Skip to content

Jak zmienić nazwę urządzenia Bluetooth w systemie Windows 10 (przykład)

2 de luty de 2021

W momencie parowania, a także łączenia jednego lub dwóch urządzeń Bluetooth z systemem operacyjnym Windows 10, początkowo jest to system, który przypisuje określoną nazwę, którą podaje producent urządzenia, sytuacja, która w związku z tym na ogół nie jest wygodne dla wielu użytkowników, niemniej jednak jest to działanie, które zawsze wychodzi w parze z wieloma produktami tego typu. Wszystko po to, aby wysyłać i odbierać pliki z komputera na telefon.

Wielu nie wie, że jest to powszechna sytuacja w ramach urządzenia Bluetooth, a także w przypadku tych produktów nieco bardziej wyrafinowanych, takich jak smartfony, ponieważ przypisywana tam nazwa znajduje się w taki sposób, że użytkownikówłatwo zidentyfikować urządzenie.

Z tego powodu, jeśli nie podoba nam się nazwa, która pojawia się domyślnie w produkcie, będziesz miał możliwość zmiany tej nomenklatury na tę, którą chcemy w systemie Windows 10 i na tym skupimy się w tym poście.

Zmiana domyślnej nazwy w systemie Windows 10

Aby rozpocząć, musimy zainicjować połączenie naszego urządzenia z naszym komputerem, a po zakończeniu musimy wprowadzić „Panel sterowania„A następnie zlokalizuj się w opcji o nazwie”Sprzęt i dźwięk / przeglądanie urządzeń i drukarek”.

Na miejscu musimy wybrać urządzenie, którego nazwę chcemy zmienić, naciskając prawy przycisk myszy, a następnie wchodząc do sekcji „Właściwości” menu kontekstowego.

Widzimy tam zakładkę „Bluetooth”, w której widzimy, że pojawi się domyślna nazwa naszego produktu i którą domyślnie przypisał producent.

Aby móc go edytować, wystarczy wejść w pole „nazwa” i przejść do zmiany na żądaną przez nas nazwę. Gdy będziemy gotowi, musimy kliknąć przycisk „Zastosować„I przystępujemy do zamykania okna.

Aby móc pomyślnie zakończyć cały ten proces, musimy zakończyć wyłączając urządzenie, którego nazwę właśnie zmieniliśmy, ponieważ nie wystarczy odłączyć urządzenie Bluetooth, a następnie ponownie je podłączyć, ponieważ jeśli nie, to zmiana nie zostanie to zrobione skutecznie.

połączenia z komputerem z systemem Windows

Zmiana nazwy urządzeń Bluetooth

Zmiana nazw niektórych urządzeń to dość prosta czynność, ponieważ można to zrobić łatwo i szybko za pomocą zaledwie kilku kroków, które zaczniemy opisywać na kontynuacja.

Aby rozpocząć, pierwszym krokiem, który musisz zrobić, jest aktywacja połączenia Bluetooth z komputerem, a następnie przystąpienie do podłączenia urządzenia peryferyjnego, którego nazwę chcemy zmienić, teraz wystarczy wykonać następujące kroki:

  1. Zacznij od uzyskania dostępu do sekcji „Sprzęt i urządzenia”, a następnie kliknij „Wyświetl urządzenia i drukarki
  2. Tam musisz wybrać urządzenie peryferyjne, któremu chcesz zmienić nazwę, a następnie kliknąć na nie, aby menu Nieruchomości
  3. W tym menu musisz znaleźć kartę o nazwie „Bluetooth„W którym będzie można zobaczyć nazwę, którą wspomniane urządzenie ma domyślnie i w tym miejscu należy umieścić pole, w którym ma zostać wybrana nowa opcja.
  4. Następnym krokiem jest naciśnięcie przycisku „Zastosować„Znajdziesz to w dolnej części, a wraz z nią otwórz całe zadanie i będziesz mógł cieszyć się swoimi urządzeniami pod nową nazwą.
  5. Są to odwracalne opcje, które możesz zmienić, wykonując te same kroki, jednak lepiej jest mieć swój plik urządzenia dostosowany tak, aby nigdy nie pomylić się z tym, którego używasz.

dołącz do naszego kanału telegram