Skip to content

Jak zmienić orientację lub obrócić ekran podczas czytania na Kindle

29 de styczeń de 2021

Jeśli jesteś miłośnikiem czytania, na pewno masz Kindle: elektroniczny czytnik książek Amazonka. Istnieje wiele aspektów, które możesz skonfigurować w tym urządzeniu, aby spersonalizować czytanie; jeden z nich w orientacji ekranu.

Dlatego poniżej pokażemy Jak zmienić orientację lub obrócić ekran podczas czytania na Kindle. Następnie podamy kilka wskazówek, jak najlepiej wykorzystać swoje urządzenie.

Bez wątpienia to narzędzie Amazon zrewolucjonizowało świat cyfrowego czytania, ponieważ ma wiele funkcji, które są dla nas bardzo przydatne. Na przykład pozwala nam szybko i łatwo udostępniać książki członkom naszej rodziny bez konieczności kupowania tej samej książki.

Musimy również podkreślić, że urządzenia Kindle są bardzo konfigurowalne, ponieważ daje nam możliwość zainstalowania różnych środowisk lub bezpłatnych wygaszaczy ekranu, co jest ważnym szczegółem.

Wreszcie, możemy również użyć Amazon Kindle do konwersji tekstu na mowę iw ten sposób możesz słuchać narracji książki podczas wykonywania innych czynności.

Jak zmienić orientację lub obrócić ekran podczas czytania na Kindle

Jeśli czytasz książkę na starym Amazon Kindle i chcesz zmienić orientację ekranu, wykonaj następujące proste kroki:

 1. Otwórz dowolną książkę. To dlatego, że opcja obracania ekranu pojawia się tylko podczas przeglądania tekstu.
 2. Naciśnij przycisk klawisza tekstu. To jest ten z ikoną „Aa”.
 3. Spośród opcji wyświetlanych na pasku narzędzi wybierz opcję „Obrót ekranu”.
 4. Wybierz jeden z 4 orientacje który wolisz i który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

W ten sposób możesz czytać książkę pionowo lub poziomo na swoim Kindle. Należy zauważyć, że wraz z przejściem wersji fizyczne przyciski zostały wyeliminowane. Dlatego poniżej przedstawiamy proces zmiany orientacji w najnowszych modelach.

Jak zmienić orientację lub obrócić ekran podczas czytania na Kindle Touch lub najnowszych wersjach

Zanim zaczniemy, chcielibyśmy wyjaśnić kilka kwestii. Po pierwsze, w przeciwieństwie do Kindle DX, wersja Touch nie ma opcji konfigurowania automatyczne obracanie ekranu. Po drugie, w przeciwieństwie do innych wersji, Kindle Touch ma tylko 2 opcje orientacji, a mianowicie pionową i poziomą.

W innych modelach można wybrać jedną z 4 orientacji: poziomą po lewej, poziomą po prawej, pionową do góry i pionową w dół.

 1. Dotknij górnej części ekranu. Pojawi się dodatkowy pasek narzędzi.
 2. W tej sekcji kliknij opcję „Aa”.
 3. Teraz wybierz opcję «Strona», a następnie «Orientacja».
 4. Wybierz żądaną orientację, w pionie lub w poziomie. Będą reprezentowane przez dwie ikony.

Tak łatwo jest obracać ekran podczas czytania na Kindle. Mamy nadzieję, że ten samouczek pomógł Ci rozwiązać problem.

Należy o tym pamiętać podczas zmiany orientacji lub obracania ekranu podczas czytania na Kindle

 • W większości modeli orientacja jest utrzymywany we wszystkich używanych aplikacjach. W ten sposób, jeśli obrócisz ekran podczas czytania książki, po powrocie do menu głównego orientacja zostanie zachowana.
 • Zmiana orientacji nie wpływa na gry. Bez względu na wybraną pozycję, podczas gry zawsze będzie ona wyświetlana w pionie.

Wydobądź więcej ze swojego Kindle

Kindle Display

Jeśli jesteś zapalonym czytelnikiem książek w formacie elektronicznym, teraz chcemy dać Ci kilka wskazówek, dzięki którym zrozumiesz, jak działa Amazon Kindle i jak najlepiej wykorzystasz to przydatne urządzenie

Uzyskaj definicję słowa jednym dotknięciem

Jeśli naciśniesz i przytrzymasz słowo podczas czytania, Kindle pokaże ci jego definicję. Ponadto wszystkie słowa, których szukasz, toi będą oszczędzać, abyś mógł się z nimi skonsultować, kiedy tylko chcesz. Aby to zrobić, kliknij trzy punkty w prawym górnym rogu i wybierz opcję «Przejrzyj słownictwo».

Czytaj artykuły z dowolnej strony internetowej

Aby to zrobić, musisz najpierw zainstalować rozszerzenie w swojej przeglądarce (Chrome lub Firefox) i skonfigurować je. Na koniec tego prostego procesu kliknij opcję „Wyślij do Kindle” i voila, ciesz się czytaniem. Zaletą jest to, że dana strona pojawi się w Twojej bibliotece jako dokument i możesz nawet ją podkreślić.

Zoptymalizuj wydajność baterii

Wydajność baterii Kindle jest dobra. Jednak możesz znacznie wydłużyć jego czas trwania wdrażanie tych wskazówek:

 • Wyłącz Wi-Fi jeśli go nie używasz.
 • Zmniejsz jasność w warunkach słabego oświetlenia. Jeśli to możliwe, ogranicz je do minimum.
 • Jeśli wstrzymasz, zamiast aktywować wygaszacz ekranu, wyłącz urządzenie. Aby to zrobić, naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania i naciśnij „Wyłącz ekran”.