Skip to content

Jak zmienić numer telefonu mojego konta Microsoft w systemie Windows 10

29 de styczeń de 2021

Konto Microsoft to przestrzeń używana do osobistego powiązania z różnymi platformami, w ramach której możemy wyróżnić OneDrive, który możesz aktualizować w dowolnym momencie, Skype i oczywiście Windows.

Przestrzeń ta jest podobna do wiadomości e-mail, z tym że jej powód jest związany z koniecznością bezpiecznego wchodzenia na nasze urządzenia. A to dlatego, że w świecie, w którym istnieje kilka cyfrowych czynników ryzyka, konieczne jest ustanowienie niezawodnego wejścia do naszych plików.

Oczywiście konto Microsoft służy nie tylko do wchodzenia do naszej przestrzeni dyskowej, ale można w nim znaleźć plik oznacza połączenie z niektórymi usługami należące do korporacji, takie jak Skype zaktualizowany do najnowszej wersji, a nawet kontakty znalezione w naszym telefonie komórkowym.

Zmień numer telefonu mojego konta Microsoft w systemie Windows 10

Aby zarejestrować swoje konto w Microsoft nie potrzeba zbyt wielu wymagań; właściwie wystarczy wypełnić formularz informacje osobiste takie jak imię i nazwisko lub data urodzenia. Oczywiście, ponieważ jest to środek bezpieczeństwa, będzie wymagał pewnych punktów kontaktowych, które można zweryfikować.

Plik numer telefonu jest środkiem kontaktu używanym przez platformę do walidować działania dokonane na koncie iw razie potrzeby wysyłać ostrzeżenia krytyczne. Na przykład, gdy próbujesz uzyskać dostęp do zarejestrowanych kontaktów lub plików multimedialnych, dlatego firma Microsoft używa Twojego urządzenia mobilnego do wysyłania powiadomień.

Ze względów bezpieczeństwa jest to konieczne zaktualizuj numer kontaktowy za każdym razem, gdy zmieni się numer telefonu, w ten sposób nie stracisz żadnych szczegółów procesów, które są realizowane na Twoim koncie osobistym.

Kroki, aby zmienić numer telefonu mojego konta Microsoft w systemie Windows 10

Proces zmiany numeru kontaktowego jest dość prosty, ale należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim konieczne jest połączenie internetowe w momencie aktualizacji i oczywiście numer telefonu, który wcześniej zarejestrowałeś.

Jeśli go zgubiłeś lub nie masz już tego numeru telefonu, nie martw się. Ponieważ platforma oferuje inne alternatywy, takie jak e-mail. Teraz, aby zmienić numer, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami:

Za pomocą przeglądarki internetowej zaloguj się na swoje konto Microsoft w zwykły sposób. Po wejściu na główny ekran konta znajdziesz plik menu ustawień dostępne u góry ekranu, wśród których znajdują się m.in .: płatności i abonamenty, prywatność, dane osobowe, bezpieczeństwo.

Każda opcja reprezentuje niebieskie pole z białą nazwą. Kliknij sekcję „Bezpieczeństwo” co jest trzecią dostępną opcją. Poniżej znajdziesz kilka ustawień, które wcześniej wprowadziłeś na swoim koncie. Podobnie jak urządzenia, które zostały połączone w celu bezpiecznego dostępu do nich i udostępniania informacji.

Dostępna jest również lista opcji, które można zaktualizować, wśród nich jest opcja „Zaktualizuj informacje zabezpieczające”. Pojawią się teraz trzy niebieskie pola, w których możesz: zmienić hasło logowania, przejrzeć ostatnią aktywność na koncie i zaktualizować informacje zabezpieczające.

Połączone media kontaktowe

Kliknij tę ostatnią opcję. Znajdziesz wszystkie sposoby kontaktu, które wcześniej połączyłeś. Jak zobaczysz, obok każdego z nich znajduje się link ze słowem „Usunąć”. Pierwsza rzecz do zrobienia to usuń połączony numer poprzednio. Istnieje możliwość, że zostaniesz poproszony o spełnienie pewnych wymagań w celu przeprowadzenia tego procesu.

Gdy zakończono. Będziesz mógł dodać nowe informacje bezpieczeństwa. Aby to zrobić, kliknij link znajdujący się pod innymi zarejestrowanymi danymi.

Dodaj informacje zabezpieczające

W pudełku „Dodaj informacje zabezpieczające”. Wybierz numer telefonu z listy dostępnych informacji, aby dodać i zarejestrować nowy kod. I voila, teraz możesz nadal korzystać z tej usługi.

Mamy wreszcie nadzieję, że ten artykuł Ci pomógł. Chcielibyśmy jednak poznać Twoją opinię. Czy znasz inną metodę zmiany numeru telefonu na koncie Microsoft pod adresem Windows 10? Zostaw nam swoją odpowiedź w komentarzach.

Możesz być także zainteresowany, Jak aktywować weryfikację dwuetapową na moim koncie Microsoft?