisane. Jak widać, procedura jest naprawdę prosta i łatwa do wykonania.